Измама с предплатените карти браво +

Leo Kolev
Регистриран: 09 авг 2010, 02:42

Измама с предплатените карти браво +

Мнение от Leo Kolev » 14 дек 2019, 01:17

Преди няколко дни аз и мой роднина взехме по 1 карта браво + от Виваком. В магазина ни казаха,че имат 5 лева включен кредит + 100 минути и 4гб интернет. През приложението на виваком също показва , че има кредит 5 лева, обаче на *123# ми изписва ,че сума в картата няма . Звъня на телефон 0700 за проба понеже има национални минути и ми казва ,че сумата не е достатъчна за разговора . Обаждам се на оператор да ги попитам каква е сумата в картата , при което също ми казват, че е 5 лева ! Е добре викам тогава защо не мога да набирам номера които са платени и при *123# ми показва че нямам кредит ?! И операторката вече премина на ядосана вълна - аз господине откъде да знам къде са ви тия 5 лева. Може да сте ги изразходил и да не е отразило ?!
Въпросът е принципен -тия оператори за какви се мислят? Още утре ще искаме разпечатка за 2те карти и ще пускаме жалби където трябва.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Samsung Galaxy S9 Plus
Apple iPhone 8 Plus

debeliat
Регистриран: 12 сеп 2019, 14:56

Re: Измама с предплатените карти браво +

Мнение от debeliat » 14 дек 2019, 01:19

нормално за СВИВАКОМ

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 14 дек 2019, 01:33

Leo Kolev написа:
14 дек 2019, 01:17
Преди няколко дни аз и мой роднина взехме по 1 карта браво + от Виваком. В магазина ни казаха,че имат 5 лева включен кредит + 100 минути и 4гб интернет. През приложението на виваком също показва , че има кредит 5 лева, обаче на *123# ми изписва ,че сума в картата няма . Звъня на телефон 0700 за проба понеже има национални минути и ми казва ,че сумата не е достатъчна за разговора . Обаждам се на оператор да ги попитам каква е сумата в картата , при което също ми казват, че е 5 лева ! Е добре викам тогава защо не мога да набирам номера които са платени и при *123# ми показва че нямам кредит ?! И операторката вече премина на ядосана вълна - аз господине откъде да знам къде са ви тия 5 лева. Може да сте ги изразходил и да не е отразило ?!
Въпросът е принципен -тия оператори за какви се мислят? Още утре ще искаме разпечатка за 2те карти и ще пускаме жалби където трябва.
Не е измама. Просто тези 5 лв се водят бонус кредит. Не могат да се използват за номера с добавена стойност, за покупка на дори безплатен уикенд пакет в my Vivacom и подобни...

Leo Kolev

Мнение от Leo Kolev » 14 дек 2019, 02:01

tzincbg написа:
14 дек 2019, 01:33
Leo Kolev написа:
Не е измама. Просто тези 5 лв се водят бонус кредит. Не могат да се използват за номера с добавена стойност, за покупка на дори безплатен уикенд пакет в my Vivacom и подобни...
Това не е измама , а е супер измама ! Един човек , който тепърва купува подобна карта, откъде да я получи тази информация ? Да не мислиш, че всеки знае всичко и навсякъде служителите обясняват от-до (особено за предплатените карти ) ? Хвърлят ти я картата и има 5 лева и после на оператор какичка ти се гневи , че не знае къде са ти 5те лева ?!
Samsung Galaxy S9 Plus
Apple iPhone 8 Plus

tzincbg

Мнение от tzincbg » 14 дек 2019, 06:47

Leo Kolev написа:
14 дек 2019, 02:01
tzincbg написа:
14 дек 2019, 01:33
Leo Kolev написа:
Това не е измама , а е супер измама ! Един човек , който тепърва купува подобна карта, откъде да я получи тази информация ? Да не мислиш, че всеки знае всичко и навсякъде служителите обясняват от-до (особено за предплатените карти ) ? Хвърлят ти я картата и има 5 лева и после на оператор какичка ти се гневи , че не знае къде са ти 5те лева ?!
Но пък първоначално всичко в картата важи 3 месеца.
Разбирам, гадно е. Ама много от служителите в трите оператора за всичко са така. Много често не знаят точните параметри на картите, лъжат ме, че вече продавали минимум по две, веднъж пък в А1 ми казаха по-лоши параметри, отколкото реално имаше...

Leo Kolev

Мнение от Leo Kolev » 14 дек 2019, 20:22

Пуснах оплакването пък дори и нищо да не стане , ще си имат едно наум за тази служителка . Като ги питаш нещо за предплатените карти , имаш чувството че питаш нещо борисов за мая манолова. Да си ги спират предплатените карти и да не се занимават с тях като толкова са им досадни.
Samsung Galaxy S9 Plus
Apple iPhone 8 Plus

tzincbg

Мнение от tzincbg » 14 дек 2019, 22:19

Leo Kolev написа:
14 дек 2019, 20:22
Пуснах оплакването пък дори и нищо да не стане , ще си имат едно наум за тази служителка . Като ги питаш нещо за предплатените карти , имаш чувството че питаш нещо борисов за мая манолова. Да си ги спират предплатените карти и да не се занимават с тях като толкова са им досадни.
Надявай се. Предплатените карти си ги изчитай от край до край в сайта, знай, че браво(+) и изитрафик важат по-дълго от обявеното, кредитът може да се използва само за някои неща и така. Нямат интерес в магазин да ти ги обясняват, левчета над минималната работна заплата получават само за абонаменти.

tzincbg

Мнение от tzincbg » 15 дек 2019, 04:47

А да и не зареждай в магазинн. Само изипей, лафка, фастпей, кеш терминал, ипей, приложенията, магазините за алкохол. Омръзна ми да им слушам тиради по десет минути колко е лоша тая карта, колко съм тъп да не си купя договор и щели да спрат да ме тормозят(няма, и 100 лв да им даваш на месец, искат още).

Leo Kolev

Мнение от Leo Kolev » 15 дек 2019, 16:48

То затова винаги зареждам и си плащам всички сметки онлайн. Голяма наглост е да казваш че си на Смарт Ю ( още от първите с неограничени към чужбина) и да ти казват, че интернета им не бил неограничен?? Поне с Теленорската карта няма проблеми. Единствено във форума бях прочел, че изчезвали натрупаните бонуси,ако не заредиш дори до определен час.
Samsung Galaxy S9 Plus
Apple iPhone 8 Plus

Отговори