VoWIFI извън ЕС с VPN?

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Re: VoWIFI извън ЕС с VPN?

Мнение от mishobehar » 09 юни 2019, 18:41

Maxthon написа:
09 юни 2019, 17:46
Maxthon написа:
plevel12 написа:Сим картата ще я активираш за VoWiFi на P30 pro, но връщайки я в твоя едва ли ще заработи.
Единствено на OnePlus5-6 могат стандартно да се извикат настройките на модема за WiFi Calling .
Тоест освен P30,30pro,30lite,Mate20,Mate20pro само на Oneplus 5и 6 става врътката от телефоните извън списъка на Виваком.
Евентуално и на Покофон, но там не мога да потвърдя.
Всеки телефон с 835,845,855 снапдрагон процесори трябва да имат достъп до сериен порт с команда през дебъгинг бридж, но с уговорката, че трябва руут достъп. За процесорите от по-нисък клас може и да стане, но при новите им. На стар 650 не стана. При телефоните на OnePlus няма нужда от руут порта се активира през сервизно за тяхната ОС меню.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Вече успях да активирам вовифи през п30 про и резултата е налице с настройки на Телия Финландия.Изображение

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Аз за 10 дни не успях да го активирам през ВПН в Корея, а го мъчих доста.. Даже сложих ВПН на телефона на сестра ми и от там пуснах тетеринг през ВПН и пак не стана.. Дори и през Flight mode с изключена локация не стана.. Не разбрах каква е логиката, но накрая се отказах след прекарани няколко часа.. Аз имам кредит във Вайбър, който ми върши работа, но просто да хакна системата исках да го направя.. Иначе HBO GO си работеше без проблеми.

Върнах се и отидох до Румъния след 2 дни и стана на секундата. То по прицип услугата би трябвало да работи без проблем от всяка Wifi мрежа в ЕС, но в Румъния не работеше от мрежата на хотела, но като пуснах ВПН и стана веднага..

Отговори