Дискусия относно покупката на F-16 за българската авиация

Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Ново потвърждение от Huawei, че Hongmeng не е за смартфони

Мнение от Ванката » 24 юли 2019, 12:13

А кога ще получим първите бройки от Ф-16? Сигурно, ще има тестове нещо. Искам да отида да ги видя на живо...
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung MicroSD 128GB EVO Plus UHS-I (U3)
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
GARMIN vivoactive 3

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 24 юли 2019, 12:15

Ванката написа:
24 юли 2019, 12:13
А кога ще получим първите бройки от Ф-16? Сигурно, ще има тестове нещо. Искам да отида да ги видя на живо...
Да изчакаме да сключат договора официално, пък тогава ще стане ясно.

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 24 юли 2019, 12:24

Не настоявам за руски самолети, а просто ако трябва да са хамерикански, след като сме в НАТО, но 5 поколение ! Много странна логика, че телефоните са на 100 години, да но са се развили, както и автомобилите и всяка техника ! Да не би да ползвате телефони на 40 години или автомобили, или хладилници, или черно-бели телевизори ? По вашата логика американците не теябваше да се отказват от совалките, но те го направиха ! Защо ли , всезнайко ? И преди 100 години е концепцията за мобилни телефони ? В стила на Спикул дай доказателства 😂 По план след 3 години идват Ф16 на порции ! Ще бъдат разположени на Граф Игнатиево! Искаш доказателства : Самите подписващи от българска страна потвърдиха, че ракетите Въздух-земя са намалени от 12 на 9 !

Spikul

Мнение от Spikul » 24 юли 2019, 12:40

Боби13 написа:
24 юли 2019, 12:24
Не настоявам за руски самолети, а просто ако трябва да са хамерикански, след като сме в НАТО, но 5 поколение ! Много странна логика, че телефоните са на 100 години, да но са се развили, както и автомобилите и всяка техника ! Да не би да ползвате телефони на 40 години или автомобили, или хладилници, или черно-бели телевизори ? По вашата логика американците не теябваше да се отказват от совалките, но те го направиха ! Защо ли , всезнайко ? И преди 100 години е концепцията за мобилни телефони ? В стила на Спикул дай доказателства 😂 По план след 3 години идват Ф16 на порции ! Ще бъдат разположени на Граф Игнатиево! Искаш доказателства : Самите подписващи от българска страна потвърдиха, че ракетите Въздух-земя са намалени от 12 на 9 !
Ти си безнадежден случай. Кой е предложил на България 5-то поколение самолети? Или викаш Грипен са 5-то поколение? И какви са тези ракети въздух-земя, които са повече при Грипен, как се казват? Оп, забравих че ти мразиш конкретиката и обичаш да пишеш наизуст.

Боби13

Мнение от Боби13 » 24 юли 2019, 12:55

Просто ние сме си обявили в конкурса изискванията и си е наша грешка ! И къде ти говоря за Грипен ? И пак бягаш по тъч линията. Бяхме обявили една цена, заради любимите ти американци я променихме естествено нагоре. Намалихме въоръжението и това го потвърдиха подписващите ! И много по-добър за летците е самолет, който е с два двигателя ! Можеш да попиташ който и да е военен пилот, ако познаваш такива? Ти си за мен безнадежден случай, аз съм за теб такъв ! Реми сме 😂 Празнува, защото закупихме Мерцедес от 1976 г. с нов двигател, електроника, климатик и т. н. Аз пък искам да имаме поне от началото на 21 век., но няма и да имаме просто защото нямаме финансовия ресурс! ПоЗдрави от безнадежния случай , но много ловко коментираш от моите писания само това, което искаш 😂 Написах ти конкретно, че се намалява част от въоръжението, но явно това за теб не е конкретно! Забечравий, че искаш всичко черно на бяло, но договорът никога няма да стане обществен във всичките си подробности и детайли, за ужас на твоя конкретен педантизъм !

Spikul

Мнение от Spikul » 24 юли 2019, 13:14

Боби13 написа:
24 юли 2019, 12:55
Просто ние сме си обявили в конкурса изискванията и си е наша грешка ! И къде ти говоря за Грипен ? И пак бягаш по тъч линията. Бяхме обявили една цена, заради любимите ти американци я променихме естествено нагоре. Намалихме въоръжението и това го потвърдиха подписващите ! И много по-добър за летците е самолет, който е с два двигателя ! Можеш да попиташ който и да е военен пилот, ако познаваш такива? Ти си за мен безнадежден случай, аз съм за теб такъв ! Реми сме 😂 Празнува, защото закупихме Мерцедес от 1976 г. с нов двигател, електроника, климатик и т. н. Аз пък искам да имаме поне от началото на 21 век., но няма и да имаме просто защото нямаме финансовия ресурс! ПоЗдрави от безнадежния случай , но много ловко коментираш от моите писания само това, което искаш 😂 Написах ти конкретно, че се намалява част от въоръжението, но явно това за теб не е конкретно! Забечравий, че искаш всичко черно на бяло, но договорът никога няма да стане обществен във всичките си подробности и детайли, за ужас на твоя конкретен педантизъм !
Първо, конкурса е за изтребител, в който можеше да се включи и F-35. Сега ако искаш се скарай на Тръмп, но САЩ никога няма да предложи този самолет на нас, защото сме ненадежден партньор според тях. Та в тази връзка САЩ изобщо не са ми любимци, но ти друго не може да измислиш.
Второ, при избора на Грипен, САЩ се бяха изгаврили с нас предлагайки ни 35 годишни португалски F-16, но за мое учудване тогава показахме характер и харзулнаха дъртите трошки на Румъния.
Трето, сега нещата стоят съвсем друго яче обаче. Предлагат ни блок 70/72, което от другите варианти е най-оптимален. Това за двата двигателя си има цена обаче и няма нищо общо с поколенията на самолетите. EF2000 и F-18 E/F са двудвигателни също съвременни самолети, но струват два пъти повече.
Така, че хайде не ми говори за черно-бели възгледи, защото си супер бос по темата и дори и ти не знаеш какво искаш.

Боби13

Мнение от Боби13 » 24 юли 2019, 13:47

Жестоко сбъркахме и взехме нещо на по-висока цена. Като взимаме нещо, което ще го ползваме с десетилетия поне да е по-добро, дори и да е на по-висока цена. Самолетите ще се ползват поне 30 години, което означава, че 2050 г. ще ползваме самолети технологично заложени преди 80 години ! За съжаление, може и много да знаеш, но това не означава, че в случая си прав ! За пореден път до казахме ние като държава, че сме готови на всичко, за да угодим на големия брат, а конкурса го организираме само, за да се потвърди победителя, макар че той не се вписва в установените критерии, но ти да си доволен е много важно! Спирам да пиша, защото наистина ми омръзна от хора,които сляпо вярват в своята непогрешимост, по което си приличаш страшно много с настоящите управляващи, подписали този неизгоден за страната ни договор !

Spikul

Мнение от Spikul » 24 юли 2019, 14:08

Боби13 написа:
24 юли 2019, 13:47
Жестоко сбъркахме и взехме нещо на по-висока цена. Като взимаме нещо, което ще го ползваме с десетилетия поне да е по-добро, дори и да е на по-висока цена. Самолетите ще се ползват поне 30 години, което означава, че 2050 г. ще ползваме самолети технологично заложени преди 80 години ! За съжаление, може и много да знаеш, но това не означава, че в случая си прав ! За пореден път до казахме ние като държава, че сме готови на всичко, за да угодим на големия брат, а конкурса го организираме само, за да се потвърди победителя, макар че той не се вписва в установените критерии, но ти да си доволен е много важно! Спирам да пиша, защото наистина ми омръзна от хора,които сляпо вярват в своята непогрешимост, по което си приличаш страшно много с настоящите управляващи, подписали този неизгоден за страната ни договор !
Аз ти обяснявам, че никой не иска да ни предложи 5-то поколение самолети, ти пак си плямпаш същите глупости. Самолетите са най-новите блокове, но според теб по-добре да не ги вземаме. Страшна логика - да ходим пеша ако не може да си купим новия модел Кайен, нищо че имаме пари за Макан.
Живей си в измилснеия свят!

Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 24 юли 2019, 14:46

Гледайте каква сила сме били преди. Аз не знаех, че сме имали чак такова солидно въоръжение, а сега се плюем за 8 изтребителя и ставаме за смях на кокошките.
До 1989 г. българските ВВС са получили и експлоатирали общо: 224 МиГ-21, 90 МиГ-23, 4 МиГ-25, 22 МиГ-29, 23 Су-22, 31 Су-25, 44 Ми-24, 18 Ми-8s всичко 460 машини.
Не мога да го проумея, как по времето на социализма сме били такава сила и сме можели да си позволим цялата тази техника, а сега се чудят как да поръчат 8 самолета и с колко ракети да разполагат?!
Авиопаркът и зенитно-ракетното въоръжение на българските ВВС са съставени предимно от съветски изтребители като МиГ-21 и МиГ-29 и зенитно-ракетни комплекси като С-300 и С-125. Между 8 и 9 изтребителя МиГ-29 отговарят на изискванията на НАТО. Българското правителство планира да закупи първоначално 8 нови изтребителя за замяна на предвидените за изтегляне от въоръжение МиГ-29, МиГ-21 БИС и Су-25, като вариантите са измежду нови JAS 39 Gripen C/D, употребявани италиански Eurofighter Typhoon и нови F-16 блок 70/72, като предвижданата за покупката сума е около 1,8 млрд. лева[17]. Недостиг на средства обаче продължава да има, и годишният нальот на българските пилоти е едва 60 часа при норматив от 180.[18]
България разполага с 16 изтребители МиГ 29, с 14 щурмовика СУ-25, с 3 транспортни самолета „Spartan“ и 12 вертолета AS 532 Cougar (Кугър), които все още не са изплатени. От 12-те закупени преди време нови вертолети Cougar към 2013 г. летят само два, тъй като липсват средства за инспекция на останалите десет машини. От 6-те съветски бойни вертолета Ми-24 три са годни за полети. Всичките шест вертолета Bell 206, първата западна техника, закупена за ВВС през 1999 г. и използвана главно за подготовка на младия летателен състав, са изправни и летят. От 16-те съветски изтребителя МИГ 29 летят 8 и те са ангажирани в международната програма за охрана на въздушното пространство „Air Policing“. От 14-те щурмови СУ-25 7 или 8 са в състояние да се издигнат във въздуха. Броят на пилотите е под 200 души, а общата численост на ВВС е 6750 души.
Явно яко се краде в тая държава...
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung MicroSD 128GB EVO Plus UHS-I (U3)
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
GARMIN vivoactive 3

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Мнение от radko89 » 24 юли 2019, 16:02

Ванка, мислиш ли, че сме си ги позволявали по време на социализма?
Аз не вярвам да сме платили и стотинка тогава.

Отговори