Доналд Тръмп обяви извънредно положение в САЩ заради IT заплахи

ne4o
Регистриран: 08 фев 2009, 09:27

Мнение от ne4o » 16 май 2019, 15:05

Нищо чудно и да забранят достъпа на смартфоните на Huawei, до Гугълските приложения.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 16 май 2019, 15:32

В момента е блокирано инсталирането на Google apps на EMIUI 9 ако не са били инсталирани фабрично. Явно се върви натам. На мен не ми е голям проблем да го ползвам с 1mobile market, YouTube vanced и Blue mail вместо Gmail ако се налага, но това ако стане повечето хора ще се откажат.

Nik21
Регистриран: 25 дек 2018, 09:22

Re: Доналд Тръмп обяви извънредно положение в САЩ заради IT заплахи

Мнение от Nik21 » 16 май 2019, 16:01

И аз рекох да си инсталирам 1mobile market, но Аваста не ми дава да го изтегля, пише ми че в приложението има 4 вируса.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 16 май 2019, 16:06

ne4o написа:
16 май 2019, 15:05
Нищо чудно и да забранят достъпа на смартфоните на Huawei, до Гугълските приложения.
А какво ще стане ако Китай забранят производството на Айфон... Или им щукне да резнат гугъл от всичките им телефони... В крайна сметка потребителите духат супата, докато оня мунчо си вее перчема и мисли, че владее целия свят. Гугъл едва ли са толкова малоумни и биха рискували милиарди от такси заради параноята на тръмпа.
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
LG G4 Black, Red & Brown Leather
NOKIA 808 PureView Black

ipolit
Регистриран: 21 окт 2008, 12:12

Мнение от ipolit » 16 май 2019, 16:20

Не е параноя на Тръмпа, а дават възможност и време на американски компании да изграждат 5г мрежите им, щото са поизостанали. Може да е защита на национално ниво, но по-скоро е лобизъм и някой прибира яко парички да държи Хуйвей надалеч. При тях е регулирано и общо взето няма нищо лошо. Лошото е, че като го облекат в конспиратвни простотии, започват да извиват ръцете на съюзниците си, включително и на нас и респективно ще забавят Европа.

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 16 май 2019, 16:32

При търговските войни винаги губещи са обикновените потребители !

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 16 май 2019, 17:03

ipolit написа:
16 май 2019, 16:20
Не е параноя на Тръмпа, а дават възможност и време на американски компании да изграждат 5г мрежите им, щото са поизостанали. Може да е защита на национално ниво, но по-скоро е лобизъм и някой прибира яко парички да държи Хуйвей надалеч. При тях е регулирано и общо взето няма нищо лошо. Лошото е, че като го облекат в конспиратвни простотии, започват да извиват ръцете на съюзниците си, включително и на нас и респективно ще забавят Европа.
При нас трябва да разтурят Теленор, Виваком и Булсат по тая логика, просто невъзможно.

ne4o
Регистриран: 08 фев 2009, 09:27

Мнение от ne4o » 16 май 2019, 21:18

Вито написа:
16 май 2019, 16:06
ne4o написа:
16 май 2019, 15:05
А какво ще стане ако Китай забранят производството на Айфон... Или им щукне да резнат гугъл от всичките им телефони... В крайна сметка потребителите духат супата, докато оня мунчо си вее перчема и мисли, че владее целия свят. Гугъл едва ли са толкова малоумни и биха рискували милиарди от такси заради параноята на тръмпа.
Перчемлията наистина владее света.Може и да не го харесваме,но той е диригента.Забраната на Тръмп се позовава на закон и Гугъл,Qualcomm и всички останали ще я спазват,независимо от загубите.Американците са водили много такива войни и тази е поредната, която ще спечелят.Хващам се на бас, че Китай ще продължи да си сглобява iPhone,защото стотици хиляди китайци участват пряко и косвено в процеса.Аз повече се вълнувам от търговската война САЩ-ЕС, защото тя ще има по-осезаем ефект, върху всеки един от нас.

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 16 май 2019, 21:43

Печелили всички икономически войни ? Загубиха много и една от тях беше най-важната за тях, а именно автомобилостроенето, което е в основата на тяхната икономика до средата на 70-те години 😊

Отговори