България може сериозно да изостане при въвеждането на 5G

board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: България може сериозно да изостане при въвеждането на 5G

Мнение от board » 01 юни 2019, 10:42

tzincbg написа:
01 юни 2019, 00:04
board написа:
31 май 2019, 23:06
Dubspace написа:
31 май 2019, 21:21
1. Трябва й ниска латентност, за да може по-бързо да реагира на команди. При LTE, по-малко от 10 ms не може да бъде.
А защо изобщо е нужно командите за управление да идват от отдалечен сървър, а не компютър в колата да анализира данните от всички сензори и системи и да управлява?
Да разчиташ на мобилен и интернет за управление на кола ми се струва ненадежно. Влизаш в тунела и всичко свършва.
Защото едно е да играеш на телефона и той да се мъчи да изчислява всичко, друго е само прости команди да обработва, а всъщност да играеш на суперкомпютъра на Гугъл.
Така си е, с голямо нетърпение чакам скоро да дадат повече подробности около Stadia и може би да се закача за отдалечен гейминг.
И все пак едно е да ти падне обхвата докато си джиткаш игричка, а друго докато колата ти пердаши по магистралата, да загуби връзка със суперкомпютъра който я управлява.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 01 юни 2019, 11:34

Е то затова първо ще се тества на игрички и ще се усъвършенства в движение.

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Мнение от radko89 » 03 юни 2019, 12:22

tzincbg написа:
01 юни 2019, 00:04
board написа:
31 май 2019, 23:06
Dubspace написа:
31 май 2019, 21:21
1. Трябва й ниска латентност, за да може по-бързо да реагира на команди. При LTE, по-малко от 10 ms не може да бъде.
А защо изобщо е нужно командите за управление да идват от отдалечен сървър, а не компютър в колата да анализира данните от всички сензори и системи и да управлява?
Да разчиташ на мобилен и интернет за управление на кола ми се струва ненадежно. Влизаш в тунела и всичко свършва.
Защото едно е да играеш на телефона и той да се мъчи да изчислява всичко, друго е само прости команди да обработва, а всъщност да играеш на суперкомпютъра на Гугъл.
И не само колеги..
Автономните автомобили работят с AI на базата на само-обучението.
Това означава, че всяка една кола има поток от ГБ данни в секунда. Не само трябва да ги обработиш тези данни, а и да ги анализираш в последствие за да си ревизираш вече създадените правила от изкуствения интелект за да може той да се надгради.
Това при толкова много данни става чрез супер компютри, а не с процесора на тесла или iPhone!
И имайте предвид, че говорим за хиляди автомобили на едно място - айде сега ако може някой да ми обясни колко ще стига 4G и как ще опънем оптики до въпросните автомобили.
Имаше статия за това как Мерцедес си изграждат в момента алгоритъма за управление за бъдещето - кола натъпкана с хардове в багажника и записва всичко, което после се сваля.
Тесла за разлика от мерцедес го правят в движение това упражнение - всеки бит информация лети по честотния диапазон до Тесла HQ.
Разбирам, че това са неща, които са далеч от ежедневието днес, но за да стигнат до нашето ежедневие трябва да се иновира и инвестира много!

Следващата точка, която бях застъпил е производството - закачам само една статия (на англииски е, но не ми се губи време в превод), която да закачи само повърнхостно темата на това, което ме държи буден нощно време!
https://www.business.att.com/learn/tech ... uring.html

P.S. - Някой беше споменал по-рано, че искам 5G за да си отворя фейсбука нам колко нано секунди по-бързо - не използвам фейсбук колеги! Нямам профил и никога не съм имал. Същото важи и за жена ми.

Айде със здраве, и вместо да търсите отговор на вяли въпроси тук - почетете - има много изписано по темата. Само човек да иска да научи нещо.

R420
Регистриран: 19 яну 2007, 18:23

Мнение от R420 » 03 юни 2019, 13:32

Изгледайте видеото и се замислете наистина дали искате да бъдете контролирани във всеки един момент. Там се казват и други неща за безопасноста при 5G, което е табу тук в този форум.
https://bultimes.com/спешен-зов-за-събу ... асност-за/

tzincbg

Мнение от tzincbg » 03 юни 2019, 13:44

За теб е късно, конспирациите вече здраво контролират мозъка ти.

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 03 юни 2019, 13:47

Някои хора яко се филмират.... Има места, където няма интернет и може там да отидат да живеят 😉

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Мнение от radko89 » 03 юни 2019, 14:00

R420 написа:
03 юни 2019, 13:32
Изгледайте видеото и се замислете наистина дали искате да бъдете контролирани във всеки един момент. Там се казват и други неща за безопасноста при 5G, което е табу тук в този форум.
https://bultimes.com/спешен-зов-за-събу ... асност-за/
Тези теми са табу само защото се коментират от слепи, лаици, които дрънкат глупости (с извинение, нищо лично)!
Няма как това, което е написано в "bultimes" да се приеме сериозно от някого, който има дори малка представа от физика (говоря за гимназия - слушал ли си там си ток) :lol:

tzincbg

Мнение от tzincbg » 03 юни 2019, 16:30

Има известно основание в думите му, че властта иска повече да контролира населението с множество камери и сензори. Обаче контролът, в който са го вкарали да вярва в конспирации е много по-гаден - постоянен страх, че го контролират и облъчват, тровят и разболяват. Че няма никакъв шанс за реален успех - големите са твърде силни и непобедими. Всички успели са зли и продажни. Пълно отчаяние. В същото време не вярва в науката, където единствено може да получи реални данни, само повтаря едно и също. Не обръща внимание на реалните фактори за здраве и успех като петролните горива, въздуха.

STE1
Регистриран: 14 окт 2006, 20:35

Мнение от STE1 » 03 юни 2019, 19:15

Това означава, че всяка една кола има поток от ГБ данни в секунда. Не само трябва да ги обработиш тези данни, а и да ги анализираш в последствие за да си ревизираш вече създадените правила от изкуствения интелект за да може той да се надгради.
Това при толкова много данни става чрез супер компютри, а не с процесора на тесла или iPhone!
И имайте предвид, че говорим за хиляди автомобили на едно място - айде сега ако може някой да ми обясни колко ще стига 4G и как ще опънем оптики до въпросните автомобили.
Ако си мислите че тази пародия на 5G която в момента се пуска в другите държави с латенция от 25 ms става за автономни автомобили :D . Искам някой да ми покаже изградена мрежа с латенция 1 ms , за да има смисъл от 5G.
Samsung Galaxy S10 Plus

Dubspace
Регистриран: 28 мар 2014, 19:21

Мнение от Dubspace » 03 юни 2019, 19:22

STE1 написа:
03 юни 2019, 19:15
Ако си мислите че тази пародия на 5G която в момента се пуска в другите държави с латенция от 25 ms става за автономни автомобили :D . Искам някой да ми покаже изградена мрежа с латенция 1 ms , за да има смисъл от 5G.
Като дойде standalone версията, ще стане.
Xiaomi Mi9T 128 GB Glacier Blue - MIUI 11.0.4.QFJMIXM (Android 10)
Sony WI-C200 Wireless Earbuds

Отговори