VIVACOM с най-добро потребителско изживяване според независимо проучване

ilkor
Регистриран: 30 дек 2011, 21:49

VIVACOM с най-добро потребителско изживяване според независимо проучване

Мнение от ilkor » 27 мар 2020, 09:05

Проучването е направено през октомври 2019 от финландкста компания тестваща мобилни мрежи Omnitele

Като цяло мрежата на VIVACOM осигури най-доброто потребителско изживяване с мобилни приложения. VIVACOM печели в 57% от локациите, докато ОПЕРАТОР 1 съответно има 24% и ОПЕРАТОР 2 – 19%. VIVACOM предостави най-доброто потребителско изживяване с всичките 5 тествани приложения.

Пълният текст можете да прегледате на долния линк:
https://www.vivacom.bg/bg/files/13359-p ... 1-2020.pdf

Изображение

Apple_fan
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Re: VIVACOM с най-добро потребителско изживяване според независимо проучване

Мнение от Apple_fan » 27 мар 2020, 10:36

Лично аз съм изключително доволен от мобилния интернет на Виваком (yes)
Получавам високи скорости дори при по-слаб 4Г сигнал, не се притенявам, че ще ми дропне на 3Г, когато вляза в затворено помещение. А горките А1, дори и с повече базови станции успяват да осигурят високи скорости само ако си със силен сигнал, а и също така са единствения оператор, при който 4Г сигналът се губи в някои затворени пространства.
И не казвайте, че спиийд тестовете нямат значение, защото съм сравнявал, теглейки големи приложения например и разликата между двата оператора е огромна. Парадоксално е, че оператор със съмнителна собственост и произход може да осигури толкова качествен мобилен интернет.
Междудругото сега има нова промоция за мобилен интернет. За 23,99 лв/мес. 40 000 мб на макс. скорост +200 000 МБ за TV GO. Мисля, че е супер. (yes)

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Мнение от mishobehar » 27 мар 2020, 11:30

Аз също мога да кажа само добри думи за мобилния интернет.

Единствените 2 дупки, които съм намирал са на Златните мостове на Витоша и в Бояна като ходя на гости на един приятел. Там въпреки че пише, че има добър обхват - няма. Но за места със слаб обхват има VoWIFI (където има WIfi), което е супер и в роуминг в ЕС е доста по-добре от нормалната гласова услуга.

Ще е добре обаче да поработят малко повече върху мобилното им приложение.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 27 мар 2020, 11:41

Имат да работят още по телефонията си. И това не са само мои наблюдения, но наистина интернетът им стана още по-добър от преди. Сравнявам, като дърпам големи файлове през тях и Теленор. Сега са една идея по-бързи от Теленор.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Apple_fan

Мнение от Apple_fan » 27 мар 2020, 12:02

Ванката написа:
27 мар 2020, 11:41
Имат да работят още по телефонията си. И това не са само мои наблюдения, но наистина интернетът им стана още по-добър от преди. Сравнявам, като дърпам големи файлове през тях и Теленор. Сега са една идея по-бързи от Теленор.
Да, в сравнение с А1 телефонията е по-зле. Постоянно се получава едно заглъхване и разговорът е с по-ниско качество.
Друго, което забелязвам при Виваком, е, че почти винаги пингът е под 20 мс.

Maxthon
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Мнение от Maxthon » 27 мар 2020, 12:45

Apple_fan написа:
Ванката написа:
Да, в сравнение с А1 телефонията е по-зле. Постоянно се получава едно заглъхване и разговорът е с по-ниско качество.
Качеството на разговор изцяло зависи от кодека и състоянието на телефонния апарат (микрофоните му). Затова се и ползва и модерния evs кодек(volte), който има допълнителна функционалност позволяваща да има добра чуваемост и при по-слаб сигнал.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Apple_fan

Мнение от Apple_fan » 27 мар 2020, 13:15

Maxthon написа:
27 мар 2020, 12:45
Apple_fan написа:
Ванката написа:
Качеството на разговор изцяло зависи от кодека и състоянието на телефонния апарат (микрофоните му). Затова се и ползва и модерния evs кодек(volte), който има допълнителна функционалност позволяваща да има добра чуваемост и при по-слаб сигнал.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser
Не, проблемът не е в моя апарат. Просто телефонията им не е с добро качество за сметка на мобилния интернет.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 27 мар 2020, 13:31

Ами около мен хората са все с флагмани, и които ползват Виваком се оплакват от телефонията. Не е от никакви кодеци, а от оператора.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Rumm
Регистриран: 15 окт 2006, 11:10

Мнение от Rumm » 27 мар 2020, 15:00

Ванката написа:
27 мар 2020, 13:31
Ами около мен хората са все с флагмани, и които ползват Виваком се оплакват от телефонията. Не е от никакви кодеци, а от оператора.
Оплакват се тези, които се свързват от Виваком към друг оператор и обратното. Разговорите между Виваком абонатите са с HD качество.

Apple_fan

Мнение от Apple_fan » 27 мар 2020, 15:27

Rumm написа:
27 мар 2020, 15:00
Ванката написа:
27 мар 2020, 13:31
Оплакват се тези, които се свързват от Виваком към друг оператор и обратното. Разговорите между Виваком абонатите са с HD качество.
Разговорите, които аз провеждам са Виваком-Виваком и качеството е доста далеч от HD.

Отговори