Видео улови катастрофа с е-тротинетка в София


Потребителски аватар
centur
Мнения: 5794
Регистриран: 10 авг 2005, 22:39

Видео улови катастрофа с е-тротинетка в София

Мнение от centur » 23 окт 2019, 13:25

Предната седмица 2 хлапета (ученици) бяха с ел. тротинетки, но така смело пресичаха улиците все едно няма коли, но добре, че имаше пешеходна пътека и автомобилите чакаха пешеходците да минат, ако нямаше такива сигурно щяха да отнесат от двете хлапета. Първото най-нагло мина покрай принизена част на бордюра буквално на сантиметри от мен.
Родителите им явно са толкова "загрижени", че им купуват играчки, а дали ще се претрепят някъде с тях няма кой да мисли - все другия ще е виновен.
Също съм виждал много пъти из града един смахнат скейтбордист, който сигурно е на около или над 30 годишен, а кара по пътя на автомобилите въпреки, че му свирят с клаксона, защото се пречи на движението, но от миналата година насам не съм го виждал повече (дали е сред живите кой знае). Това лято се появи друг луд с ел. триколка (или не знам точно какво се води, но е с 3 гуми), но забелязах, че си кара свободно провирайки се между колите, минава на червен светофар без дори да поглежда идват ли коли или не - скоро не съм го засичал по улиците.
Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Видео улови катастрофа с е-тротинетка в София

Мнение от Ванката » 23 окт 2019, 13:32

Прясно от тази сутрин. Явно съм късметлия да ги виждам такива по-често. Двама си правиха гонки по тротоара с тротинетки, и когато достигнаха маркировката за пресичане, директно продължиха с бясна скорост, като отскочиха от бордюра без да се огледат за тръгващи или завиващи коли. Минаха много бързо и нямах време да извадя телефона за да ги заснема. Но тия са си пътници, ако така участват в движението. Не бяха на повече от 15-18 години.
Samsung GALAXY S22 Ultra

fintaraBG
Мнения: 1163
Регистриран: 09 яну 2010, 00:45

Re: Видео улови катастрофа с е-тротинетка в София

Мнение от fintaraBG » 23 окт 2019, 13:36

Ванката написа:
23 окт 2019, 13:32
Прясно от тази сутрин. Явно съм късметлия да ги виждам такива по-често. Двама си правиха гонки по тротоара с тротинетки, и когато достигнаха маркировката за пресичане, директно продължиха с бясна скорост, като отскочиха от бордюра без да се огледат за тръгващи или завиващи коли. Минаха много бързо и нямах време да извадя телефона за да ги заснема. Но тия са си пътници, ако така участват в движението. Не бяха на повече от 15-18 години.
Естествен отбор. Жалко за човека, който ще ги блъсне.
S9+

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Видео улови катастрофа с е-тротинетка в София

Мнение от Spikul » 23 окт 2019, 13:56

Анархията до това води. Иначе все затягат изпитите за придобиване на СУМПС, а циганите с каруци и велосипедисти и тротинеткаджии си ползват пътищата от републиканската и градска пътни мрежи. Нищо, че нито плащат данъци, нито са правоспособни участници в движението, важното е да сме еко.

arakchiev
Мнения: 608
Регистриран: 01 мар 2014, 11:45

Re: Видео улови катастрофа с е-тротинетка в София

Мнение от arakchiev » 23 окт 2019, 15:14

Spikul написа:
23 окт 2019, 13:56
Анархията до това води. Иначе все затягат изпитите за придобиване на СУМПС, а циганите с каруци и велосипедисти и тротинеткаджии си ползват пътищата от републиканската и градска пътни мрежи. Нищо, че нито плащат данъци, нито са правоспособни участници в движението, важното е да сме еко.
Аз като имам книжка от 15 години, плащам си всичко по колата, плащам си всички данъци, мога ли да си карам колелото или не? Предпочитам го, карам ежедневно, а кола ползвам само извън града. Надявам се всички шофьори вече да си дадат сметка, че пътя не им се полага по право, не са единствените на него и трябва да карат далеч по-внимателно. Поне докато велоалеите не станат масови колкото би трябвало да са.

AVKansazov
Мнения: 4101
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Re: Видео улови катастрофа с е-тротинетка в София

Мнение от AVKansazov » 23 окт 2019, 17:29

Трябва да забранят пистовите мотори, одеве един малкопишковец си форсираше гордостта и караше на задна гума на оживен булевард между колите(вижте часа на поста) с камера на каската да могат да го видят навсякъде какъв е идиот.Нещо да кажете?
После на тия им викаме донори ама не бих казал че стават защото остават много малко годни части от тях след катастрофата.
Honor 50 13.0 + Samsung Galaxy Tab S7 13.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Видео улови катастрофа с е-тротинетка в София

Мнение от Ванката » 23 окт 2019, 17:42

За пистарките съм съгласен. Един френд преди 15-на години загина с пистов мотор. На едно кръстовище с висока скорост го изправил на задна и не видял преминаващата пред него Хонда Сивик. Моторът с такава скорост се врязъл в автомобила, че почти срязал колата на две, и се забил до шофьора на колата. Разказаха ми, че се е мятал във въздуха, като парцалена кукла, а когато дошла линейката да го прибере, се разпаднал в якето (уж с кори и пази). Пази Боже!!!
Samsung GALAXY S22 Ultra

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Видео улови катастрофа с е-тротинетка в София

Мнение от Spikul » 23 окт 2019, 19:22

arakchiev написа:
23 окт 2019, 15:14
Spikul написа:
23 окт 2019, 13:56
Анархията до това води. Иначе все затягат изпитите за придобиване на СУМПС, а циганите с каруци и велосипедисти и тротинеткаджии си ползват пътищата от републиканската и градска пътни мрежи. Нищо, че нито плащат данъци, нито са правоспособни участници в движението, важното е да сме еко.
Аз като имам книжка от 15 години, плащам си всичко по колата, плащам си всички данъци, мога ли да си карам колелото или не? Предпочитам го, карам ежедневно, а кола ползвам само извън града. Надявам се всички шофьори вече да си дадат сметка, че пътя не им се полага по право, не са единствените на него и трябва да карат далеч по-внимателно. Поне докато велоалеите не станат масови колкото би трябвало да са.
Ти като имаш книжка, в нея си пише, че може да караш мотопед и се предполага, че си запознат с правилата за движение по пътищата.
Но да ми се мотаят по лентите за движение на пътни превозни средства някакви каруци, тротинеткаджии и велосипедисти, за мен е връх на анархията. Ако не си правоспособен, си има тротоари, алеи и ниви.

Dubspace
Мнения: 1851
Регистриран: 28 мар 2014, 19:21

Re: Видео улови катастрофа с е-тротинетка в София

Мнение от Dubspace » 23 окт 2019, 20:00

Просто трябва вече да се въведат правила с това къде може да се кара определено превозно средство и с до каква скорост трябва да се кара (особено за колело и тротинетки, а пък за моторите - само скоростта). Тротинетките и велосипедите трябва задължително да се карат само на велоалеи. Там, където няма, да бъде забранено да се карат (тоест, само да се бъдат от водача, за да не предизвика инцидент). Освен това, трябва да се постави видеонаблюдение на всички тротоари, за да се гледа дали колоездач или тротинеткаджия нарушава правилата. И минималната възраст за електрически тротинетки трябва да е поне 14-15 години. Пък за нарушенията, ще трябва да се въведат сериозни глоби от порядъка на 400 до 5000 лева (дори и за водачи, които нарушават минималната възраст трябва да важи, като там родителите им ще плащат), или до една година лишаване на свобода. Пък за моторите, трябва да се слагат радари, или камери на всеки 50-100 метра, за да се следи с каква скорост кара, и освен това, да се кара с не повече от 50 км/ч. Пък при нарушение на скоростта, глобите да са от 500 до 7500 лева.
iPhone 13 128 GB Starlight
Apple Watch Series 8 45 mm Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Xiaomi Mi11 Lite 5G Truffle Black

Отговори