Колко е реалната валидност на безсрочните договори?

kpo
Регистриран: 25 сеп 2006, 17:35

Колко е реалната валидност на безсрочните договори?

Мнение от kpo » 20 фев 2020, 13:30

Здравейте,

Имам този един и същи въпрос за две различни услуги, които вече са безсрочни.
Първата - SMART U, не желая да преподписвам, защото е оригиналната оферта с неограничени мегабайти, а новото предложение е ограничено.
Втората - FiberNet 50, който не го предлагат повече и не мога да преподпиша даже и да искам, а в същото време се опитват да ме засилят към безсмисления към днешно време FiberNet 300 за домашно ползване и за 2.5 пъти повече пари на месец след изтичането му.
И двете услуги са самостоятелно сключени и не са в някаква комбинация.

Мога ли да очаквам да ми прекратят под някаква "любезна" вивакомска форма коя и да е от горните безсрочни вече две услуги в скоро време?

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Колко е реалната валидност на безсрочните договори?

Мнение от Вито » 20 фев 2020, 15:43

Можеш да очакваш. Променят условието на плана като при тая промяна имаш възможност да прекратиш договора и толкоз. За сега не са познати такива практики. Страх ги е. Нали и А1 се бяха заканили да закриват боб, всъщност закриха го, но всички настоящи договори и безсрочни такива остават непроменени. Аз ползвам слим боб с пакет 4ГБ за 6.80 на месец.
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

nkolev_bg
Регистриран: 30 окт 2010, 16:23

Мнение от nkolev_bg » 20 фев 2020, 15:49

kpo написа:
20 фев 2020, 13:30
Мога ли да очаквам да ми прекратят под някаква "любезна" вивакомска форма коя и да е от горните безсрочни вече две услуги в скоро време?
Могат с 1м предизестие. Дали ще го направят е друг въпрос.
Щом те устройства, стой си на тези условия и си гледай кефа. Като ти пратят предизвестие (писмено, какво ти говорят в магазина не слушай) ще го мислиш.

NSWDG
Регистриран: 03 май 2004, 19:02

Мнение от NSWDG » 20 фев 2020, 15:52

Реалната валидност на безсрочният договор е един месец - срокът, за който си предплащаш таксата. Заплащането на таксата се приема за "подписване на нов договор със срок на валидност един месец" Както ти имаш право да си прекратиш договорните отношения с едномесечно предизвестие, така и те имат право да спрат да ти предоставят услугата под определена форма с едномесечно предизвестие (минимум едномесечно!). От друга страна консултантът в магазина не можа да го направи без промяна на общите условия (които той няма права да променя, съответно), просто защото е решил, че ти си поредната "катеричка", която ще му помогне да си постигне таргета тоя месец. С няколко прости думи, спокойно можеш да им теглиш една, когато идеш в магазина и решат да те офертират.
Съветвам те. също така да погледнеш в договора си какво се случва при изтичане на двегодишния договор. Там също ще се ориентираш какви капани са подготвили.
==================
MTAN2LL/A

kpo
Регистриран: 25 сеп 2006, 17:35

Мнение от kpo » 20 фев 2020, 17:00

Благодаря за уточненията, и аз съм на същите нагласи - нищо няма да подписвам като нови планове, да видим колко време ще се задържи сегашното благоденствие.

Потресаващото в случая е защо предлаганите обеми мобилен трафик намаляват значително по всички планове вместо да се увеличават. Та нали това е целта на 4Г, 5Г и след това - комуникациите за масовия потребител в пренаселените градове да са единствено безжични заради далеч по-ниските разходи по поддръжка на инфраструктура?

Убави телекомуникации, ма български ...

Потребителски аватар
Вито

Мнение от Вито » 20 фев 2020, 17:49

kpo написа:
20 фев 2020, 17:00

Потресаващото в случая е защо предлаганите обеми мобилен трафик намаляват значително по всички планове вместо да се увеличават. Та нали това е целта на 4Г, 5Г и след това - комуникациите за масовия потребител в пренаселените градове да са единствено безжични заради далеч по-ниските разходи по поддръжка на инфраструктура?

Причината е роуминга който плащат и им излиза солено. Един от регионалните шефове на А1 ми го обясни горе долу така. От България в ЕС има примерно 200 хиляди българи месечно, а от ЕС в България 50 хиляди. Грубо казано. И така нашите телекоми са вътрешно от както промениха цените на нета...
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

defierofodds
Регистриран: 11 юли 2019, 07:00

Мнение от defierofodds » 20 фев 2020, 17:56

Вито написа:
20 фев 2020, 17:49
kpo написа:
20 фев 2020, 17:00

Причината е роуминга който плащат и им излиза солено. Един от регионалните шефове на А1 ми го обясни горе долу така. От България в ЕС има примерно 200 хиляди българи месечно, а от ЕС в България 50 хиляди. Грубо казано. И така нашите телекоми са вътрешно от както промениха цените на нета...
Докога ще повтаряте тази куха лъжа?
И аз пак ще се по n-тя, че печалбите им растат постоянно и то с много:
https://www.capital.bg/biznes/telekomi/ ... prihodi_i/
Та нещо хич не излизат сметките.
Доколкото помня, именно в/след годината с промените в роуминга положението с печалбите беше същото. От тогава досега пракрически нон-стоп им растат печалбите.

Просто си направиха картел благодарение на мутрите, които ни управляват, и затова е такова положението. Виждаме го не само при мобилните оператори.

STE1
Регистриран: 14 окт 2006, 20:35

Мнение от STE1 » 20 фев 2020, 18:17

Докога ще повтаряте тази куха лъжа?
И аз пак ще се по n-тя, че печалбите им растат постоянно и то с много:
https://www.capital.bg/biznes/telekomi/ ... prihodi_i/
Та нещо хич не излизат сметките.
Доколкото помня, именно в/след годината с промените в роуминга положението с печалбите беше същото. От тогава досега пракрически нон-стоп им растат печалбите.

Просто си направиха картел благодарение на мутрите, които ни управляват, и затова е такова положението. Виждаме го не само при мобилните оператори.
Да , тази лъжа с роуминга постоянно се повтаря. Положението ще се влоши.
Samsung Galaxy S10 Plus

Потребителски аватар
Вито

Мнение от Вито » 21 фев 2020, 00:11

To кажи сфера дето да няма картел... Жалко само, че Вива оряза плана с неограничените мегабайти. За съжаление, за две години нито един от другите не се осмели да предложи неограничен нет и логично без конкуренция секна...
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

mjoy383
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от mjoy383 » 21 фев 2020, 16:53

Много е удобен този план с всичко неограничено, реално след още две години отново цените ще са като през 2014г. Аз ползвам на Вивата и чаках с нетърпение да пуснат теленор или а1 и да се разкарам от селяните ама уви - няма и си стоя без договор при тях

Отговори