На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

В@НК0
Регистриран: 18 окт 2011, 08:46

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от В@НК0 » 10 ное 2019, 18:30

Вместо всички тези схеми не е ли по-добре една мастеркард от fibank. Безплатно теглене от всички банкомати в бг. С приложението може да се плаща с телефона. Картите им ряботят с apple pay. Безплатно плащане на битови сметки през приложението. Всичко за 3 лв. на месец. Поне така ми изглежда отстрани. Може да има някои греди, но засега изглежда по-добре от всякакви революти, айкарти, кървове и т.н.

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 10 ное 2019, 18:49

Точно толкова е, 3 лв. на месец. Ползвам MasterCard от Fibank от близо 3 години и съм много доволен. Единствените допълнителни такси, които има са за превалутиране при плащане или поръчка от чужбина, но те са супер минимални. Като например най-голямата сума, която съм плащал накуп до момента е онлайн закупуване на самолетни билети към чужда авиолиния за 2300 лв. и таксата за тази операция беше 5,80 лв.
iPhone 11 + AirPods 2

vesco
Регистриран: 28 авг 2019, 09:55
Контакти:

Мнение от vesco » 10 ное 2019, 20:48

В@НК0 написа:
10 ное 2019, 18:30
Вместо всички тези схеми не е ли по-добре една мастеркард от fibank. Безплатно теглене от всички банкомати в бг. С приложението може да се плаща с телефона. Картите им ряботят с apple pay. Безплатно плащане на битови сметки през приложението. Всичко за 3 лв. на месец. Поне така ми изглежда отстрани. Може да има някои греди, но засега изглежда по-добре от всякакви революти, айкарти, кървове и т.н.
Кратка извадка от тарифата на пиба:
Теглене на АТМ в чужбина - 11 лв. плюс 3% от сумата
Междубанкови преводи - 1.10 чрез MyFibank
Изходящи преводи в евро за ЕИП - 0.15%, мин. 25 евро
Картите им за момента не могат да се ползват с G Pay в Wear OS.

При положение, че финтех компаниите предлагат тези услуги без такса, защо да не се ползват заедно с картата на българска банка.

В@НК0

Мнение от В@НК0 » 10 ное 2019, 22:46

Няма как някоя бг банка да работи с Gpay след като официално услугата на гугъл не се поддържа за България.
А при т.нар. финтех компании междубанковите преводи и изходящите преводи в евро безплатни ли са? Тегленето на банкомат в чужбина безплатно ли е и без лимити?
Ред. И по специално от революта превод към банкова сметка на фирма или на частно лице безплатен ли ще е за мен?

vesco
Контакти:

Мнение от vesco » 11 ное 2019, 08:53

Да, безплатен ще е без значение към фирма или частно лице.
При безплатния план на Revolut междубанковите преводи до 11500лв месечно са без такса.
Тегленето на банкомат е без такса до 450лв. Ако имаш карта на друг финтех - още толкова.

В@НК0

Мнение от В@НК0 » 11 ное 2019, 22:57

vesco написа:Да, безплатен ще е без значение към фирма или частно лице.
При безплатния план на Revolut междубанковите преводи до 11500лв месечно са без такса.
Тегленето на банкомат е без такса до 450лв. Ако имаш карта на друг финтех - още толкова.
В приложението на револют при избор на плащане към банкова сметка излиза съобщение за банкови такси от банката на бенефициента за международни плащания и т.н. за да не преписвам съм качил картинка. А преводът от револют ( Великобритания) към бг банка си е международен превод. Ти сигурен ли си че няма такси. Имам предвид пробвал ли си го лично ти.
Изображение

vesco
Контакти:

Мнение от vesco » 11 ное 2019, 23:18

Правил съм превод от моя Revolut UK sort number (£) към друг UK sort number - без такса, в рамките на час бяха получени.
Правил съм от моя Revolut IBAN (BGN) към моя българска сметка, идват за един ден като превод от Райфайзенбанк - без такса.
Това предупреждение е за такса, която може да удържи банката на получателя, но не и от Revolut.

В@НК0

Мнение от В@НК0 » 11 ное 2019, 23:22

vesco написа:Правил съм превод от моя Revolut UK sort number (£) към друг UK sort number - без такса, в рамките на час бяха получени.
Правил съм от моя Revolut IBAN (BGN) към моя българска сметка, идват за един ден като превод от Райфайзенбанк - без такса.
Това предупреждение е за такса, която може да удържи банката на получателя, но не и от Revolut.
А дали сумата, която си пратил пристига в целия си размер или е по-малко след удръжките в банката получател. Защото и това е греда. Получателят си иска точната сума и таксите в банката получател пак трябва да ги поемеш ти. Независимо че революта не ти удържа такса.

vesco
Контакти:

Мнение от vesco » 11 ное 2019, 23:28

Колкото съм превеждал, толкова са пристигали.

В@НК0

Мнение от В@НК0 » 11 ное 2019, 23:38

vesco написа:Колкото съм превеждал, толкова са пристигали.
Оки. Мерси. Ще пробвам.

Отговори