Nokia sucks?

CarpKiller
Регистриран: 28 окт 2008, 16:37

Re: Nokia sucks?

Мнение от CarpKiller » 26 ное 2008, 12:02

Която и марка да е винаги ще има телефони с дефекти.Това са хиляди милиони броики ,апък те искат да ги направят бързо и за това става така според мен ^_^.

MetalPower
Регистриран: 17 ное 2007, 00:24

Мнение от MetalPower » 26 ное 2008, 12:15

Еми нали това се опитвам да ви кажа?То е ясно , че всяка марка има добри и лоши модели , но според вас е разлчно , защото както казах Нокиа изкараха позакъснелия Н96 и разочаровящия според вас Tube и вие веднага започнахте да ги обиждате , защото сте свикнали да виждата само добри телефони от тях.В абсолютно всяка тема има критикуващ коментар

Capo_69
Регистриран: 14 май 2007, 20:54

Мнение от Capo_69 » 26 ное 2008, 12:48

Вие си мислите, че "марка" като Нокия с толкова
дългогодишен лидерски опит и практика, може да се "събори" за една година или с няколко не толкова оправдали очакванията модели.
Тази марка е гигант монополен в тази ниша и си го "набийте" някъде като "даденост".
Тази компания дори може да си позволи една "дълга" почивка и отново да е в челните места по "класациите".
Това вече граничи със асоциациата, като се спомене мобилен да се сеща човек веднага за НОКИЯ (като утвърден продукт).

Съжалявам че го казвам, но ако не ти се "мисли" за мобилен (след покупката) си купуваш Нокия.
За автомобила е същото - Мерцедес (колкото и да не обичам тази марка, и не ползвам).

А стари "лаври" са затова стари, защото с години "нещото" се е утвърдило на пазара (и може да се смята че е с традиции).

А само някакви "проблясъци" на единични модели телефони не могат да "изтеглят" дадена компания на "върха".

MetalPower
Регистриран: 17 ное 2007, 00:24

Мнение от MetalPower » 26 ное 2008, 12:54

Напълно съм съгласен.Човека ви каза това , което аз се опитах да ви кажа в няколко теми.

asenna5
Регистриран: 22 мар 2006, 19:03

Мнение от asenna5 » 26 ное 2008, 13:43

Не си съвсем прав: преди фалита си например Сименс бяха третият по големина производител в света и на второ място в Европа..
Но ей го на (за съжаление): вече две години ги няма..
Друг пример: Ериксон бяха другият голям играч от "старите бойци" (Ериксон, Нокиа и Сименс), но бяха купени от Сони..

Това, че Нокиа е такъв монополен гигант означава не нещо друго освен това, че когато губи (както в момента) тя губи много повече от другите и може да загуби много повече
..

Леонард
Регистриран: 01 юни 2004, 15:55

Мнение от Леонард » 26 ное 2008, 14:11

По времето,когато Сименс са били силни пазара е бил съвсем различен и ги е нямало силните азиатски играчи.След като се появиха започнаха да отстъпват,а по-нататък и сами се забиха.Колкото до Ериксон,тяхното със Сони е джойнт-венчър,а не изкупуване.До това се стигна след нещастни стечения на обстоятелствата с основният им доставчик,чиято фабрика изгоря доколкото знам.
Не казвам,че Нокиа е перфектна в правенето на всичките си модели или,че другите марки нямат силни модели.Едва ли обаче екипът им от мениджъри е толкова прост,колкото този на Моторола(ако си чел едно популярно Open letter,което се появи в engadget),затова и търсят нови начини за печалба.
Все пак в момента тече финансова криза и всички ще губят от нея.

deezel
Регистриран: 23 авг 2006, 19:47

Мнение от deezel » 26 ное 2008, 14:26

Capo_69, мобилните комуникации са най-вече бизнес, а бизнесът е бурно море, което винаги може да те залее безвъзвратно, надявам се знаеш това. Ако Нокиа продължават така, твърде вероятно е Самсунг да ги минат до година-две.

Потребителски аватар
chilko
Регистриран: 12 авг 2004, 21:10

Мнение от chilko » 26 ное 2008, 14:34

това едва ли ще стане скоро - догодина всички телефони от среден клас на nokia сигурно ще са с s40 6th edition, а ако имат тази функционалност, която има 6260 slide, едва ли ще намерят сериозна конкуренция. да не говорим че webkit браузъра също отива към s40.

samsung и lg търсят спасение във високия клас, но няма да го намерят в условията на глобална криза.

asenna5
Регистриран: 22 мар 2006, 19:03

Мнение от asenna5 » 26 ное 2008, 15:45

Без съмнение би било добре, само дето тяхна сериозна конкуренция ще бъдат не кой да е а именно моделите на СЕ..- както се казва нищо ново под слънцето.. Имай предвид, че А200 продължава да е по-функционална, а и следващата година вече ще има А300.

Всъщност не бих казал, че има кой знае какви промени в шестото издание: няма хоризонтален изглед на пунктовете на менютата (все още!), браузъра е като на S60 (генерира повече трафик в сравнение с добрата стара опера), флаш лайт 3.0 мисля има и 3120 класик, java-та продължава да е ограничена.. Освен това интерфейса не е толкова добър (иконите на петото издание ми харесват повече)..
Общо взето подобренията основно касаят работата с GPS (вграден и външен) + WLAN (пълнофункционален)..За друго не се сещам (съмнява ме да екипират всичките си модели с по-добри дисплеи, 6260 идва в горната граница на бизнес апаратите им без ОС и затова има резонно подобни по-добри характеристики, очаквам дисплеите да продължат да бъдат 320x240, но стандарта да се пренесе от два инча на 2.2).

Това е добре, но искам повече промени! наистина страшно много съжалявам за това, че Нокиа изкуствено ограничава S40..

naidenoff
Регистриран: 19 яну 2007, 18:20

Мнение от naidenoff » 26 ное 2008, 18:14

Напълно съм съгласен с Теб?

Отговори