Ти.ком стартира всеки момент

Hitreca Hitrecov
Регистриран: 25 окт 2011, 13:01

Re: Ти.ком стартира всеки момент

Мнение от Hitreca Hitrecov » 24 дек 2018, 22:28

Здравейте да попитам бисквитката на Тиком отключена ли е за употреба с други сим карти?

radi27
Регистриран: 04 сеп 2017, 20:40

Мнение от radi27 » 25 дек 2018, 02:04

Здравей. Мисля че е отключена, но в краен случай можеш да искаш от тях да ти я отключат или в някой сервиз могат.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 25 дек 2018, 07:15

Отключени са. Те са наследени от макса. Единствено ако искаш да имаш смс и USSD кодове(*123# напр.) , ще трябва да им смениш софтуера.

zazabg
Регистриран: 02 юни 2010, 02:40

Мнение от zazabg » 23 яну 2019, 02:07

Тези ще ги бъде ли? Или само блъфираха с роуминга? И просто се опитват да цоцат някакви пари от оборудването, за да не се води лош кредит...

reedsolomon
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от reedsolomon » 23 яну 2019, 14:44

Роумингът си работи (поне с карта на Булсат към мрежата на Макс/Тиком). Мрежите и на двата оператора работят. Хубаво би било да разширяват покритието, но само времето ще покаже какво, кога и как.

tzincbg

Мнение от tzincbg » 23 яну 2019, 16:23

Сега както операторите рязко намалиха мегабайтите и вдървиха плановете имат някакъв шанс, но май няма кой да се занимава и да харчи пари и да рискува...Евентуално някой нов инвеститор, но не са глупави хората, проверяват си финансовото състояние на фирмите, наситения пазар. Тоя новия на Теленор уж имаше интерес, ама сигурно се е отказал.

tokamak
Регистриран: 17 фев 2010, 17:32

Мнение от tokamak » 24 яну 2019, 18:13

Здравейте, снощи си закупих карта на Булсат за мобилен нет. За съжаление не успявам да я активирам. Направих всичките настройки, където се намирам има отличен сигнал на Ticom (Max). При връщане от самолетен режим, след направени настройки за около секунда се появява сигнал, който след това изчезва. Исках от оператора да тествам на друго устройство в някой офис, но ми върнаха обаждане че имат проблем с мрежата на Макс телеком. Преди около време без проблеми ползвах мрежата на Макс на същия апарат. Днес се разходих и до квартал Надежда, където оператор ми каза, че клетките са на Булсат, но отново не успях да се регистрирам в мрежата.
Върнаха ми обаждане, че и други абонати на Булсат имат проблем с мрежата на Макс, или не се регистрират, или нямат нет.
Сега чета че до преди дни е нямало никакъв проблем с мрежата, какво всъщност се случва?

reedsolomon
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от reedsolomon » 24 яну 2019, 19:32

Първо кажи какви са ти настройките на у-вото (и какво е то). Иначе, в момента съм в Д.Оряховица и тук без проблем карта на Булсат работи в мрежата на Тиком. Също така не е имало проблеми в последните дни. Утре съм обратно в София, така че ще видя, дали там има проблем, но съм почти сигурен, че е нещо друго.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

tzincbg

Мнение от tzincbg » 24 яну 2019, 22:12

Аз също вчера и онзи ден не можех да се регистрирам в роуминг на Макс и я върнах към Булсат. Утре ще опитам дали се е оправило.
То тоя роуминг редовно ми спира за 5 минути, понякога за час. А вече втори път за над ден в рамките на няколко месеца...

Иначе за да я ползваш в роуминг APN ти е dynamic без да пишеш нищо друго или ако то е static или няма опция dynamic /static пишеш за APN bulsat.com
После на ръчно сканиране избираш 284 13.
Имай предвид, че не на всички модели става, не всеки път става.
А ако искаш да се свържеш с булсатком просто го оставяш на автоматично свързване и чакаш на открито няколко минути.
Другият вариант е с бисквитка или модем с хубава антена като Huawei или tp link и на прозореца добре се лови булсата.

tzincbg

Мнение от tzincbg » 25 яну 2019, 13:51

Днес вече работи роуминга отново.

Отговори