GPS - MAP карти за TOM-TOM

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Re: GPS - MAP карти за TOM-TOM

Мнение от mishobehar » 03 юли 2008, 18:57

Момчета,

Защо се занимавате с глупости да търсите пиратски софтуер? GPS картата за Гармин я продаваме в сайт-а за 70лв, не вярвам за Томтом картата да е много по скъпа.

Докато живеех в САЩ ми се случи следното - тръгнах да свалям торенти, на другия ден ми се обадиха от полицията и от компанията производител на софтуера че ще ме съдят на до 6 месеца затвор и 20-тократно заплащане на софтуера ако не изтрия въпросния софтуер до 24 часа.Замислете се - дали сте 500лв за ГПС устройство, защо не дадете още 70 и да ви е спокойно на душата. Аз лично предпочитам безплатния софтуер - openoffice вместо ms office, gimp вместо photoshop и т.н. Аз лично на мойто BlackBerry ползвам безплатния софтуер за навигация - Yahoo Go, защото Гармин струва 100$, а има 1000 места от където мога да го дръпна и той е много по добър, но такъв съм си :)

Дано историята да ви хареса и наистина да се замислите следващия път като сваляте пиратски софтуер. :) Между другото историята е 100% истина - както се случи в САЩ, така може би ( дано ) се случи и в България. Замислете се - вие правите нещо голямо и някой го краде и си го присвоява без да получите и една стотинка от него- как ще се почувствате?Вие сигурно се питате - аре сега - Microsoft ринат парите с лопата - няма да им навреди много един пиратски Windows Vista - не е така - ако всички така направят - няма да има Windows повече. Хайде стига толкова съм ви отегчавал с мойте фермани.

Замислете се над това което написах!
Успех!
Мишо

deezel
Регистриран: 23 авг 2006, 19:47

Мнение от deezel » 03 юли 2008, 20:05

Браво, Мишо!
Много добър пост! Аз също използвах free и open source софтуер, докато работех под бозата, но, откакто съм Mac, респективно OS Х потребител, всичко е преинсталирано и съм повече от доволен.
БТВ, интерено как са те тракнали в Щатите. Но имам познати, на които са се случвали подобни премеждия.

mishobehar

Мнение от mishobehar » 03 юли 2008, 20:30

И аз дълги години бях Мак юзър, но тогава (ОС 9) ми се виждаше много тъпо (особено като излезе Уиндоус 95) и смених на ПС, но сега нещата седят по друг начин. Аз от 2 месеца си търся да си продам лаптопа и да си купя Мак, но така и не успявам да го продада за парите, които си заслужава, защото ми върши перфектна работа като харчи малко ток ( 6 часа издържа батерията).

По 2рия въпрос - според мен не е много трудно да те разберат от къде теглиш - все пак в САЩ имат правото (и го правят) да ти четат мейлите, скайпа, ай си кю-то и т.н. Щом аз - като админ на сайта мога да проверя кой от къде влиза - та полицията в САЩ ли няма да може да разбере кой от къде сваля?

deezel

Мнение от deezel » 03 юли 2008, 20:36

Откъде - разбира се. Но да намерят и телефонният ти номер... Все пак това е Щатското Правителство.:)
А какъв е ноутбукът ти и към какъв Мак си се ориентирал?

mishobehar

Мнение от mishobehar » 03 юли 2008, 20:48

Не е много трудно да намерят телефонния ти номер, като се има в предвид че в 99% от случаите американците(както и аз) ползват една компания за телефон,интернет и телевизия.
Аз не знаех място където да не ползваха т.нар Tripple Play.

Лаптопа е Sony Vaio VGN-TX750P, американско изпълнение, готиното е че има вграденGPRS/EDGE модем и мога да си използвам дата сим картата на него, а за Мак (поне за Леопард) няма подръжка за дата модеми, които се ползват в БГ(не съм 100% сигурен за USB картите на М-Тел), а аз много ползвам модема като пътувам.
Ориентиръл съм се към MacBook, но ще си сложа 500ГБ хард (имам опит).Много мислех за MacBook Air,но се отказах имайки в предвид че има само едно USB,няма записвачка за дискове и не ме устройва 80ГБ хард или 64ГБ SSD.

deezel

Мнение от deezel » 03 юли 2008, 21:09

MacBook Pro?

mishobehar

Мнение от mishobehar » 03 юли 2008, 21:19

Много ми е голям, аз сега ползвам 11", даже Macbook-a ми е голям. Трябва ми преносим компютър - не десктоп.

Стоянов
Регистриран: 04 юли 2008, 11:00

Мнение от Стоянов » 04 юли 2008, 11:45

Дай Link, къде може да се купи за 70 лв.

Capo_69
Регистриран: 14 май 2007, 20:54

Мнение от Capo_69 » 24 сеп 2008, 19:18

Все още ли няма Том-Том който да работи с вградения GPS приемник на телефона ???
Намерих тази, но не я знам с вграден ли работи или с външен приемник.
http://www.mobilers.ru/2008/08/07/tomtom-mobile-v6.02-s60v3-symbianos-9.1.html

redhuligan
Регистриран: 05 дек 2008, 00:03

Мнение от redhuligan » 05 дек 2008, 00:14

дай линк

Отговори