Гаранционен сервиз Xiaomi

pipchi
Мнения: 160
Регистриран: 31 мар 2016, 19:23

Гаранционен сервиз Xiaomi

Мнение от pipchi » 31 окт 2019, 11:20

Здравейте! Искам да купя Xiaomi mi 9 lite . Опциите са :
1. Дистрибутор на Солитрон
2. Емаг( не от marketplace)
3. Различни online магазини като get.bg и т.н

Цените са много различни и не са обект на коментар. Въпросът ми е за гаранционното сервизиране. На Солитрон е Булграм. С Емаг не мога да се свържа, online магазините казват гаранцията е към нас,но не казват конкретно сервиз и дали е в България и т.н.

Та , питането е някой знае ли или има ли информация кои са гаранционните сервизи на Емаг и многото онлайн магазини?

Кой от трите варианта е за предпочитане с оглед коректно гаранционно обслужване?

Потребителски аватар
SteveHG
Мнения: 50
Регистриран: 03 фев 2009, 23:16
Местоположение: София

Re: Гаранционен сервиз Xiaomi

Мнение от SteveHG » 31 окт 2019, 11:31

Солитрон.
iPhone 15 Pro Max & watch Ultra 2
Mac mini M2 Pro & Dell U2723QE

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Гаранционен сервиз Xiaomi

Мнение от tzincbg » 31 окт 2019, 11:31

pipchi написа:
31 окт 2019, 11:20
Здравейте! Искам да купя Xiaomi mi 9 lite . Опциите са :
1. Дистрибутор на Солитрон
2. Емаг( не от marketplace)
3. Различни online магазини като get.bg и т.н

Цените са много различни и не са обект на коментар. Въпросът ми е за гаранционното сервизиране. На Солитрон е Булграм. С Емаг не мога да се свържа, online магазините казват гаранцията е към нас,но не казват конкретно сервиз и дали е в България и т.н.

Та , питането е някой знае ли или има ли информация кои са гаранционните сервизи на Емаг и многото онлайн магазини?

Кой от трите варианта е за предпочитане с оглед коректно гаранционно обслужване?
Булграм мисля, че са доста претоварени и ако се развали се чака бая за ремонт. Поправете ме ако греша, но много марки поеха. От емаг някои са доволни, други са ги мотали бая. Там трябва да се оплачеш на румънски на румънското КЗП, нашето не важи. Малките магазини с договор към някой сервиз зависи - на късмет е дали договорът е с читав сервиз. Някои са умни печени, точно момчета. Други ще ти вземат телефона и не са много сръчни и ако е нещо скъпо за ремонт или ако нещо оплескат, има да ги чакаш и да си общувате през КЗП и заплахи за съд...

mishobehar
Мнения: 1527
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Re: Гаранционен сервиз Xiaomi

Мнение от mishobehar » 31 окт 2019, 15:51

Под 1 месец ремонт никъде няма да имаш в гаранционни сервизи. Аз помня като имах LG G4 нали имаха проблем с платките, дето познавах хора и имах връзки покрай работата ми в mobilebulgaria и седях 2 месеца без телефон, защото беше ад.
Препоръчвам ти да избереш читав онлайн магазин и да прочетеш коментари за тях. Аз например за тези, които продават в mobilebulgaria гарантирам за качеството на услугите и имам над 95% много доволни клиенти от тях.

От колега знам, че телефоните на Xiaomi имат едни от най-ниските проценти на дефекти, така че взимай смело и не го мисли.

iavorski
Мнения: 935
Регистриран: 01 мар 2006, 22:30

Re: Гаранционен сервиз Xiaomi

Мнение от iavorski » 31 окт 2019, 18:09

От 2015 насам у дома се ползват само Xiaomi и нямам спомен да е сервизирано нещо друго освен счупена букса за зареждане и спукан тъчскрийн / и двете по вина на ЗАУ /. Дефектиращ телефон техен не съм мяркал.

Мilen
Мнения: 1939
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Re: Гаранционен сервиз Xiaomi

Мнение от Мilen » 31 окт 2019, 18:12

iavorski написа:
31 окт 2019, 18:09
От 2015 насам у дома се ползват само Xiaomi и нямам спомен да е сервизирано нещо друго освен счупена букса за зареждане и спукан тъчскрийн / и двете по вина на ЗАУ /. Дефектиращ телефон техен не съм мяркал.

Моите впечатления са същите!
mishobehar написа:
31 окт 2019, 15:51
От колега знам, че телефоните на Xiaomi имат едни от най-ниските проценти на дефекти, така че взимай смело и не го мисли.

Така е. Затова и много хора си поръчват телефони директно от Китай, макар и тук да са без гаранция.

Към питащият- препоръчвам Емаг, директно от тях. Обслужването е много добро, взимат и връщат с куриер за собствена сметка. Разбира се, в нета има и негативни отзиви, но за другите фирми те са многократно повече. А и знаем, че в БГ няма как да не мрънка някой за каквото и да е... :)

Отговори