Xiaomi Mi9T - впечатления

muamamu1
Регистриран: 29 сеп 2013, 20:04

Xiaomi Mi9T - впечатления

Мнение от muamamu1 » 18 юли 2020, 17:34

Пускам темата така, защото явно няма да мога да пусна коментар към самия телефон. Каква изненада - сайтът не работи адекватно. :D

Вече седмица ползвам телефона и реших да споделя някакви впечатления от самия модел, както и от преминаването от iOS към Android. Преди да започна искам да кажа, че веднага преминах към стоков Android. Никога не съм изпозлвал скиновете на производителите и нямам намерение да го правя.

Положителни впечатления:

- Батерията - Телефонът спокойно ми изкарва по 2 дни, когато не го ползвам постоянно или ми прави по един пълен ден и половина със SOT от по 6,5-7,5 часа. Освен това бързото зареждане си казва думата в тези дни. Не се притеснявам, защото знам, че дори и за 15-20 минути ще събере достатъчно заряд.
- Камерата - Изпозлвам GCam и съм впечатлен от това в какви ситуации мога да разчитам на телефона си. Последните дни имах възможност да го пробвам все в тежки условия (след залез, в тъмното…) и става идеално за това, за което аз лично изпозлвам камерата в телефона си - споделяне. Добре се справя и в Астро режим. За всичко друго мъкна раницата с апарата, обективи, филтри, статив и т.н.
- Скорост на работа - Изключвайки Хром, всичко работи пъргаво и плавно. До сега забавяния не съм имал. Случи се веднъж да седне да мисли за 3-4 секунди, но не ми е останало лошо впечатление от това.
- Дизайн - Допада ми. Изглежда много добре. Няма изрязани екрани, няма дупки в дисплея…
- Навигация - Навигацията с жестове
- Екран - Супер е, добри цветове, голям е, но…

Негативни впечатления:

- Екран - …времето за реакция на пикселите от черно към бяло е ужасно. Забелязва се, защото където е възможно съм направил всичко черно и когато скролвам, елементите се случва буквално да изчезнат, докато не реагират пикселите.
- Дизайн - Тези телефони с екрани на целия преден панел изглежда добре, но човек трябва да забрави промяната на ориентацията с една ръка. Няма вариант да не натиснеш нещо.
- Управление на звука и яркостта на екрана - Определено ми липсва Control Center-а, който беше лесно достъпен с една ръка при iPhone-а. Съвсем друг въпрос е, че след Х-ката и там го местят горе, което убива цялата идея според мен.
- Навигация - Жествоете са удобни, особено когато си свикнал да връщаш навсякъде с приплъзване отляво, но от друга страна това убива всякакъв достъп до менютата на много приложения. Сега човек трябва да се протяга до горния ляв ъгъл на екрана, което не е удобно в никакъв случай.
- Как Xiaomi могат да интегрират постоянно включен сензор за пръстов отпечатък, а в стоковия Android го няма не знам, но Ambient Display оправя нещата горе-долу. Не ми е такъв проблем, но за някой може да бъде, знам ли?

Мога да кажа, че съм адски доволен от телефона. За пореден път се убеждавам, че за мен няма никакъв смисъл от скъпи телефони, особено пък сега, когато въпросните флагмани са на някакви космически суми. А и по-слабият процесор ми дава може би най-важното за мен - живот на батерията, който още не бях виждал. Освен това вече съм напълно сигурен, че и двете операционни системи са изгубили всякаква идентичност. Не го казвам с лошо, дори напротив. Има някои малки разлики, но най-общо и двете работят добре, бързо, и двете има пропуски, но и двете спокойно покриват нуждите на 95% от потребителите. А за тези, които постоянно коментират колко дълга е поддържката при iPhone-а, докато човек трудно може да постигне същия ефект с Android телефон чрез сложни процеси мога само да кажа, че това просто не е така.

arakchiev
Регистриран: 01 мар 2014, 11:45

Re: Xiaomi Mi9T - впечатления

Мнение от arakchiev » 18 юли 2020, 18:23

Сложи ли Miui 12? Аз го ползвам с Poco launcher и е безгрешен - двоен клик за палене и гасене на дисплея, хитринки тук там, чист и ненатрапчив. И аз се кефя безкрайно вече година. Добре дошъл в клуба! 🙂

А, и вместо Хром си сложи Опера и не се занимавай с глупости 😉

muamamu1

Мнение от muamamu1 » 18 юли 2020, 19:04

Благодаря за съветите! Но пробвах Miui и не съм фен. Има много удобства, да, но просто не ми пасна. А за браузра минах към този на Майкрософт. Работи добре, нямам оплаквания. Но да, Хром е пълна подигравка. Явно в Google нямат никаква идея, че масата телефони с Android са с огромни.екрани и поставянето на цялата навигация в горната част на екрана е нелогично.

msgg
Регистриран: 17 юли 2020, 18:37

Мнение от msgg » 18 юли 2020, 20:07

Аз пък едно не мога да схвана- какво изобщо харесвате на гнусният, грозен и жестоко осакатен като функции "стоков Андроид"? Че МИУИ е малко странен е вярно, на да не му се даде шанс и да се ползва поне 10-на дни за да го схванеш е откровена глупост. И много ми е интересно кое от тоталната грозотия и липса на функции ти хареса в стоковия Андроид като идващ от Айфон- то и иОС е сакатичка история, но е поне 6 пъти по-функционална, логична и красива от сток Андроид...
Аз лично съм с Хуауей и толкова ме радват богатите настройки и възможности на ЕМУИ, че реално за мен останаха 2 марки- Huawei & Xiaomi, при всички други интерфейсите са с доста по-осакатени възможности...

muamamu1

Мнение от muamamu1 » 18 юли 2020, 20:16

msgg написа:
18 юли 2020, 20:07
е откровена глупост.
Викам си да му напиша на човека отговор, да му обясня защо съм направил даден избор и какво пропуска в написаното от мен, ама явно съм пълен глупак, та едва ли има смисъл. Отивам да мета улицата, че за повече не ми стига мисълта в главата.

msgg
Регистриран: 17 юли 2020, 18:37

Мнение от msgg » 18 юли 2020, 20:41

muamamu1 написа:
18 юли 2020, 20:16
Викам си да му напиша на човека отговор, да му обясня защо съм направил даден избор и какво пропуска в написаното от мен, ама явно съм пълен глупак, та едва ли има смисъл. Отивам да мета улицата, че за повече не ми стига мисълта в главата.
Давай бе, напиши му отговор на човека и му обясни щото до тук ти определено изглеждаш на глупак дето и за чистач на уличните кенефи трудно ще се класира- дори за там се иска повечко акъл от този дето демонстрираш. Давай бе, обясни кое му харесваш на ГРОЗНИЯТ, ГНУСЕН И ИЗКЛЮЧИТЕЛНО САКАТ стоков Андроид... Давай, явно ти си на ход тази вечер да ме забавляваш с глупостите си

Повтарям за да схванеш (де късмет, ама да пробвам)- да казваш "МИУИ не е за мен" само защото не те кефи каква шаренийка е без да го тестваш няколко дни си е откровена глупост. Но пък какво ли да се очаква от заблудена уфтсъ идваща от айфон- за вас е нормално да имате затруднения с мисленето и да вършите глупости.

mod edit: Бан за седмица!

Потребителски аватар
radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 19 юли 2020, 11:45

Елф, това ти ли си скрит зад този нов ник?
Нещата много бързо ескалираха, а подобно поведение и обръщения прави изказването ти иронично, msgg..

Потребителски аватар
NSWDG
Регистриран: 03 май 2004, 19:02

Мнение от NSWDG » 19 юли 2020, 12:14

@muamamu1, доста смело да постнеш сравнение на андроид и ios, пък дори и в толкова невинен вариант. За всичко, което пишеш си прав. В крайна сметка си е лично предпочитание. Но, имайки оредвид, дребните душици, които правят изводи какъв е човек, от това каква ос ползва на телефона си....

ПС: аз съм в другата крайност. Втора година се опитвам да свикна с ios, и още ми е чужда.
==================
MTAN2LL/A

muamamu1

Мнение от muamamu1 » 19 юли 2020, 13:23

Да, просто исках да представя вижданията си на база на моята употреба. Знае ли човек, може да помогне на някой. Нямам желание да сравнявам двете операционни системи като цяло. Но по-скоро повдигнах темата, защото съм много приятно изненадан от телефона и виждам, че при Android нещата вече са изцяло изгладени, така че разлика в изживяването на виждам.

Отговори