защо виваком направи така с скоростите за интернета

avanteex
Регистриран: 20 юни 2020, 16:01

защо виваком направи така с скоростите за интернета

Мнение от avanteex » 20 юни 2020, 16:09

здравейте !

направи ми впечетление че премахнаха от сайта 50 мегабитовата оферта за частните клиенти ,
а за бизнес клиентите има дори и по малки скорости!

Не че бих ползвал малката скорост но аз съм на скорост 50 мегабита , когато подписвах си проечетох договроа от край до край.
дори и ситните надписи най отодлу.

и колкото и работи да ми предлагаше консултанта ,от рода на давам ти таблет или ви фи модем за интернет за 1 лев , и скороста ти ще е по голяма вместо 50 на 100 мегабита аз изрично откзвах дори накрая ми казаха че съм голям инат.

но си мисля че не направих грешка заявавайки само интернет като самостоятелна услуга, тия оферти когато ти дават още нещо винаги са ми били съмнителни , на един познат така му дадоха таблет и накрая си го блъсна в земята .

та по тоая част с договора ми всичко е добре ! но защо махнаха 50 мегабита скорост и сложиха от 100 мегабита на горе , аз лично подозирам че се готви нещо или да ме карат да подпиша като ми изтече договора за по висока скорост да се набутам на по високата цена или не знам.

но не е редно за бизнес клиентите да има и по ниски и по виски скорости а за чатните клиенти да плащаме все едно сме бизнесмени.

и да ви питам дали ще дойде тоя момент да се предплагат от виваком услугите и без договори било то с 5 лева по скъпо за различните скорости но да си плащаме месец за месец , не да чакаме договорите да изтичат и предизвестия за прекратявание да пишем.

извинете за по дългият ми пост но това е което е това дето имах да кажа за сега

благодаря

поздрави

defierofodds
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Re: защо виваком направи така с скоростите за интернета

Мнение от defierofodds » 20 юни 2020, 16:15

avanteex написа:
20 юни 2020, 16:09
здравейте !

направи ми впечетление че премахнаха от сайта 50 мегабитовата оферта за частните клиенти ,
а за бизнес клиентите има дори и по малки скорости!

Не че бих ползвал малката скорост но аз съм на скорост 50 мегабита , когато подписвах си проечетох договроа от край до край.
дори и ситните надписи най отодлу.

и колкото и работи да ми предлагаше консултанта ,от рода на давам ти таблет или ви фи модем за интернет за 1 лев , и скороста ти ще е по голяма вместо 50 на 100 мегабита аз изрично откзвах дори накрая ми казаха че съм голям инат.

но си мисля че не направих грешка заявавайки само интернет като самостоятелна услуга, тия оферти когато ти дават още нещо винаги са ми били съмнителни , на един познат така му дадоха таблет и накрая си го блъсна в земята .

та по тоая част с договора ми всичко е добре ! но защо махнаха 50 мегабита скорост и сложиха от 100 мегабита на горе , аз лично подозирам че се готви нещо или да ме карат да подпиша като ми изтече договора за по висока скорост да се набутам на по високата цена или не знам.

но не е редно за бизнес клиентите да има и по ниски и по виски скорости а за чатните клиенти да плащаме все едно сме бизнесмени.

и да ви питам дали ще дойде тоя момент да се предплагат от виваком услугите и без договори било то с 5 лева по скъпо за различните скорости но да си плащаме месец за месец , не да чакаме договорите да изтичат и предизвестия за прекратявание да пишем.

извинете за по дългият ми пост но това е което е това дето имах да кажа за сега

благодаря

поздрави
Ами то се вижда от сега каква е уловката - "промоционалните" цени и огромната стандартна такса след изтичане. Искат с домашния интернет да наложат същата порочна практика като с мобилните услуги - постоянно преподписване и постоянно увеличаваща се месечна такса. :)
Според мен си сгрешил, че не си ги отсвирил още от сега.

avanteex
Регистриран: 20 юни 2020, 16:01

Re: защо виваком направи така с скоростите за интернета

Мнение от avanteex » 20 юни 2020, 16:21

няма как да ги отсвиря защото ,за сега да чукна на какво не знам, доволен съм в моя район където живея ,никой не прекара оптика само те
вярно по стълбове е ,ама върши работа до сега гърмяло валяло проблем с нета съм нямам , докато други фирми няма да спомена имената им, бях на кабелен интернет през ден спира нета , ..... защото оправданието че нямало ток от енергото .

един единствен път бях недоволен от виваком когато , бях на договор за мобилният ми телефон , веднъж ми дойде разпчатка че съм говорил забележи 30 секунди с Канада че аз дори познати нямам там ,а и да имах едва ли като има скайп бих говорил по телефона с канада :)

за туй от тях само интернета ми е на договор и то 1 година. който скоро изтича и ако мога да карам по инерция без да предпоисвам, така ще си го ползвам надявайки се в някой хубав ден да намалят малко цените , ми все пак други оператори имат по яки оферти ако искат да имат клиенти и те трябва да намалят цени.

аз да ти кажа нямам много избор в моя квартал сме вилна зона на Варна и имам само избор от 4 оператора.

за сега виваком ме печелят с оптиката но не зная квото такова това е при мен

:)

Отговори