Ето колко ще струват електрическите тротинетки под наем на Lime в София

maxito2
Регистриран: 17 юни 2008, 16:00

Re: Ето колко ще струват електрическите тротинетки под наем на Lime в София

Мнение от maxito2 » 22 авг 2019, 13:48

явно са тръгнали вече, преди малко двама се гониха по пътното платно с лайм тротинетки по Стамболийски. Как не се притесняват, че някой разсеян шофьор може да ги отнесе, особено в тия жеги..

board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 22 авг 2019, 15:23

bez.syanka.na.samnenie написа:
21 авг 2019, 17:49
Здравейте,

регистрирах се за джусър (зареждач). Искат да си снимаш личната карта и да минеш кратък онлайн курс за зареждач. Подписва се договор онлайн (имат форма, в която си рисуваш подписа, не знам доколко законно е това в бг).

Първоначално дават между 6-8 зарядни на човек, двама англоговорящи са "шефовете". Склада им е на военна рампа, на около бяха извадили стотина за зареждане и имаше 5-6 палета за сглобяване.

Плащат по 4$ на зареждане, като трябва да ги оставиш заредени на следващия ден между 5-7 сутринта в центъра. (Първоначално максимум 8 на ден може да взимаш, а в приложението са отбелязани 10 макс)

Това са местата, където могат да се оставят:
https://dox.abv.bg/download?id=637ede47ac# - Линк за сваляне
И аз си мислех дали да не пробвам да ги зареждам след работа. Ама това връщане преди 7ч. ще ми дойде в повече.

Иначе сега покарах една :)
Изображение

board

Мнение от board » 22 авг 2019, 16:01

Нещо обаче гадовете са ми дръпнали 9 кинта от сметката, май още като съм се качил, та да видим дали ще ми върнат останалото. Иначе ще се кареме.

Като цяло е майтап, накефих се да покарам, но пак ми е трудно да си представя къде бих го ползвал. Покарах по велоалеята на канала, разсоянието между плочките се усеща с малките гуми, а на едно място се оказа, че направо има голям процеп между плочките и за малко да се пребия. Покарах и по Евлоги Георгиев, там вече си се кара хубаво, ама малко със страх за живота от минаващите коли. Минах и по една павиране уличка, там вече съвсем става страшно положението и трябваше да се кача на тротоара... С други думи в нашата действителност си е приключение да стигнеш от произволна точка А до точка Б с тази машинка, но пък по-скоро е забавно. Мисля да навия някой колега да направим по още едно кръгче.

Наистина обмислях варианта дали да се включа с програмта за зареждане, но ми мина мерака. Първо тротинетките не винаги са където посочва на картата. Примерно тази която карах, я търсих няколко минути. Стори ми се доста тежичка, не е да я вдигнеш с една ръка, не се и сгъва и е обемна... и може би най-вече ставането в 5-6 да ги връщам, няма да стане. Но съм сигурен, че ще е добра опция за някой да припечели някой лев без да си губи деня.

Edit: Върнали са ми парите, взели са само 4,20лв както трябваше.

Потребителски аватар
chilko
Регистриран: 12 авг 2004, 21:10

Мнение от chilko » 22 авг 2019, 17:26

board написа:
22 авг 2019, 16:01
Нещо обаче гадовете са ми дръпнали 9 кинта от сметката, май още като съм се качил, та да видим дали ще ми върнат останалото. Иначе ще се кареме.

Edit: Върнали са ми парите, взели са само 4,20лв както трябваше.
Това май е част от начина на работа. Ето какво пише:
Pre-Authorization

Before your ride, Lime may hold a small amount on your card until your ride has ended. Lime will then charge your card if you do not have enough balance in your Wallet to cover the cost of the ride. The pre-authorization hold will be refunded as long as the ride charge is successful.

board

Мнение от board » 22 авг 2019, 18:02

Иначе не знам какъв е официалния регламент, ама аз намерих тортинетката паркирана на произволно място на тротоара, след което я оставих по подобен начин. Ама така ли трябва или трябва да търся обособен паркинг, не знам?

Изображение

fintaraBG
Регистриран: 09 яну 2010, 00:45

Мнение от fintaraBG » 22 авг 2019, 21:32

board написа:
22 авг 2019, 18:02
Иначе не знам какъв е официалния регламент, ама аз намерих тортинетката паркирана на произволно място на тротоара, след което я оставих по подобен начин. Ама така ли трябва или трябва да търся обособен паркинг, не знам?
Не мисля че за България ще правят особени правила. Навсякъде се паркират където и да е (в разрешените зони) като се стараеш оставената тротинетка да не пречи на другите хора. Въобще не разбирам тия дето паркират напречно на тротоара, ама ги има...

nmnikolov
Регистриран: 19 ное 2008, 22:47

Мнение от nmnikolov » 22 авг 2019, 21:38

Днес по време на обедната почивка докато се разхождахме в борисовата градина минаха двама на такива тротинетки. И според мен този тип транспорт при тази цена няма да успее да се наложи. Доста скъпо и неизгодно ми се струва първоначалното таксуване и таксуването след това на минута.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 22 авг 2019, 22:49

Доста хора с тях видях днес, но може би е само любопитство. Ще видим по-натам.

luboclt
Регистриран: 20 авг 2019, 08:54

Мнение от luboclt » 23 авг 2019, 06:09

board написа:
22 авг 2019, 18:02

Изображение
Караш и го оставяш където искаш, в това му е чара. При мен ги хвърлят по етажите на паркинга и в асансьорите :roll:

maxito2
Регистриран: 17 юни 2008, 16:00

Мнение от maxito2 » 23 авг 2019, 09:27

nmnikolov написа:
22 авг 2019, 21:38
Днес по време на обедната почивка докато се разхождахме в борисовата градина минаха двама на такива тротинетки. И според мен този тип транспорт при тази цена няма да успее да се наложи. Доста скъпо и неизгодно ми се струва първоначалното таксуване и таксуването след това на минута.
Скъпо и неизгодно за някои хора.. Сещаш се как за ИТ специалисти, които взимат по 4-5к, не е проблем да дадат 10-20 лв за няколко километра с тротинетка..
Явно и Hobo ще стартират скоро, вчера един се буташе между колите в задръстването по канала, а един с камера тичаше след него..

Отговори