Видео показва гънката в дисплея на Galaxy Fold

admin
Site Admin
Регистриран: 19 апр 2017, 10:40

Мнение от admin » 20 мар 2019, 20:46

Vasil977
Регистриран: 29 авг 2016, 08:41

Мнение от Vasil977 » 20 мар 2019, 20:46

Брутална глупост са тези сгъваеми телефони

muamamu1
Регистриран: 29 сеп 2013, 20:04

Re: Видео показва гънката в дисплея на Galaxy Fold

Мнение от muamamu1 » 21 мар 2019, 09:12

Така си е. Защо да си купуваш сгъваем телефон, когато можеш да си купуваш година след година на практика един и същи модел и да му се радваш на малко по-голямото дисплейче и малко по-бързото процесорче, като всеки път оставяш една стабилна сума пари? :D

board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 21 мар 2019, 17:47

muamamu1 написа:
21 мар 2019, 09:12
Така си е. Защо да си купуваш сгъваем телефон, когато можеш да си купуваш година след година на практика един и същи модел и да му се радваш на малко по-голямото дисплейче и малко по-бързото процесорче, като всеки път оставяш една стабилна сума пари? :D
Че какво му е лошото да си вземеш телефон с малко по-голямо дисплейче и по-бързо процесорче ;)
То реално в коя сфера не е така? Защо човек си купува нов телевизор... за малко по-голямо дисплейче и по-бързо процесорче. ;)
Защо си купува нов компютър..... че и нова кола защо си купува.... ;)

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 21 мар 2019, 18:11

Ама не дава всяка година по няколко хилки за ново лаптопче и телевизорче, за количка да не говорим...
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
LG G4 Black, Red & Brown Leather
NOKIA 808 PureView Black

board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 21 мар 2019, 18:24

Вито написа:
21 мар 2019, 18:11
Ама не дава всяка година по няколко хилки за ново лаптопче и телевизорче, за количка да не говорим...
Че кой те кара да си купуваш телефон всяка година? Повечето хора сменят на 2 години, защото така е най-изгодно. Ако като си подписвах договора с оператора ми даваха възможност за нова кола с 30-40% отстъпка, щях да сменям :D
А "на запад" е нормално да си сменяш колата през 3 години.

muamamu1
Регистриран: 29 сеп 2013, 20:04

Мнение от muamamu1 » 22 мар 2019, 10:21

board написа:
21 мар 2019, 17:47
muamamu1 написа:
21 мар 2019, 09:12
Че какво му е лошото да си вземеш телефон с малко по-голямо дисплейче и по-бързо процесорче ;)
То реално в коя сфера не е така? Защо човек си купува нов телевизор... за малко по-голямо дисплейче и по-бързо процесорче. ;)
Защо си купува нов компютър..... че и нова кола защо си купува.... ;)
Аз лично телевизор не съм си купувал от години, защото не виждам нужда в това да сменям текущия. Лаптопа го сменям, когато остраее и започне да се бави. И десктоп си купих наскоро, защото лаптопа не може да се справи с някои неща, само че си госглобих с трета генерация i5-ца, защото повече реално не ми трябва. А за това дали има нещо лошо в това да си купиш нов телефон за гъдел - не, няма. Ама не можеш да ме убедиш, че преоткрил топлата вода, когато си взе S10. Едва ли си оставил компютъра на страна, за да браузваш и да гледаш филми само на телефона. Всъщнсот едв али правиш нещо по-различно или по-бързо. Така че особен смисъл или логика няма, освен ако за теб логиката не стои в това да му се радваш седмица-месец-два, докато не стане отново част от ежедневието ти. Виж, ако си беше взел Galaxy Fold, тогава можеше да поспориш, че начина ти на употреба с мобилното ти устройство се е променил. Това вече едва ли би било глупаво, което всъщнсот беше и темата на мнението, на което отговорих.

Legolaself01
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Мнение от Legolaself01 » 22 мар 2019, 12:12

Смартфона отдавна измести лаптопа и компютъра. Освен ако не си специалист в някоя област.
Лаптопа ми е на 3 години и нямам намерение да купувам нов, ъпгрейднах го със ssd. Настолния е от XP ерата, но също няма да купувам. И двете устройства ги ползвам много рядко, а от момента, в който си взех note 8 и DeX, почти никога. Сега пък с note 9 с 8 гб RAM и 512 гб място за съхранение+ 512 гб сд карта, не виждам никакъв смисъл да купувам компютър или лаптоп.

А Фолда пък ще е с 12 гб РАМ, напълно пълноценен компютър.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 22 мар 2019, 12:17

Абе не е баш пълноценен. Много програмистки, видео софтуер, медицински софтуер, счетоводен софтуер, много принтери не работят с Андроид.
Т. е. за създаване на съдържание телефонът е ограничен. За консумация няма проблем.

Legolaself01
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Мнение от Legolaself01 » 22 мар 2019, 12:24

tzincbg написа:
22 мар 2019, 12:17
Абе не е баш пълноценен. Много програмистки, видео софтуер, медицински софтуер, счетоводен софтуер, много принтери не работят с Андроид.
Т. е. за създаване на съдържание телефонът е ограничен. За консумация няма проблем.
Казваш същото, което и аз. Ако си тесен специалист ти трябва компютър.
Аз принтер, който да не работи с моя телефон не съм срещал. Да не е някой от ерата на матричните :lol:

Отговори