Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Tonkov94
Мнения: 24
Регистриран: 13 ное 2017, 18:59

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Tonkov94 » 05 фев 2019, 20:12

Здравейте , има ли “далавера” да си взема предплатена карта на а1 или вива и след няколко месеца да я прехвърля на сметка дали ще ми предложат нещо изгодно или ще ме пързалят с офертите от сайта?

gog88
Мнения: 1043
Регистриран: 27 яну 2006, 08:24

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от gog88 » 05 фев 2019, 20:38

При Теленор те приемат за нов абонат, за другите два оператора не знам.
Samsung Galahy Z Fold3, Phantom Silver
Apple iPhone 14 pro max, Deep Purple
Samsung Galaxy Watch 4 Classic LTE 46mm
Apple Watch 6 44mm
Apple AirPods Pro 2nd Generation
Samsung Galaxy Tab S4 SM-T835-10.5",LTE, Black

Boogyboy76
Мнения: 3
Регистриран: 06 фев 2019, 14:59

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Boogyboy76 » 06 фев 2019, 15:02

В края на Октомври прехвърлих 3 номера на Вива, с обещанието, че след втория месец ще мина на някой от скритите планове. Обаче, всеки път когато се разберем да го направим, винаги излиза причина, поради която не може да стане - или техническа повреда, или да изчакам за по-добра оферта следващия месец, абе явно ме мотаят. Въпроса ми е дали мога в друг офис да сменя плановете или задължително трябва да бъде там, където са подписани договорите?

STE1
Мнения: 817
Регистриран: 14 окт 2006, 20:35

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от STE1 » 06 фев 2019, 16:33

В края на Октомври прехвърлих 3 номера на Вива, с обещанието, че след втория месец ще мина на някой от скритите планове. Обаче, всеки път когато се разберем да го направим, винаги излиза причина, поради която не може да стане - или техническа повреда, или да изчакам за по-добра оферта следващия месец, абе явно ме мотаят. Въпроса ми е дали мога в друг офис да сменя плановете или задължително трябва да бъде там, където са подписани договорите?
Няма никакво значение в кой офис ще преподпишете , но не са и длъжни да ви предложат.В договора никъде не пише че са задължени , аз заради това се отказах да се пренасям .

Boogyboy76
Мнения: 3
Регистриран: 06 фев 2019, 14:59

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Boogyboy76 » 06 фев 2019, 16:58

Разбира се, че не са длъжни и съответно нямам нищо черно на бяло. Но при всички случаи, това според мен е доста подвеждащо, ако не спазват тези обещания.

toto999
Мнения: 4
Регистриран: 09 авг 2011, 14:46

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от toto999 » 06 фев 2019, 17:27

При запитване в Теленор, ако стана нов абонат, минимум 1 година трябва да мине докато те приемат за лоялен клиент за да предложат скрити планове.
По назад бях писал че съм по особен случай - от 15 години съм абонат на Теленор, но преди 4 години реших да прехвърля номера си на друго лице като продължих да си го ползвам. Сега искам да си върна номера обратно на мое име, но ще ме приемат като абсолютно нов абонат, въпреки че при тях би трябвало да имам добра история от преди прехвърлянето на номера :roll: .
А това че трите оператора не прелагат на нови абонати нищо повече от официално обявените планове - мирише яко на картел ...

demy26
Мнения: 33
Регистриран: 12 яну 2009, 19:51

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от demy26 » 06 фев 2019, 19:52

Когато някой плесне тук думата картел и направо се разтройвам (чревно) :D
Операторите не давали нищо на нови клиенти - ами какво искаш да ти дават? И защо?
Ходих до шоурума да гледам за нов автомобил и понеже ще бъде четвърти от марката, ми правят отстъпка няколко хиляди лева. Отивам при другите марки и им казвам: "Онези ми правят няколко хиляди лева отстъпка, вие колко?" отговарят ми: "Като си купиш и от нас три-четири автомобила и ние ще ти направим няколко хиляди лева отстъпка." Картел!
Отивам на бензиностанцията, дават ми десет процента отстъпка на горивото, защото имам карта за лоялност. Отивам на друга бензиностанция и казвам: "Конкуренцията ви, ми дава десет процента на литър, вие какво ще ми дадете?" Отговарят ми: "Сипи 3-4 резервоара, ставаш ни лоялен клиент и започваш да зареждаш с отстъпка." Картел!
Фирмата в която работя, на редовни клиенти дава една цена, на нови клиенти друга, по-висока цена. И ние сме картел, въпреки, че предлагаме продукти без аналог и на практика друг не произвежда такива продукти.
Хора, от кога повтарям, че цялото това безумие със скритите оферти беше много голяма грешка на операторите, и добре, че я осъзнаха и сега работят да я оправят. А ние вместо да мрънкаме, трябва да се радваме, че нещата добиват нормален вид.

gfilev
Мнения: 1
Регистриран: 06 фев 2019, 19:54

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от gfilev » 06 фев 2019, 20:02

В петък преподписах в Теленор, 35лв. такса 30 000мв, 500 мин. към ЕС, 8700мб роуминг в ЕС. Взех и устройство Pocophone, за 390лв.


Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk


aladin
Мнения: 672
Регистриран: 09 юли 2005, 15:48

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от aladin » 06 фев 2019, 22:52

demy26 написа:
06 фев 2019, 19:52
Когато някой плесне тук думата картел и направо се разтройвам (чревно) :D
Операторите не давали нищо на нови клиенти - ами какво искаш да ти дават? И защо?
Ходих до шоурума да гледам за нов автомобил и понеже ще бъде четвърти от марката, ми правят отстъпка няколко хиляди лева. Отивам при другите марки и им казвам: "Онези ми правят няколко хиляди лева отстъпка, вие колко?" отговарят ми: "Като си купиш и от нас три-четири автомобила и ние ще ти направим няколко хиляди лева отстъпка." Картел!
Отивам на бензиностанцията, дават ми десет процента отстъпка на горивото, защото имам карта за лоялност. Отивам на друга бензиностанция и казвам: "Конкуренцията ви, ми дава десет процента на литър, вие какво ще ми дадете?" Отговарят ми: "Сипи 3-4 резервоара, ставаш ни лоялен клиент и започваш да зареждаш с отстъпка." Картел!
Фирмата в която работя, на редовни клиенти дава една цена, на нови клиенти друга, по-висока цена. И ние сме картел, въпреки, че предлагаме продукти без аналог и на практика друг не произвежда такива продукти.
Хора, от кога повтарям, че цялото това безумие със скритите оферти беше много голяма грешка на операторите, и добре, че я осъзнаха и сега работят да я оправят. А ние вместо да мрънкаме, трябва да се радваме, че нещата добиват нормален вид.

С тази разлика, че тук е обратното. Купуваш нова кола, примерно Корона за 40 000 и след половин година отиваш да купиш още една, същата и те ти казват - ти си лоялен клиент и затова за 40 000 ще ти дадем Айго. Ако искаш Корола - 80 000.

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Скрити планове за частни лица (A1,Теленор,Виваком)

Мнение от Ванката » 06 фев 2019, 23:04

demy26 написа:
06 фев 2019, 19:52
Когато някой плесне тук думата картел и направо се разтройвам (чревно) :D
Операторите не давали нищо на нови клиенти - ами какво искаш да ти дават? И защо?
Ходих до шоурума да гледам за нов автомобил и понеже ще бъде четвърти от марката, ми правят отстъпка няколко хиляди лева. Отивам при другите марки и им казвам: "Онези ми правят няколко хиляди лева отстъпка, вие колко?" отговарят ми: "Като си купиш и от нас три-четири автомобила и ние ще ти направим няколко хиляди лева отстъпка." Картел!
Отивам на бензиностанцията, дават ми десет процента отстъпка на горивото, защото имам карта за лоялност. Отивам на друга бензиностанция и казвам: "Конкуренцията ви, ми дава десет процента на литър, вие какво ще ми дадете?" Отговарят ми: "Сипи 3-4 резервоара, ставаш ни лоялен клиент и започваш да зареждаш с отстъпка." Картел!
Фирмата в която работя, на редовни клиенти дава една цена, на нови клиенти друга, по-висока цена. И ние сме картел, въпреки, че предлагаме продукти без аналог и на практика друг не произвежда такива продукти.
Хора, от кога повтарям, че цялото това безумие със скритите оферти беше много голяма грешка на операторите, и добре, че я осъзнаха и сега работят да я оправят. А ние вместо да мрънкаме, трябва да се радваме, че нещата добиват нормален вид.
Отдавна не бях чел толкова разумен пост в този форум. Браво! Поздравления!
Samsung GALAXY S22 Ultra

Отговори