Промяна към по-добро в стандартните условия при Виваком или поредна заблуда?

defierofodds
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Промяна към по-добро в стандартните условия при Виваком или поредна заблуда?

Мнение от defierofodds » 09 яну 2020, 06:43

Забелязвам, че от този месец при 30-левовия смарт 10-те Гигабайта, които досега даваха като 5+5 (Или 4+6? Не помня, но беше с +, както при А1 все още е, затова и съм още по-подозрителен, предвид картела, но знам ли, нали ги продадоха уж, може пък да са решили да не участват в него?), ако не се лъжа; вече ги дават като стандартни 10 и промоционални още 10.

Дали наистина това е вярно и 10-те гигабайта остават след изтичане на договора, някой виждал/сключвал ли е актуален договор от този месец за Smart L+ до XL+, където виждам, че има промяна, за да потвърди това, което сайтът и каталогът внушават? :)

palamud13
Регистриран: 15 сеп 2019, 17:34

Re: Промяна към по-добро в стандартните условия при Виваком или поредна заблуда?

Мнение от palamud13 » 09 яну 2020, 09:05

defierofodds написа:
09 яну 2020, 06:43
Забелязвам, че от този месец при 30-левовия смарт 10-те Гигабайта, които досега даваха като 5+5 (Или 4+6? Не помня, но беше с +, както при А1 все още е, затова и съм още по-подозрителен, предвид картела, но знам ли, нали ги продадоха уж, може пък да са решили да не участват в него?), ако не се лъжа; вече ги дават като стандартни 10 и промоционални още 10.

Дали наистина това е вярно и 10-те гигабайта остават след изтичане на договора, някой виждал/сключвал ли е актуален договор от този месец за Smart L+ до XL+, където виждам, че има промяна, за да потвърди това, което сайтът и каталогът внушават? :)
А това, че са за първите 6 месеца успя ли да го прочетеш :)

defierofodds

Re: Промяна към по-добро в стандартните условия при Виваком или поредна заблуда?

Мнение от defierofodds » 09 яну 2020, 09:28

palamud13 написа:
09 яну 2020, 09:05
defierofodds написа:
09 яну 2020, 06:43

А това, че са за първите 6 месеца успя ли да го прочетеш :)
Това се отнася за допълнителните 10, нали в момента планът е с 20. Въпросът е с първите 10 какво става, дали наистина те са безусловно 10. Това никъде не го пише.

defierofodds

Мнение от defierofodds » 10 яну 2020, 13:39

Звънях току-що и ми казаха, че след 2-те години стават на 4ГБ.
Значи си остават най-селския оператор. Ментел поне в сайта (Иначе в каталога и те по същия начин хитруват от доста време) са си го написали, макар условията им иначе да са 1:1 по абсурдност.

Ако имаше нормална държава, много сериозна глоба щяха да отнесат за подобни откровени лъжи в условията и въобще не биха си помисляли дори да опитват такива мизерии.

nomercy
Регистриран: 12 юни 2008, 18:08

Мнение от nomercy » 10 яну 2020, 14:02

Спокойно на мен А1 ми звъняха да се преподписва на майка ми телефона от такса 24 лв за такса 28лв. защото имало повече интернет. Че тя в момента използва 500MB от 10GB , който като и изтече договора чак август месец остават пак 10 и таксата си остава 24лв.
При въпроса ми колко става таксата и интернет-а след изтичане на договора , този който ми звънеше се направи на ударен и ми казва:
- Че защо да се променя таксата?
А като го попитах защо въобще да преподписвам при условие че договора после остава на същите условия се опита да ми мине с номера:
- То няма вече автоматично преподписване.
При моят отговор , то няма но договора става безсрочен при същите условия:
- А то няма такова нещо като безсрочни договори.
И тука естествено го избъзиках : хубаво то няма ама в самият договор така пише и също така пише , че след изтичане на договора същият минава в бесрочен който може да се прекрати с едномесечно предизвестие от всяка от страните. И го питам това какво значи че ще прекратите договора на майка ми ли?
- Ми нямало да го прекратят.

И не мога да разбера как са толкова нагли това вече звънят за 3-ти или 4-ти път от т.нар. отдел лоялни клиенти. То трябва да си малоумен или да успеят да те излъжат ( както явно става ) да ти предложат нещо по скъпо , дето като изтече договора става съвсем по скъпо и да се навиеш.

defierofodds

Мнение от defierofodds » 10 яну 2020, 14:31

nomercy написа:
10 яну 2020, 14:02
Спокойно на мен А1 ми звъняха да се преподписва на майка ми телефона от такса 24 лв за такса 28лв. защото имало повече интернет. Че тя в момента използва 500MB от 10GB , който като и изтече договора чак август месец остават пак 10 и таксата си остава 24лв.
При въпроса ми колко става таксата и интернет-а след изтичане на договора , този който ми звънеше се направи на ударен и ми казва:
- Че защо да се променя таксата?
А като го попитах защо въобще да преподписвам при условие че договора после остава на същите условия се опита да ми мине с номера:
- То няма вече автоматично преподписване.
При моят отговор , то няма но договора става безсрочен при същите условия:
- А то няма такова нещо като безсрочни договори.
И тука естествено го избъзиках : хубаво то няма ама в самият договор така пише и също така пише , че след изтичане на договора същият минава в бесрочен който може да се прекрати с едномесечно предизвестие от всяка от страните. И го питам това какво значи че ще прекратите договора на майка ми ли?
- Ми нямало да го прекратят.

И не мога да разбера как са толкова нагли това вече звънят за 3-ти или 4-ти път от т.нар. отдел лоялни клиенти. То трябва да си малоумен или да успеят да те излъжат ( както явно става ) да ти предложат нещо по скъпо , дето като изтече договора става съвсем по скъпо и да се навиеш.
О, и мен операторът на Вива се опита да ме метне - първо каза, че след изтичането стават 10 000, после (Понеже аз продължих изрично да питам и да искам да потвърди) се направи, че не е бил разбрал първоначално и каза "Аа, вие имате предвид след изтичането на 2-те години" (Ами аз питах за след изтичането на договора, не съм питал за след изтичането на промоцията с допълнителните, които не са за целия срок), и тогава така "за между другото" спомена за 4-те, разбира се в комбинация с куп празни приказки как постоянно имало промоции и нямало значение за след 2-те години (Особено точно при Вива, знаем колко "няма". Ако искаш постоянно да ти увеличават цената на "промоциите", тогава няма, да) .

nomercy

Мнение от nomercy » 10 яну 2020, 15:21

На мен ми е любопитно като ми изтекат два smart U с неограничен интернет как ще подходят, защото е ясно че няма да преподпиша на 50 GB само заради разликата от 4лв такса.

defierofodds

Мнение от defierofodds » 10 яну 2020, 15:29

nomercy написа:
10 яну 2020, 15:21
На мен ми е любопитно като ми изтекат два smart U с неограничен интернет как ще подходят, защото е ясно че няма да преподпиша на 50 GB само заради разликата от 4лв такса.
Нищо чудно да направят някоя мизерия от типа да ти ограничат скоростта след 50ГГБ. Аз едно време се бях прехвърлил за известно време към Вива точно защото Ментел тогава направиха нещо подобно и самосиндикално промениха ограничението след изтичане от 128кб/с на 64кб/с на безсрочния ми договор (Който си беше с ясни условия и ограничението си беше на 128 по условия).

nomercy

Мнение от nomercy » 10 яну 2020, 15:39

Ми съмнява ме при мойто потребление , ще сменя оператора и ще отида на по ниска такса. Без това максимум доколкото виждам детето е харчило 15GB лятото а аз повече от 10 не съм удрял.
По принцип по договор трябва единствено да се смени таксата от 50 на 55 лв.

И едва ли ще променят , защото мога да ти кажа че плащах скоро една карта на мтел с план от преди 15 години който отодаааавна не е актуален. С такса 10лв. :)

Всеки предпочита да взима някъкви пари вместо никъкви.

А и се сетих за познати на познати дето са със този план даже със неограничените минути към европейски съюз и нищо не са им променяли.

Отговори