S10 duos проблем

m0rph1ne
Регистриран: 03 дек 2019, 21:09

S10 duos проблем

Мнение от m0rph1ne » 03 дек 2019, 21:28

Здравейте,
Дълго съм следял форума, но никога не съм се регистрирал. До сега. Пиша с молба за съдействие относно един изключително странен проблем, който ще се опитам да опиша максимално точно.

Преди време бях с iPhone 8 с титулярната си сим карта, която използвам за лични нужди. След това се прехвърлих на Galaxy S10 duos като към него добавих втора сим карта, а апаратът работеше със същия профил в gmail, който използвах и на ябълката. Сега искам да разделя двата си телефона, като на iPhone 8 връщам първоначалната си сим карта, а на Galaxy-то оставям втората сим карта. Двата апарата вече се обслужват и от два различни профила в гугъл, абсолютно несвързани помежду си - айфона с първоначалния ми gmail профил, а галаксито с друг профил в гугъл. Тук идва проблемът: когато ми се звъни на сим картата, която е в iPhone и апаратът е в самолетен режим/извън обхват, обаждането автоматично се прехвърля на Samsung-a - изрично подчертавам, че не съм правил настройки по прехвърляне на разговорите. Galaxy-то е изчистен кеш и фабрично зануляване на настройките и продължава да се държи по този начин. Има ли нещо, което може и трябва да се направи, за да може обажданията да не се прехвърля от апарат 1 към апарат 2 без изричното съгласение на потребителя? И как е възможно да се е стигнало до подобен случай? Абсолютно объркан съм и моля за помощ.

Поздрави!

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Re: S10 duos проблем

Мнение от iWolff » 03 дек 2019, 21:45

На Samsung-а си активирал Dual SIM Always On, което прави автоматично прехвърлянето от едната към другата карта и така си е останало. Просто на айфона влез в Settings > Phone > Call Forwarding и изключи опцията.
iPhone 11 + AirPods 2

m0rph1ne
Регистриран: 03 дек 2019, 21:09

Мнение от m0rph1ne » 03 дек 2019, 22:05

Проблемът наистина се коренеше в Dual SIM Always On - трябваше да сложа втората сим карта на самсунга, за да отключа менюто и да направя корекции по него. Иначе айфона е с изключен Call Forwarding.

Сърдечно благодаря, iWolff ;)

Потребителски аватар
Чо :)
Регистриран: 05 фев 2004, 11:49

Мнение от Чо :) » 04 дек 2019, 10:11

Функция "Dual SIM Always On" се реализира с "условно пренасочване при изключен/извън обхват" (call forwarding when out of range/off), които Samsung включва за двете карти една към друга.
Пренасочването може да изключи (отмяна и деактивиране) от всякакъв телефона като от картие се набере (обаждане): ##62#
(При някои операторси ативирани услуги това възстоновява пренасочването по подразбиране към услугите като "кой ме търси" и/или "гласова поща".)
Усмихни се... Животът е Хубав :)
Samsung Note 10+ 512, Note 9 512, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510

Отговори