Huawei вече произвежда смартфони без американски части

vanci1990
Регистриран: 28 авг 2012, 15:04

Re: Huawei вече произвежда смартфони без американски части

Мнение от vanci1990 » 03 дек 2019, 14:31

Абе, не че и симпатизирам на китайците, ама тия САЩ, се взеха много на сериозно, утре могат още някоя марка да затрият ей тъй за националната сигурност. Не че самите те не слушат всичко живо (сигурен съм че сега четат и поста ми) 😁😁😁😁😁. Но сега сериозно, утре могат да са Sony,Motorola, Samsung, LG, няма вече гаранция за никого, а това вече е проблем за мен лично. От друга страна пък съм бахти каръка, тамън си взех Sony (Ericsson) флагман, почнах да се оглеждам за следващ, Айде то разводи с Ericsson то чудеса, Айде взимам Nokia, Айде Windows Ос загива, фалити, чудеса, ся си взех Huawei... Имам чувството че или наистина съм бахти каръка или нося лош късмет на всеки производител дет съм се докоснал до него. Та да се готвят Samsung Иии Apple 😜😜😜.

ilkor
Регистриран: 30 дек 2011, 21:49

Мнение от ilkor » 03 дек 2019, 17:35

iWolff написа:
03 дек 2019, 12:48
Е нали и на Mate 30 първоначално можеше да се инсталират услугите на Google, след това от Google запушиха тая дупка и вече не може.
Не може с инструмента който предлагаше Huawei, но в XDA-Developers е пълно с разработки които ти позволяват да инсталираш GApps на всичко което има андроид. Тези инструменти не се правят специално за Huawei за всички кастъм ROM които официално не могат да ги включат - примерно LineageOS идва без GApps но после всеки индивидуално може да си ги добави ако и да е в Мате 30. Има една камара китайски телефони, таблети или ТВ боксове които никога не са минавали сертифициране при Google и съответно това е единствения начин да си качиш маркета за да можеш да инсталираш после каквото поискаш.

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 03 дек 2019, 17:42

До колкото четох последно, не знам след това какво се е случвало, с официалната версия на Harmony OS не може да се подкарат услугите на Google, трябва къстъм ром. Което означава, че 90% от хората нямат на идея как да го направят.
Другото което е, ти по някакъв начин може да инсталираш услугите на Google, но това не означава, че те ще работят. По едно време беше пълно с клипчета как на Mate 30 с инсталирани Gapps всички приложения, свързани с услугите крашваха и бяха неизползваеми.
iPhone 11 + AirPods 2

ilkor
Регистриран: 30 дек 2011, 21:49

Мнение от ilkor » 03 дек 2019, 23:13

HarmonyOS е нищо повече от нормален андроид чиито сорс код е взет от тук https://source.android.com/
Както примерно е LineageOS или AOKP или CyanogenMod или MIUI или OxygenOS или други ... това се нарича Андроид дистрибуция понеже всички са базирани на един и същ изходен код с добавени модификации. Затова и всички програми са съвместими с всички дистрибуции.
За да се инсталира GApps легално устройството трябва да премине през сертифициране от Гугъл. Някои производители не го правят поради финансови причини, Huawei в момента не може по политически причини.
Но всички те могат без никакъв проблем да изпълняват въпросните приложения както всяко друго като се заобиколи лицензирането. И понеже е незаконно произодителят не иска да се занимава с това, но всеки сам може да го направи. Не трябва да модифицира нищо по андроид дистрибуцията а само да се инсталират модифицирани GApps. В XDA - Developers е пълно с такива проекти, които работят включително на Мате30.
Но както е тръгнало до няколко години е възможно Huawei да има равностойна екосистема от услуги и да не зависи грам GApps.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 04 дек 2019, 07:38

ilkor написа:
03 дек 2019, 23:13
HarmonyOS е нищо повече от нормален андроид чиито сорс код е взет от тук https://source.android.com/
Както примерно е LineageOS или AOKP или CyanogenMod или MIUI или OxygenOS или други ... това се нарича Андроид дистрибуция понеже всички са базирани на един и същ изходен код с добавени модификации. Затова и всички програми са съвместими с всички дистрибуции.
За да се инсталира GApps легално устройството трябва да премине през сертифициране от Гугъл. Някои производители не го правят поради финансови причини, Huawei в момента не може по политически причини.
Но всички те могат без никакъв проблем да изпълняват въпросните приложения както всяко друго като се заобиколи лицензирането. И понеже е незаконно произодителят не иска да се занимава с това, но всеки сам може да го направи. Не трябва да модифицира нищо по андроид дистрибуцията а само да се инсталират модифицирани GApps. В XDA - Developers е пълно с такива проекти, които работят включително на Мате30.
Но както е тръгнало до няколко години е възможно Huawei да има равностойна екосистема от услуги и да не зависи грам GApps.
Ми Тръмп реално насила ги избута да търсят не американски части и софтуер и колкото могат да са независими...Вместо да им събират парите и да ги следят... Ама той си знае.

Отговори