На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мilen
Мнения: 1939
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от Мilen » 31 окт 2019, 18:04

tzincbg написа:
31 окт 2019, 03:20
Британският IBAN оскъпява револют единствено за входящ банков трансфер ако ползвате бг сметка, а не трансфер уайз или пейсера, за изходящи няма такса, минават като български от райфайзен. Като и тези такси за входящ ще са само 1 Евро от януари, по новата Евро регулация.

От поста ти разбирам, че ако искам да си заредя револют и направя изходящ банков трансфер от райфайзен през пейсера няма такси за самият превод? Някой правил ли го е? Ако мога да си зареждам free революта с изходящ банков трансфер направо закривам всички бг карти и спирам да плащам данък "Бг банка".

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от tzincbg » 31 окт 2019, 20:20

Мilen написа:
31 окт 2019, 18:04
tzincbg написа:
31 окт 2019, 03:20
Британският IBAN оскъпява револют единствено за входящ банков трансфер ако ползвате бг сметка, а не трансфер уайз или пейсера, за изходящи няма такса, минават като български от райфайзен. Като и тези такси за входящ ще са само 1 Евро от януари, по новата Евро регулация.

От поста ти разбирам, че ако искам да си заредя револют и направя изходящ банков трансфер от райфайзен през пейсера няма такси за самият превод? Някой правил ли го е? Ако мога да си зареждам free революта с изходящ банков трансфер направо закривам всички бг карти и спирам да плащам данък "Бг банка".
Е, все пак банков превод, особено ако нямаш сметка, е 5+лв.

Johnniie
Мнения: 397
Регистриран: 20 апр 2013, 16:35

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от Johnniie » 31 окт 2019, 20:41

В@НК0 написа:
30 окт 2019, 22:19

За разлика от револют тези имат банков лиценз за България и ЕС. Това означава най-малкото че има гарантиране на влоговете до 100 000 евро както в другите банки. Освен това сметката е с bg iban, a не с британски такъв.
Чета и немога да повярвам на ушите си. Айкарт АД е водещо Дружество за Електронни пари в Европа.
Айкарт АД НЯМА БАНКОВ ЛИЦЕНЗ и парите не са защитени от Фонда за Гарантиране на Влоговете. Преди да се изказвате толкова категорично за толкова важни неща първо си проверете информацията. Можете да подведете доста хора така. Айкарт е сертифицирана от БНБ и на базада на регламента за паспортизация може да използва лиценза си на територията на ЕИЗ. Револут имат банков лиценз издаден от централната банка на Литва. Лиценза все още не е в действие тъй като след издаване на лиценза има период от 18 месеца в който се правят различен вид тестове и синхронизации. Освен това има коментари в Литва,че първоначалната оценка на централната банка не е била правилна и лиценза може да бъде отнет. В крайна сметка нито Револут нито Айкарт гарантират влоговете до 196 000лв.

Мilen
Мнения: 1939
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от Мilen » 31 окт 2019, 20:42

Проучвам в момента Пейсера. Предлагат безплатна разплащателна сметка и превод към ЕС за 30 стотинки: https://www.paysera.bg/v2/bg-BG/nai-dobrata-smetka

Ако няма подводни камъни, смятам с тях да си зареждам всеки месец по 1 000 лв да кажем в революта и да приключа с данък "БГ Банки'. Някой ако ползва услугата и е срещнал подводни камъни или допълнителни такси, моля да сподели. Благодаря!

Към @tzincbg: по-горе си писал, че от Райфайзен няма такси за изходящ трансфер към револют. Правилно ли съм те разбрал или друго имаш предвид?

Johnniie
Мнения: 397
Регистриран: 20 апр 2013, 16:35

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от Johnniie » 31 окт 2019, 21:06

Мilen написа:
31 окт 2019, 20:42
Проучвам в момента Пейсера. Предлагат безплатна разплащателна сметка и превод към ЕС за 30 стотинки: https://www.paysera.bg/v2/bg-BG/nai-dobrata-smetka

Ако няма подводни камъни, смятам с тях да си зареждам всеки месец по 1 000 лв да кажем в революта и да приключа с данък "БГ Банки'. Някой ако ползва услугата и е срещнал подводни камъни или допълнителни такси, моля да сподели. Благодаря!

Към @tzincbg: по-горе си писал, че от Райфайзен няма такси за изходящ трансфер към револют. Правилно ли съм те разбрал или друго имаш предвид?
Аз си направих регистрация и сега си чакам картата. Сметката която получаваш е в Пощенска Банка. Заредих с местен превод от банковата ми сметка и получих парите същия ден. Кофтито за момента е,че може да се зарежда само с банков превод. Като ако зареждаш с превод от определени банки превода е и мигновен. Сметката в пощенска е само за захранване. Изходящия превод е в евро през литовска сметка.
Надявам се да съм помогнал.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

В@НК0
Мнения: 836
Регистриран: 18 окт 2011, 08:46

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от В@НК0 » 31 окт 2019, 22:30


Johnniie написа:
В@НК0 написа:
30 окт 2019, 22:19

За разлика от револют тези имат банков лиценз за България и ЕС. Това означава най-малкото че има гарантиране на влоговете до 100 000 евро както в другите банки. Освен това сметката е с bg iban, a не с британски такъв.
Чета и немога да повярвам на ушите си. Айкарт АД е водещо Дружество за Електронни пари в Европа.
Айкарт АД НЯМА БАНКОВ ЛИЦЕНЗ и парите не са защитени от Фонда за Гарантиране на Влоговете. Преди да се изказвате толкова категорично за толкова важни неща първо си проверете информацията. Можете да подведете доста хора така. Айкарт е сертифицирана от БНБ и на базада на регламента за паспортизация може да използва лиценза си на територията на ЕИЗ. Револут имат банков лиценз издаден от централната банка на Литва. Лиценза все още не е в действие тъй като след издаване на лиценза има период от 18 месеца в който се правят различен вид тестове и синхронизации. Освен това има коментари в Литва,че първоначалната оценка на централната банка не е била правилна и лиценза може да бъде отнет. В крайна сметка нито Револут нито Айкарт гарантират влоговете до 196 000лв.
Всеки може да прочете дали айкард са лицензирани от БНБ на сайта им и да си прецени. Революта - в Латвия.
А тези схеми, които си описал в последния пост си мисля, че човек трябва да има сериозни проблеми, за да се занимава с подобни небивалици.

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от tzincbg » 01 ное 2019, 07:39

На ай кард сметките са в БАКБ. За тях може да са гарантирани до определен лимит. За нас не са. При недай боже фалит се нареждаме накрая на опашката на кредиторите им и най-вероятно нищо.

Johnniie
Мнения: 397
Регистриран: 20 апр 2013, 16:35

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от Johnniie » 01 ное 2019, 08:05

В@НК0 написа:
31 окт 2019, 22:30

Всеки може да прочете дали айкард са лицензирани от БНБ на сайта им и да си прецени. Революта - в Латвия.
А тези схеми, които си описал в последния пост си мисля, че човек трябва да има сериозни проблеми, за да се занимава с подобни небивалици.
Те са лицензирани от БНБ и това е факт,но са лицензирани като дружество за електронни пари,а не като банка. При това положение парите не са гарантирани от ФГВ. Револут,Монезе и другите работят под същия лиценз, но издаден от друга централна банка в рамките на ЕИЗ. Кой коя услуга да използва решава сам. Аз лично никога не бих използвал такъв тип услуга за спестяване на пари. По мое виждане това са услуги за разплащане. За спестявания си има банки.
Схемите,които съм описал са във връзка със запитване за paysera. И схемите специално аз ги правя за да мога да плащам със Samsung Pay и часовника. Не ги правя за да пестя някакви си 5 лева на месец за банкови такси.

Поздрави.

Потребителски аватар
Чо :)
Мнения: 908
Регистриран: 05 фев 2004, 11:49
Местоположение: http://www.curve.app/join#D6X498WN
Контакти:

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от Чо :) » 01 ное 2019, 10:49

Мilen написа:
31 окт 2019, 20:42
Проучвам в момента Пейсера. Предлагат безплатна разплащателна сметка и превод към ЕС за 30 стотинки: https://www.paysera.bg/v2/bg-BG/nai-dobrata-smetka

Ако няма подводни камъни, смятам с тях да си зареждам всеки месец по 1 000 лв да кажем в революта и да приключа с данък "БГ Банки'. Някой ако ползва услугата и е срещнал подводни камъни или допълнителни такси, моля да сподели. Благодаря!
До колкото успявам да разбера от сайта им те имат една сметка в EUR (в Литва)?
Това, че има възможност да се захранва с превод към БГ IBAN е ОК, но ако ако им пращаш 1000 BGN ще ги превалутират в примерно ~511 EUR.
Ще направиш превод (безплатен или за 0.30 BGN) до Revolut. OK
После в Revolut с тези EUR ще пазаруваш в държававите в еврозоната, ОК, но ако ще пазавуваш пак в БГ - пак превалутиране в BGN или от Китай - превалутиране в USD.

Разсъждавам си и се опитвам да разбера смисъла на всички тези преводи и превалутирания?


Johnniie написа:
31 окт 2019, 21:06
Аз си направих регистрация и сега си чакам картата.
Johnniie написа:
01 ное 2019, 08:05

Схемите,които съм описал са във връзка със запитване за paysera. И схемите специално аз ги правя за да мога да плащам със Samsung Pay и часовника. Не ги правя за да пестя някакви си 5 лева на месец за банкови такси.
Може ли малко уточнение и по тази "схема" :) (че ми стана интересно)

Направи си Paysera, за да си виртуализираш картата им към Samsung Pay и да плащаш с телефона и часованика?

Пращаш към БГ IBAN - BGN, превалутират ти се в EUR и после с картата (чаканата все още) карта ще регистрираш (токенизираш) в Samsung Pay за да плащаш в България в BGN - т.е. пак обратно превалутиране EUR > BGN ?

Колко излиза това удоволствие?
Освен двойното превалутиране BGN > EUR > BGN
https://www.paysera.bg/v2/bg-BG/taksi/r ... arti-taksi
Издваване на карта 3 EUR + доставака
Месечна такаса карта 0.45 EUR
Плащане в магазини в държави от ЕС в евро Безплатно
Плащане в магазини в държави от ЕС в друга валута 0,10 EUR + 0,70 %*
Плащане в магазини извън ЕС в друга валута 0,10 EUR + 1,20 %*

За разлика от някои "звучащи заядливо" коментари написани от други хора, аз наистина се интересувам от Samsung Pay, но искам да съм нясно предварително, колко би излязло по този начин/схема.
Благодаря :)
Усмихни се... Животът е Хубав :)
Samsung S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510

Потребителски аватар
radko89
Мнения: 1667
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Re: На 28 ноември A1 Wallet ще се влее в iCard

Мнение от radko89 » 01 ное 2019, 10:57

Моята сметка в револют е в BGN, съответно от самото приложение избирам захранване и след това през банковата ми карта зареждам определена сума.
Минимумът за сумата е 25лв. В момента, в който потвърдя зареждане от примерно 25лв. директно те влизат в револют сметката ми и са точно 25 - нито стотинка повече, нито стотинка по-малко.
След това при проверка на извлеченията от банковата ми карта пише - револют - 25лв. разход - няма превалутиране, няма такса - колкото съм наредил към револют толкова са излезли от банковата ми карта.
След това при разплащания - правя плащане с револют на стойност примерно 100лв. От революта ми излизат точно 100 лева, няма превалутиране, няма такса.

Някой може ли да поясни - аз ли пропускам нещо като чета коментарите за такси и превалутиране или?

Отговори