VIVACOM с най-добро потребителско изживяване според независимо проучване

mjoy383
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Re: VIVACOM с най-добро потребителско изживяване според независимо проучване

Мнение от mjoy383 » 28 мар 2020, 08:55

Виваком, операторът, който претендира за качествено предоставена услуга, но не съвсем ( то това важи и за другите три), но най-лошата телефония продължава да се е поддържа от Виваком (особено вива - а1, чуваемостта е ужасна) HD voice - става, даже когато си в 4г + не пада на 4г както е при теленор.
Лично за мен, Теленор е с най-добра чуваемост към всички без значение от режима на мрежата, най- малка латентност при свързване – без значение в какъв режим е крайното устройство и не на последно място , качеството на международните разговори е уникално през тяхната мрежа, втори по качество са А1 с международните разговори и последни са отново Виваком чувамостта на проведените разговори е все едно си през Г мрежа!. Аз едно не мога да разбера?!? Тия специалисти работещи в този оператор освен да ги ЗОМБИРАТ колко са добри ( между другото този модел на мотивация прикрива редици недостатъци, които средно интелигентен човек ги вижда и ги ненавижда) как не проумяха, че с тази си форма на работа като предлагане на услуги и съпорт към тях, по никакъв начин не показват лидерски качества, а по -скоро са като ревящо магаре на мегдан. Продължавам да се чудя що за оператор са? Много съжалявам, че другите оператори не пуснаха планове с неограничен трафик - веднага се развеждах с ВИВАКОМ. Даже щях да почерпя магазина където щях да си прекратя услугата. пс. и нека да престанете да ми обяснявате каквъм АМР е кодека и с какъв умрял телефон съм - не съм, даже ползвам всичките им форми на комуникация vowi-fi i volte та даже и HD + ми излиза, но да не звънна към А1 и става мазало - нищо не разбирам какво ми говорят...нивото на грешки при преноса на глас е огромно.

Maxthon
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Мнение от Maxthon » 28 мар 2020, 09:27

mjoy383 написа:
28 мар 2020, 08:55
и нека да престанете да ми обяснявате каквъм АМР е кодека и с какъв умрял телефон съм - не съм, даже ползвам всичките им форми на комуникация vowi-fi i volte та даже и HD + ми излиза, но да не звънна към А1 и става мазало - нищо не разбирам какво ми говорят...нивото на грешки при преноса на глас е огромно.
Това, което чуваш защо си останал с впечатление, че зависи от състоянието на твоя телефон? Каквото се чува зависи изцяло от състояние на мрежа, телефон на отсрещната страна и от това как се "разбира" оборудването за свързаност между операторите. Имал съм разговори и с А1 и с Теленор при коренно различно качество като след това си го обяснявам точно от апаратите понеже знам отсреща какъв е телефона. Така, проблема изобщо не е във Виваком или не не изцяло. Баща ми използва стар телефон с него връзката е hd voicе, но въпреки това от време на време си накъсва, а като го знам колко пъти е събарян на земята не се и учудвам защо го прави.
Последна промяна от Maxthon на 28 мар 2020, 09:34, променено общо 2 пъти.

mjoy383
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от mjoy383 » 28 мар 2020, 09:29

на мен ми е ясно, но тук се опитваха да ме убеждават колко са ОК Виваком , ми не са!

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 28 мар 2020, 11:44

Ми за мен са и нямам нужда да убеждавам който и да било, знам кво чувам. И още нещо една приятелка беше до скоро с един самсунг ноут 4 и я чувах супер зле. Добре, че и падна на плочките и се строши напълно, като смени телефона с друг (ЛГ Г4) я чувам перфектно. На А1 е тя. Та телефона определено си има значение!
Писал съм и преди как друг приятел на А1 няма обхват у тях и всеки път ми звъни по вайбъра, титуляр на група със 70+ карти... Няколко години вече е в новия апартамент на Симеоновско и от А1 не си мърдат пръста. Е поне ако имаше VoWiFi щеше да е перфе, но само Виваком го дават, сигурно щото им е "скапана" мрежата... :lol:
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Maxthon

Мнение от Maxthon » 28 мар 2020, 12:58

Вито написа:
28 мар 2020, 11:44
Ми за мен са и нямам нужда да убеждавам който и да било, знам кво чувам. И още нещо една приятелка беше до скоро с един самсунг ноут 4 и я чувах супер зле. Добре, че и падна на плочките и се строши напълно, като смени телефона с друг (ЛГ Г4) я чувам перфектно. На А1 е тя. Та телефона определено си има значение!
Писал съм и преди как друг приятел на А1 няма обхват у тях и всеки път ми звъни по вайбъра, титуляр на група със 70+ карти... Няколко години вече е в новия апартамент на Симеоновско и от А1 не си мърдат пръста. Е поне ако имаше VoWiFi щеше да е перфе, но само Виваком го дават, сигурно щото им е "скапана" мрежата... :lol:
Като се замисля т.н. чуваемост като в тунел ми се беше случила на стария телефон Redmi Note 3 pro, като проблема се оказа задръстения боклук микрофон. След почистване всичко си дойде на мястото.

Telefon2003
Регистриран: 18 май 2019, 10:47

Мнение от Telefon2003 » 28 мар 2020, 13:20

Омнител не е компания с добро реноме. Можете да й се плати и ще ви направи теста както искате. Може да го повтори. Всяко проучване може да изкара добър резултат. Важно е какво мерите и каква ви е методологията.
Умлаут е доста, доста по-реномирана фирма, използвана от всички топ оператори в света. Като цяло е стандарт в Западна Европа. Не, че и при тях не може да си избереш методологията, но има огромна разлика.
Ще призная излседване ако и трите оператора го платят на една фирма, най-добре умлаут. Проведе се в рамките на 4 месеца и не казват на операторите кога и къде мерят.
Мрежата на Виваком в момента е малко зад А1, като първи са Теленор. Като това е общо. Иначе за пикови скорости е най-добра. Имали скорости при лошо покритие. Ок ама законите на физиката няма как да ги биеш, енергията трябва да дойде от някъде, няма как да имаш лошо покритие, малко сайтове и да си супер. Батерията на телефона пада, дроповете се качват. Софтуерно държат закачен телефона при нисък обхват на LTE. Теленор имат/ха ноухау от голяма група, А1 също, Виваком копират повечето неща. Да не говорим за волте - при Теленор просто работи при Виваком има проблеми и телефоните са малко. А1 ще пусне скоро волте , ще тествам и тяхното. :lol:

Maxthon

Мнение от Maxthon » 28 мар 2020, 13:36

Telefon2003 написа:
28 мар 2020, 13:20
Омнител не е компания с добро реноме. Можете да й се плати и ще ви направи теста както искате. Може да го повтори. Всяко проучване може да изкара добър резултат. Важно е какво мерите и каква ви е методологията.
Умлаут е доста, доста по-реномирана фирма, използвана от всички топ оператори в света. Като цяло е стандарт в Западна Европа. Не, че и при тях не може да си избереш методологията, но има огромна разлика.
Ще призная излседване ако и трите оператора го платят на една фирма, най-добре умлаут. Проведе се в рамките на 4 месеца и не казват на операторите кога и къде мерят.
Мрежата на Виваком в момента е малко зад А1, като първи са Теленор. Като това е общо. Иначе за пикови скорости е най-добра. Имали скорости при лошо покритие. Ок ама законите на физиката няма как да ги биеш, енергията трябва да дойде от някъде, няма как да имаш лошо покритие, малко сайтове и да си супер. Батерията на телефона пада, дроповете се качват. Софтуерно държат закачен телефона при нисък обхват на LTE. Теленор имат/ха ноухау от голяма група, А1 също, Виваком копират повечето неща. Да не говорим за волте - при Теленор просто работи при Виваком има проблеми и телефоните са малко. А1 ще пусне скоро волте , ще тествам и тяхното. :lol:
Изобщо прочете ли докладите при двата теста на отделните компании. Че леко тоз на Теленор липсва и има само един сертификат. За разлика от тук на другите държави са публикувани доста подробни доклади за какво е тествано и резултати от тях. Ако това ти се струва "реномирано", "стандарт", "разлика". Приоритет на мрежата след пускане на новите спектри е 2600mhz поради най-голямата лента и мимо 4х4. Пиковите скорости в момента из София ги показа много добре @Ванката и на теленор и на виваком. Е не им се отразява добре повишеното потребление на мобилен интернет на Теленор и обратно не се забелязва никакъв спад (поне при мен няма) при Виваком. Виваком с волте проблеми имаше само с S8 и може би по тази причина ще остане и без wifi call. Навсякъде по новите телефони на самсунг има разрешена опцията, но първо я пуснаха на s20 серията. А1 като пуснат волте както винаги ще вдигнат врява до небесата, а всъщност просто ще увеличат битрейта на широко рекламирания от тях HD Voice (Amr_wb).
Последна промяна от Maxthon на 28 мар 2020, 20:30, променено общо 1 път.

danilov
Регистриран: 31 дек 2010, 15:19

Мнение от danilov » 28 мар 2020, 15:54

Междудругото сега има нова промоция за мобилен интернет. За 23,99 лв/мес. 40 000 мб на макс. скорост +200 000 МБ за TV GO. Мисля, че е супер. (yes)

Може ли линк ,че не го намирам в сайта.

Apple_fan
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Мнение от Apple_fan » 28 мар 2020, 23:05

Разочарован съм да прочета толкова негативни мнения за телефонията на Виваком. Според мен гласовите услуги са също толкова важни, колкото и мобилния интернет.
Аз също съм на мнение, че телефонията им е с много ниско качество, още повече че уж трябва да имат HD voice-нещо, което Мтел го имат от почти 10 години. Явно Виваком са поне няколко години назад в тази област.
На обратното мнение съм за мобилния интернет. Не знам как им е изградена мрежата, но дори при 2/4 черти на обхвата интернетът лети, не се губи в затворени помещения и лате синята винаги е много ниска. При А1 на някои места в затворено пространство ми дропва на 3Г и става супер бавен.
В крайна сметка съм абонат и на двата оператора. Така че ще мога да се насладя на бърз мобилен интернет от Виваком и качествена телефония от А1.

Dubspace
Регистриран: 28 мар 2014, 19:21

Мнение от Dubspace » 29 мар 2020, 10:18

При мен, дори на открито минавам от LTE+ на 3G. Случвало ми се е когато аз провеждам разговор чрез VoLTE, като сигнала стане -110+ dBm, и дропва на 3G на 900, което е най-лошият случай. Даже сега след като пуснаха LTE на 900, поне вече може да се използва мобилния интернет. Обаче пак си дропвам на EDGE/3G, които през повечето време са мега неизползваеми, заради големия брой потребители, или заради осрана конфигурация от тяхна страна.
Според мен, за да може да имат свястно покритие (за 5G пък ще е от огромна полза), трябва да се гледа midband, а не lowband.
Xiaomi Mi9T 128 GB Glacier Blue
Sony WI-C200 Wireless Earbuds

Отговори