5

Ivo Ivanov
Регистриран: 25 апр 2005, 08:55

OnePlus 5

Мнение от Ivo Ivanov » 23 авг 2017, 23:37

Телефонът е много добър и горещо го препоръчвам! В интернет се изписаха много глупости за проблеми с дисплея ( т.н. "Jelly effect" ), но имам непосредствени наблюдения в/у два броя (единият от които получих веднага след като моделът беше пуснат) и съм супер доволен!

KuKeR
Регистриран: 31 окт 2006, 10:37

Re: OnePlus 5

Мнение от KuKeR » 23 авг 2017, 23:44

[Quote]Телефонът е много добър и горещо го препоръчвам![/Quote]
Въобще не го препоръчвам с оглед краткотрайната официална поддръжка на тази марка като цяло!

Ivo Ivanov

Re: Re: OnePlus 5

Мнение от Ivo Ivanov » 24 авг 2017, 15:35

Не знам колко дълга трябва да бъде официалната поддръжка - доста марки и модели на пазара изобщо не преминават официално към следваща версия на Андроид. За OnePlus 5 мисля, че поне преходът от N към О е сигурен. Успоредно с това вече излязоха няколко прилични къстъм ромове - общността е доста силна, а доколкото отключването на бутлоудъра и рутването на този телефон не нарушават гаранцията му (което е много важно за такива като мен, ползващи приложения изискващи рут права) мисля, че поддръжката в случая не е сериозен проблем.
Като по-смислен недостатък бих посочил само липсата на водоустойчивост - за толкова години не съм удавил нито един телефон, но знае ли човек. Няма и българско меню, ако за някого това е фактор.
От тук насетне телефонът просто кърти мивки и е чудесен избор особено за тези за които 1000лв. е максимума, който биха платили за нов телефон.

KuKeR

Re: Re: Re: OnePlus 5

Мнение от KuKeR » 24 авг 2017, 16:35

Не знам колко дълга трябва да бъде официалната поддръжка - [Quote]доста марки и модели на пазара изобщо не преминават официално към следваща версия на Андроид. За OnePlus 5 мисля, че поне преходът от N към О е сигурен...[/Quote]
Естествено One 5 е да получи Android Oreo защото e излязъл тази година, но въпросът въобще не е в това, а че догодина като им излезе следващия флагман и One 5 вероятно ще бъде зарязан откъм официална поддръжка като OnePlus 2, OnePlus 3/3T към този момент. За къстъм ромовете тук въобще и не става дума - те не спадат към тази категория. А и желаещи да си вземат такова устройство, чиято поддръжка ще трае 12-14 месеца няма да се намерят много, повярвай ми.

dindaneto
Регистриран: 16 юли 2015, 00:55

Re: OnePlus 5

Мнение от dindaneto » 24 авг 2017, 16:35

има голямо намаление от тук:
https://www.tomtop.com/others-cell-phone-34/p-pz0076gy-us-64.html

KuKeR

Re: Re: OnePlus 5

Мнение от KuKeR » 24 авг 2017, 16:40

[Quote]има голямо намаление от тук:[/Quote]
Не виждам такова, като му платиш митнически такси тук. А и на Али цената му е 477$

board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Re: Re: Re: OnePlus 5

Мнение от board » 24 авг 2017, 18:09

[Quote]А и желаещи да си вземат такова устройство, чиято поддръжка ще трае 12-14 месеца няма да се намерят много, повярвай ми.[/Quote]
Аз пък в последно време си мисля, че това не е толкова важно. В смисъл и какво като спре поддръжката? Ще спре да ти работи телефона ли? Ми не, ще си работи както до преди това, просто няма да получи няколко дреболии от новата версия на ос-а.

muamamu1
Регистриран: 29 сеп 2013, 20:04

Re: Re: Re: Re: Re: OnePlus 5

Мнение от muamamu1 » 24 авг 2017, 18:24

По принцип си прав. Но не забравяй, че намираме за важни много неща, без които можем да живеем съвсем спокойно, че и по-добре сигурно. Въпрос на нагласа и начин на мислене. Освен това, през първите си години Android беше един голям бъг, ти помниш, та от тогава потребителите са останали с предубеждението, че всеки ъпдейт оправя по нещо... може би?

Ivo Ivanov

Re: Re: Re: Re: Re: OnePlus 5

Мнение от Ivo Ivanov » 24 авг 2017, 18:32

Да, точно си мислех, че нямам нищо против телефонът ми да продължи да работи по същия начин до последно - всичко което ми е необходимо е налице и не съм сигурен какво би могло толкова да бъде оптимизирано/подобрено. Като телефон (за разговори) е отличен, при това е с 2 сим карти, приложенията които ползвам (инсталирал съм около 320 - наследство от предишния ми телефон) работят без забележка, блутут връзката с хендсфрито ми е супер, GPS-ът също. Няма лагове - телефончето реагира мигновено, включително отключването с пръстов отпечатък (сензорът е отпред, което е голям "+" ) , батерията държи добре и се зарежда до горе за час и половина.
М/у другото последните 2 модела на OnePlus преди 5-цата (3 и 3Т) са с официален Андроид 7.1.1, така че ако фирмата ще зарязва поддръжката им, то това евентуално ще се случи от сега нататък.

Потребителски аватар
chilko
Регистриран: 12 авг 2004, 21:10

Re: Re: Re: Re: Re: Re: OnePlus 5

Мнение от chilko » 24 авг 2017, 18:36

За 3 и 3T са обещали Oreo, така че на практика ще получат два основни ъпдейта, което е приемливо, защото се появиха на пазара с Marshmallow.

Отговори