Серията Huawei P40 е по-бърза, поддържа 5G и има още по-добри камери

PanasonicMobile
Регистриран: 28 юли 2011, 11:56

Re: Серията Huawei P40 е по-бърза, поддържа 5G и има още по-добри камери

Мнение от PanasonicMobile » 27 мар 2020, 09:41

Направи ми впечатление частта с wifi сравнението. Понеже имам вече wifi 6 рутер и разликата дори при 150 мбита нет е голяма и най-накрая добавиха и wifi 6, та в презентацията за p30 pro пишеше че е wifi 5 1733 mbps, което значи 4х4 мимо, но никъде в интернет не откривам такава информация. Не се сещам има ли 160mhz wifi 5, ако е 2х2 само.
Аз лично супер много се дразня на такива недомлъвки. P20 на презентацията беше представен като 4х4 lte mimo, в последствие с много ръчкане на support-a се оказа 4х2 mimo. Същото и с note10+, който все още незнам 4х4 мимо ли е или не, защото от Samsung bg увъртат, а от а1 потвърдиха, че мрежата им във враца е изцяло 4х4 мимо 256qam. Та все пак телефоните не са основно фотоапарати, а комуникационни устройства. Незнам защо така се неглижира свързаността им.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 27 мар 2020, 12:12

Аз със стария mate 10 pro и Нокиа рутера от Виваком си кова 100 мбита на 5G. Не знам каква е драмата.
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Maxthon
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Мнение от Maxthon » 27 мар 2020, 12:39

PanasonicMobile написа:от а1 потвърдиха, че мрежата им във враца е изцяло 4х4 мимо 256qam.
Вероятно само на 2600mhz има мимо 4х4.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Воден-дух
Регистриран: 01 дек 2010, 14:58

Мнение от Воден-дух » 27 мар 2020, 14:33

Някой има ли представа, предви неподдържането на гугъл услугите, с какви приложения разполага техният магазин и работят ли те в България? Специално ФБ, Ютуб, имейл адреси, приложения за пазаруване и прочие - мисля, че спокойно ще могат да се ползват през браузъра на телефона. Но НВО го примерно дали ще върви - на браузъра на компютър става, на техния браузър ще може ли? Месенджъри различни - на ФБ, Вайбър, Телеграм, Уотсап, с тях какво е положението?

Потребителски аватар
chilko
Регистриран: 12 авг 2004, 21:10

Мнение от chilko » 27 мар 2020, 14:53

Воден-дух написа:
27 мар 2020, 14:33
Някой има ли представа, предви неподдържането на гугъл услугите, с какви приложения разполага техният магазин и работят ли те в България? Специално ФБ, Ютуб, имейл адреси, приложения за пазаруване и прочие - мисля, че спокойно ще могат да се ползват през браузъра на телефона. Но НВО го примерно дали ще върви - на браузъра на компютър става, на техния браузър ще може ли? Месенджъри различни - на ФБ, Вайбър, Телеграм, Уотсап, с тях какво е положението?
Има много начини за набавяне на нужните приложения, но не на всички. Очевидно тези на Google не могат да с ползват, макар че има някои неофициални начини за това. Ползвах един в началото на годината и работеше с Mate 30 Pro, но сега не знам каква е ситуацията, защото тия хакове бързо се пресичат. Минусът от това е липсата на DRM, което е проблем за някои стрийминг приложения, както и невъзможността за безконтактни плащания с Google Pay, но тя така и не се поддържа в БГ.

HBO GO може да се инсталира от APKMirror и работи въпреки оплакването, че иска Google Play Services.
Netflix също работи, но от APKMirror трябва да се дръпне по-стара версия (4.16.1 билд 15145 e ок). Стриймингът обаче в SD резолюция и видеото не може да се изтегля.
Facebook и WhatsApp могат да се дръпнат от съответните сайтове.
Amazon Appstore има Spotify, Twitter, Facebook, Messenger, Instagram и др.
Google Maps може да се ползва през браузър или пък да се свали Waze от APKMirror. В AppGallery има Sygic. Here WeGo също е алтернатива, но трябва да се търси от неофициални източници, защото го няма в други официални магазини извън Play Store.
Viber и Telegram са в AppGallery.
Gmail може да се ползва с всеки мейл клиент.
За YouTube може да се ползва YouTube Vanced (има го и в APKMirror), но не успях нещо да се впиша в акаунта ми.
В AppGallery има много приложения на бг банки и оператори, включително и електронни портфейли като phyre и A1 Wallet.

Очевидният проблем е достъпа до купените в Play Store приложения, защото очевидно не могат да се ползват или трябва да се купят пак от други магазини.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 27 мар 2020, 15:05

Ето инфо по въпроса: https://m.gsmarena.com/i_spent_a_week_w ... -41307.php
Chilko, твърде много въртели за телефон от два бона и пак далеч не всички приложения ще работят коректно. Че и парите за платени програми горят. ПИБ ги няма в каталога им...
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 27 мар 2020, 15:28

Например от приложението на 4pda.ru можеш да теглиш всички версия на дадено приложение, дори платените, като дори ти показва, че има ъпдейт :) Предполагам, че и на ПИБ скоро ще го има приложението в Магазина на Huawei :)

PanasonicMobile
Регистриран: 28 юли 2011, 11:56

Мнение от PanasonicMobile » 30 мар 2020, 17:02

Странно е,че серията не поддържа mmwave 5G. Вярно, сигурно няма да видим такова в БГ, но пък Samsung го имат в някои модели.

Extremee13
Регистриран: 26 май 2019, 21:48

Мнение от Extremee13 » 30 мар 2020, 19:42

А какво правим с банковите приложения? Аз примерно имам 3(2 белгийски и дск).
Samsung S20
Huawei P30 PRO
Xiaomi Mi8
Samsung S8

Отговори