Samsung ще подобри значително QLED технологията си за телевизори

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Samsung ще подобри значително QLED технологията си за телевизори

Мнение от Ванката » 02 дек 2019, 11:13

Не знам какви боклуци са телефоните след 2010 година, но S7 Edge на 4+ години вече се държи перфектно в ръцете на майка ми. Нищо изгоряло няма или дори лек намек за нещо такова. След ресет батерията и държи по два дни с нейното ползване. Старият ми олед телевизор на 2+ години от ЛГ е също при нея и няма нито един ремонт или нещо прегоряло. Много зависи, какъв клас техника пазаруваш.
Samsung GALAXY S22 Ultra

arakchiev
Мнения: 608
Регистриран: 01 мар 2014, 11:45

Re: Samsung ще подобри значително QLED технологията си за телевизори

Мнение от arakchiev » 02 дек 2019, 13:55

Legolaself01 написа:
01 дек 2019, 11:56
arakchiev написа:
30 ное 2019, 14:19
Глупости на търкалета.... Цветовете са наука и имат точно измерване, ясно обособени стандарти и т.н. Поспри се малко, че всички взехме да се смееме, не само ти.
Хаха, значи смяташ, че цветовете на телевизора имат нещо общо с цветовете на телата ? :mrgreen:
Образованието в България съвсем е пропаднало.
Две свързани изречения не може да напише, пък с претенции :lol:

Пишете някакви глупости в този форум, че човек ще си помисли, че сме на 1во място по производство на телевизори. Хората влагат милиони в разработки, но бай Ганьо за секунди всичко знае кое как е 🤮
Явно вярно не е достатъчно образованието, за да те разбере човек тебе. Какви тела имаш предвид? За колориметър чувал ли си? Какво значи изречението "няма понятие като естествени цветове"? Има.

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Samsung ще подобри значително QLED технологията си за телевизори

Мнение от board » 02 дек 2019, 16:05

Ванката написа:
02 дек 2019, 11:13
Не знам какви боклуци са телефоните след 2010 година, но S7 Edge на 4+ години вече се държи перфектно в ръцете на майка ми. Нищо изгоряло няма или дори лек намек за нещо такова. След ресет батерията и държи по два дни с нейното ползване. Старият ми олед телевизор на 2+ години от ЛГ е също при нея и няма нито един ремонт или нещо прегоряло. Много зависи, какъв клас техника пазаруваш.
И моята майка все още ползва стария ми S6 Edge и няма забележки.
А ти всъщност защо си смени OLED телевизора с QLED?

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Samsung ще подобри значително QLED технологията си за телевизори

Мнение от Ванката » 02 дек 2019, 16:17

Старото ЛГ отиде при майка ми, че предишния и изгоря. Реших да сменя на Самсунг най-вече, защото звука им е доста силен, за разлика от ЛГ. Няма друга причина. Не съм купил супер-дупер най-скъпия qled, а от 6-серия.
Samsung GALAXY S22 Ultra

MEnergy
Мнения: 497
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Re: Samsung ще подобри значително QLED технологията си за телевизори

Мнение от MEnergy » 02 дек 2019, 16:23

@Ванката

Сам го каза, "в нейните ръце" и - "какъв клас техника пазаруваш".

С 2-3 апа в паметта и 2G говорене с ползване на екрана по 1-2 часа на ден може и седмица да откара. Също и потребителите са различни. Това, което и за теб може да е перфектен екран, за мен или някой друг може да е пълен с дефекти, артефакти, бандинг, неравномерно осветяване, трептене и т.н. Не казвам, че OLED-ът ти е такъв, просто, че изискванията и потребителите са различни. Със здраве да си ги ползва и двата.

Аз искам лично да преценя кога да си хвърля телефона, а не да съм принуден от обстоятелствата или поддръжката (липсата на такава). А несменяемата батерия и нивото на ползване на устройствата от над 80% от потребителите много често не съответстват на това на повечето ни близки роднини.

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Samsung ще подобри значително QLED технологията си за телевизори

Мнение от board » 02 дек 2019, 17:01

Ванката написа:
02 дек 2019, 16:17
Старото ЛГ отиде при майка ми, че предишния и изгоря. Реших да сменя на Самсунг най-вече, защото звука им е доста силен, за разлика от ЛГ. Няма друга причина. Не съм купил супер-дупер най-скъпия qled, а от 6-серия.
Аз на скоро си взех едно LG OLED 65 C9, на което като подадеш качестенa картина, виждаш нещо наистина впечатляващо, но за съжаление при телевизионния сигнал не блести особено. Съответно сега си търся повече различни източници на съдържане, за да осмисля малко повече покупката. ;)

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Samsung ще подобри значително QLED технологията си за телевизори

Мнение от Ванката » 02 дек 2019, 17:07

Първо, честита придобивка и второ, леко ти завиждам. За такъв телевизор си трябва едно PS4 Pro. Догодина ще излиза PS5 и ще е нещо брутално, но пък от друга страна сега можеш да си намериш нов 4 Pro за добри пари, само се разрови малко в нета и ОЛХ. За съжаление моя хол е малък и поема само до 50 инча. :)
Samsung GALAXY S22 Ultra

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Samsung ще подобри значително QLED технологията си за телевизори

Мнение от board » 02 дек 2019, 17:31

Ванката написа:
02 дек 2019, 17:07
Първо, честита придобивка и второ, леко ти завиждам. За такъв телевизор си трябва едно PS4 Pro. Догодина ще излиза PS5 и ще е нещо брутално, но пък от друга страна сега можеш да си намериш нов 4 Pro за добри пари, само се разрови малко в нета и ОЛХ. За съжаление моя хол е малък и поема само до 50 инча. :)
Това ми е основната чуденка в момента, дали да взема PS4 Pro/Xbox One X.... като догодина излизат следващите поколения. Съответно кое от двета е по-добър избор? Колкото виждам в момента цените на новите са сходни с тези в OLX-a , та няма особен смисъл да взимам употрвебявани.
Иначе и аз не седя особено далеч от телевизора, ама пусто мерак да растат инчовете... :roll:

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Samsung ще подобри значително QLED технологията си за телевизори

Мнение от Ванката » 02 дек 2019, 21:10

Ехеее, те ги дават вече по 600 лева 4 Про 1ТБ, даже видях един бъндъл с Фортнайт за тия пари. Направо се мятай...няма по-добро от PS.
Samsung GALAXY S22 Ultra

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Samsung ще подобри значително QLED технологията си за телевизори

Мнение от tzincbg » 03 дек 2019, 06:33

Те може да не са съвсем точни. Може да има разлики във възприятията. Но ярко червеното си е ярко червено. Много точно можеш да измериш възприятията, като сложиш пред хората IPS екран с червена рокля, прана с Перлол, напр., :) AMOLED екран със същата рокля и самата рокля и сравняваш с тест. Питаш ги кое е най-близко до оригинала.

Отговори