Xiaomi Mi A2 Lite - Проблем с появата на икони при инсталиране на приложения

Потребителски аватар
Luke_Netwalker
Регистриран: 12 дек 2011, 13:30

Xiaomi Mi A2 Lite - Проблем с появата на икони при инсталиране на приложения

Мнение от Luke_Netwalker » 07 апр 2019, 22:27

Здравейте колеги,
Отскоро имам този телефон и ми се появи един странен проблем. Инсталирах си няколко приложения, но не се появяват иконите им на дисплея. Като задържа пръст върху празен екран се появява меню за настройки и се вижда, че създаването на икони е включено/разрешено. Може би в самото начало при сетъпа на телефона съм задал нещо, което не разрешава появата на икони. Благодаря предварително на всички отзовали се. Още не съм свикнал с чистия андроид.
:cry:

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Xiaomi Mi A2 Lite - Проблем с появата на икони при инсталиране на приложения

Мнение от tzincbg » 08 апр 2019, 04:14

Като плъзнеш нагоре от началния екран не се ли появяват всички?

Потребителски аватар
Luke_Netwalker
Регистриран: 12 дек 2011, 13:30

Re: Xiaomi Mi A2 Lite - Проблем с появата на икони при инсталиране на приложения

Мнение от Luke_Netwalker » 08 апр 2019, 12:46

Появяват се, но моите приложения се губят измежду многото гугълски и шаомски. Аз искам да имам шорткъти на хоумскрина. Въпреки че това е разрешено, не се появяват. :cry:
P.S. Проблема е решен. Отговориха ми от hardwarebg:
Плъзни с пръст нагоре така че да отвориш менюто с приложенията, натисни и задръж върху приложението което искаш да закараш до началния екран и като се появи надписът "данни за приложение" плъзни иконата настрани и ще ти се отвори възможност.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 08 апр 2019, 14:01

В краен случай слагаш Nova launcher и през него

Отговори