През тази година Huawei трайно ще задмине Apple, смята TrendForce

Legolaself01
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Re: През тази година Huawei трайно ще задмине Apple, смята TrendForce

Мнение от Legolaself01 » 15 яну 2019, 18:09

А кой модел на Епъл е флагман?
Защото аз за такъв не съм чувал!
И изобщо устройствата на Епъл трябва ли да се наричат смартфони?
Не мисля!

Sent from my iPhone using Tapatalk

A4i
Регистриран: 08 фев 2009, 02:32

Мнение от A4i » 15 яну 2019, 18:39

Уауией задминава Епъл и по приходи.

Legolaself01
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

През тази година Huawei трайно ще задмине Apple, смята TrendForce

Мнение от Legolaself01 » 15 яну 2019, 19:24

Колкото и мнения да ми триете, от над 1годишното ми ползване на iPhone X 256 gb, реалноста е, че Епъл нито имат истински флагман, нито истински смартфон. Нямат и намерение да правят защото айфоните са печатница за пари. Хубавите неща в iOS и айфоните са много малко.

Sent from my iPhone X 256 GB using Tapatalk

A4i

Мнение от A4i » 15 яну 2019, 19:52

Не е добре да отблъскваш потенциални клиенти с неразумно високи цени. Има опитни и платежоспособни потребители, който знаят цената на парите и могат да пресметнат колко струва определена вещ и за колко се продава. Когато видят 65% надценка или 265% надценка им става ясно че исканата сума не отговаря на потребителската стойност. Тогава се оглеждат за алтернативи и са склонни на компромиси в качеството, когато цената е в разумни граници. Други хора за втори път купуват смартфон и се ориентират към популярено предложение от средния клас, където Епъл не са представени. Сега има силни попадения там и начинаещия потеребител става лоялен клиент на марки като Уауей и СяоМи при бъдещи покупки на горният-среден клас и флагмански телефони.

iavorski
Регистриран: 01 мар 2006, 22:30

Мнение от iavorski » 15 яну 2019, 20:47

Няма как да ги сравняваш на ниво модел защото са различни. И на ниво бранд е несъпоставимо. Все едно да сравняваш Голф срещу Аурис или Тойота срещу ФауВе. И двете са несъпоставими.

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Мнение от radko89 » 17 яну 2019, 07:52

A4i написа:
15 яну 2019, 19:52
Не е добре да отблъскваш потенциални клиенти с неразумно високи цени. Има опитни и платежоспособни потребители, който знаят цената на парите и могат да пресметнат колко струва определена вещ и за колко се продава. Когато видят 65% надценка или 265% надценка им става ясно че исканата сума не отговаря на потребителската стойност. Тогава се оглеждат за алтернативи и са склонни на компромиси в качеството, когато цената е в разумни граници. Други хора за втори път купуват смартфон и се ориентират към популярено предложение от средния клас, където Епъл не са представени. Сега има силни попадения там и начинаещия потеребител става лоялен клиент на марки като Уауей и СяоМи при бъдещи покупки на горният-среден клас и флагмански телефони.
Няма как човек да е хем платежоспособен, хем да е готов на компромис в качеството..
Колкото и да ми обяснявате - готов ли си на компромис в качеството не си толкова платежно-способен, колкото си мислиш.
Точно на това разчитат ябълките и гледайки по финансовите им резултати - получава им се, пък вие колкото искате си ги хранете.

Воден-дух
Регистриран: 01 дек 2010, 14:58

Мнение от Воден-дух » 17 яну 2019, 10:05

Legolaself01 написа:
15 яну 2019, 19:24
Колкото и мнения да ми триете, от над 1годишното ми ползване на iPhone X 256 gb, реалноста е, че Епъл нито имат истински флагман, нито истински смартфон. Нямат и намерение да правят защото айфоните са печатница за пари. Хубавите неща в iOS и айфоните са много малко.

Sent from my iPhone X 256 GB using Tapatalk
За колко ще го продадеш този не-истински смартфон и не-флагман? :D

D0N4T3LL0
Регистриран: 13 мар 2015, 10:34

Мнение от D0N4T3LL0 » 17 яну 2019, 10:21

Не мога да се съглася с тези мнения, че имаш ли пари значи си даваш по 1.5к и нагоре за телефон. Пак около мен имам примери бол за хора с много по-високи заплати. Всичко опира до това какво искаш в определен момент и колко и за какво го ползваш. Доста от познатите ми не харесват стъклени телефони и си взимат стари модели айфон и пак тук не става въпрос на пари, а лични предпочитания. Някои от тях даряват на година повече пари на биволь от колкото последен модел айфон. Нека не сме толкова ограничени и да расъждаваме, че ако някой няма последен модел от някаква вещ е значително неплатежоспособен - доста елементрарно мислене. И точно за телефоните в последните години подобренията се усещат само ценово и честата замяна на такава вещ е оправдана единствено с личния кеф.

A4i

Мнение от A4i » 17 яну 2019, 14:16

Аз поне знам за какво си ползвам телефона и кой от актуалните модели до би ми свършил работа. Какъв е смисъла да се набутвам с хиляди левове, когато един РедМи ноут 7 покрива 85% от изискванията ми и струва 300лева. При това трябва да се откажа от функционалността на редмито , с която съм свилнал , софтуерна и хардуерна, за да ползвам 10 пъти по-скъп телефон. И това не се отнася само за смартфони.

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Мнение от radko89 » 17 яну 2019, 15:46

D0N4T3LL0 написа:
17 яну 2019, 10:21
Не мога да се съглася с тези мнения, че имаш ли пари значи си даваш по 1.5к и нагоре за телефон. Пак около мен имам примери бол за хора с много по-високи заплати. Всичко опира до това какво искаш в определен момент и колко и за какво го ползваш. Доста от познатите ми не харесват стъклени телефони и си взимат стари модели айфон и пак тук не става въпрос на пари, а лични предпочитания. Някои от тях даряват на година повече пари на биволь от колкото последен модел айфон. Нека не сме толкова ограничени и да расъждаваме, че ако някой няма последен модел от някаква вещ е значително неплатежоспособен - доста елементрарно мислене. И точно за телефоните в последните години подобренията се усещат само ценово и честата замяна на такава вещ е оправдана единствено с личния кеф.
Нямах предвид, че ако имаш пари си купуваш само скъпи телефони - това е снобарско!
Имах предвид, че ако си платежоспособен и имаш пари не би правил компромис за нещата, които имат значение за теб.
Компромиси се правят, когато си спестяваш нещо за сметка на друго! Ако нямам нужда от качествен телефон, ако не е от такава важност за мен и милиони да вадя няма да си купя. Ако пък това е важно за мен не бих направил компромис.

Затова и казах - направиш ли компромис - еми за това, за което правиш компромис не си достатъчно платежоспособен.

Предполагам, че пак някои хора няма да ме разберат и ще започнат да нападат, но какво да се прави..

Отговори