Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мilen
Мнения: 1939
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Мilen » 16 апр 2019, 18:01

Blue Sky написа:
16 апр 2019, 07:30
Някой някога пазарувал ли е от тези съмнителни хора? И от друга страна на чие име са регистрирани тези карти, като лимитът отдавна е до 10 карти на човек или това не важи за data картите?

Такива обяви има от години в olx. Ако беше незаконно, досега службите да са се намесили. Според мен просто е дилър на едро. Отстъпките, ако поръчаш няколко хиляди карти от операторите са невероятни, буквално ти ги подаряват.

За дата карти не е нужна регистрация, доколкото знам. Никакъв проблем няма да се използват. Тази оферта илюстрира абсолютната несъстоятелност и абсурдност на търговската политика на операторите!!

Мilen
Мнения: 1939
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Мilen » 16 апр 2019, 18:07

A1 даже са го написали на сайта си - БЕЗ РЕГИСТРАЦИЯ за карти за интернет: https://www.a1.bg/predplaten-mobilen-internet-50gb

Подобна обява на същият или друг дилър на едро открих и в базар.бг. Явно има голямо търсене. Според мен десетки хиляди (може би дори стотици хиляди?) от активните предплатени карти на операторите са от такива оферти!

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от tzincbg » 16 апр 2019, 19:04

Може би е разбирателство по български. Седнали, обсъдили плановете помежду си , а после...
- А, сори, пичове, за предплатените нищо не сме обещавали. :)

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Ванката » 16 апр 2019, 19:10

Мilen написа:
16 апр 2019, 18:01
Blue Sky написа:
16 апр 2019, 07:30
Някой някога пазарувал ли е от тези съмнителни хора? И от друга страна на чие име са регистрирани тези карти, като лимитът отдавна е до 10 карти на човек или това не важи за data картите?

Такива обяви има от години в olx. Ако беше незаконно, досега службите да са се намесили. Според мен просто е дилър на едро. Отстъпките, ако поръчаш няколко хиляди карти от операторите са невероятни, буквално ти ги подаряват.

За дата карти не е нужна регистрация, доколкото знам. Никакъв проблем няма да се използват. Тази оферта илюстрира абсолютната несъстоятелност и абсурдност на търговската политика на операторите!!
Добре е, защото потреблението на хората не винаги е едно и също. Така този месец както имам нужда от 40-50-80 ГБ, а другия от не повече от 10 няма да се дават излишни пари, за нещо което не се ползва.
Samsung GALAXY S22 Ultra

Мilen
Мнения: 1939
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Мilen » 16 апр 2019, 19:31

Ванката написа:
16 апр 2019, 19:10
Добре е, защото потреблението на хората не винаги е едно и също. Така този месец както имам нужда от 40-50-80 ГБ, а другия от не повече от 10 няма да се дават излишни пари, за нещо което не се ползва.

Да и не само това. Хората могат да използват такива карти като алтернатива на абсолютно безумните и трагични условия за преподписване в момента. Оставате на безсрочен договор и си допълвате мобилният нет със втора такава карта в смартфона. Плащате само когато имате нужда и точно толкова, от колкото се нуждаете! Без договор, без регистрация, без ангажименти.

Цената от 5 лв. за 10 000 МБ на месец е всъщност реалната цена! Всичко друго е алчност и свръх-печалби за операторите!

rosennedkov
Мнения: 107
Регистриран: 25 фев 2019, 15:22

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от rosennedkov » 16 апр 2019, 20:46

Мilen написа:
Ванката написа:
16 апр 2019, 19:10
Добре е, защото потреблението на хората не винаги е едно и също. Така този месец както имам нужда от 40-50-80 ГБ, а другия от не повече от 10 няма да се дават излишни пари, за нещо което не се ползва.

Да и не само това. Хората могат да използват такива карти като алтернатива на абсолютно безумните и трагични условия за преподписване в момента. Оставате на безсрочен договор и си допълвате мобилният нет със втора такава карта в смартфона. Плащате само когато имате нужда и точно толкова, от колкото се нуждаете! Без договор, без регистрация, без ангажименти.

Цената от 5 лв. за 10 000 МБ на месец е всъщност реалната цена! Всичко друго е алчност и свръх-печалби за операторите!
Купувал ли си от тях? В конкретната обява/план пише - Валидност - 30 дни от датата на закупуване, което хич не е оферта в случая.
Последна промяна от rosennedkov на 16 апр 2019, 20:46, променено общо 1 път.

Apple_fan
Мнения: 1845
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Apple_fan » 16 апр 2019, 21:40



Да и не само това. Хората могат да използват такива карти като алтернатива на абсолютно безумните и трагични условия за преподписване в момента. Оставате на безсрочен договор и си допълвате мобилният нет със втора такава карта в смартфона. Плащате само когато имате нужда и точно толкова, от колкото се нуждаете! Без договор, без регистрация, без ангажименти.

Цената от 5 лв. за 10 000 МБ на месец е всъщност реалната цена! Всичко друго е алчност и свръх-печалби за операторите!
Така ли? Аз пък винаги съм си мислел, че операторите трябва да работят на загуба.

STE1
Мнения: 817
Регистриран: 14 окт 2006, 20:35

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от STE1 » 16 апр 2019, 22:05

Така ли? Аз пък винаги съм си мислел, че операторите трябва да работят на загуба.
Кой оператор е работил на загуба ? Всички работеха на солидна печалба даже в годините когато се конкурираха поне малко.

Blue Sky
Мнения: 1864
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Blue Sky » 16 апр 2019, 22:30

-
Последна промяна от Blue Sky на 05 авг 2019, 17:56, променено общо 1 път.

Мilen
Мнения: 1939
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Мilen » 17 апр 2019, 02:29

Важното е хората да са информирани за различните възможности, пък кой кога ще се възползва си е негов избор. Моят договор изтича след една година, така че за момента не ми трябва. Това обаче не означава, че бих приел диктата на картела и ако след една година условията за преподписване са отново трагични както в момента, оставам на безсрочен и за нет ще ползвам втора такава карта.

Иначе дай му на българина, дори да живее извън страната да критикува, да мрънка, да казва как нещо не може да стане. Първо беше внушението, че картите са регистрирани на имената на представители от определено етническо малцинство, сега пък въпроси кой реално се е възползвал... Ами ще се възползват хората когато имат нужда и желание, никой не е длъжен да дава отчет във форума на анонимни заядливци...

Отговори