Ето защо китайците ще превземат света

kpo
Регистриран: 25 сеп 2006, 17:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ето защо китайците ще превземат света

Мнение от kpo » 15 мар 2018, 09:54

Xiaomi e била евтина марка, скоро няма да е.

Има няколко неща, които трансформират Xiaomi от евтина марка в скъпа. Хубаво е да се запасиш с няколко евтини сегашни бройки, че догодина ще са на двойна цена поне :) :

- промени им се маркетинг модела, вече не е 'на уше - ей знаеш ли че има едни хубави евтини телефончета у интернета';

- промени им се таргет сегмента - навлязоха в средния и се пробват за високия клас;

- горното изисква софтуерна поддръжка, която те нямат към момента, а за да я осигурят трябва допълнително финансиране, защото съществуващото ми-мяу не е адекватно;

- разрастването им като компания ги принуждава да се откажат от първичните им пиратски набези и грабежи на ноу-хау от други компании, което беше безнаказано, защото китайската ком. партия беше зад гърба им - щом тайванската Асус така и не успяха да ги осъдят за откраднати над 20 патента, какво остава за компании извън Китай. Следва изискване за ново допълнително финансиране за R&D;

- превръщането на една софтуерна компания известна единствено с ми-мяу интерфейс в хардуерна и занимаваща се с телефони наложи закупуването на хардуерни технологии - Xiaomi си закупи технология за собствени процесори. Разработването на нови собствени процесори, по подобие на Exynos и Kirin, изисква финансиране, огромно финансиране. Откъде ще дойде? Правилно - от поне двойни цени на продуктите им;

- първоначалната инвазия за пазар в Индия и свежи финанси оттам завърши. Инвазията им в Бразилия приключи с провал. В собствената си страна Китай Xiaomi трудно конкурира Oppo, Vivo, ZTE, та и даже и далеч по-скъпия Huawei. Това пък ги принуждава да вдигнат цените за продуктите си, с цел рефинансиране следващи;

- като по-голям производител ще им се наложи и провизиране, поддръжка и ремонт на съществуващи модели - ново изискване за финанси. Иначе една проблематична батерия, както беше случая със Самсунг, може да ги угроби като марка.

И какво се получава като прогнозирано развитие - Huawei 2? Да ама не - ония са много сериозна компания с мощен R&D и хиляди патенти.
Ако държиш специално на китайска компания с бъдеще - по-добре заложи на Huawei.

А относно скъпите маркови Apple, Samsung, LG, Sony - те дефакто са иноваторите и създателите на всичко ново и качествено в смартфон индустрията.
https://techcrunch.com/2018/01/09/ibm-led-on-patents-in-2017-facebook-broke-into-top-50-for-the-first-time/

За сравнeние по позиция и брой патенти за китайски фирми, производители на смартфони за 2017:
Huawei - позиция:20, патенти 1474
ZTE - позиция:91, патенти:409
Lenovo - позиция:175, патенти:209+127
Xiaomi - позиция:284, патенти:139

Смешното с Xiaomi e, че през 2016 са имали 26 патента, 2015 - 5, а преди това - хич.

Обещавам си това да ми е последния пост по тематиката Xiaomi, стига съм губил време да я обсъждам тия смешна фирма.

iavorski
Регистриран: 01 мар 2006, 22:30

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ето защо китайците ще превземат света

Мнение от iavorski » 15 мар 2018, 10:01

[Quote]Аз пари на копирачки и крадци няма да дам. [/Quote]

Ванка, да разбирам ли че ти живееш с разбирането че Епъл, Майкрософт и Гугъл не са копирали и/или крали идеи, дизайн и технологии от никого?

Потребителски аватар
centur
Регистриран: 10 авг 2005, 22:39

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ето защо китайците ще превземат света

Мнение от centur » 15 мар 2018, 10:02

[Quote]tzincbg:
Не е нужно, а и често не е постижимо да си най. Но може да си достатъчно добър, среден клас и това е достатъчно и достойно. [/Quote]

То е постижимо, но не го правят, защото няма да могат да си избият цената.

[Quote]tzincbg:
Xiaomi Mi mix 2 е с камера Sony IMX 386, което е добре.[/Quote]

Е, и? Те и Sony си ползват техните сензори в техните телефони, но пак снимат по-зле от другите "маркови" производители със същите сензори на Sony - пресен пример с Pixel 2.

Blue Sky
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Re: Ето защо китайците ще превземат света

Мнение от Blue Sky » 15 мар 2018, 10:14

Темата е дотолкова абсурдна, че няма накъде повече. Все едно да кажеш "като Голф 5-цата поевтинее достатъчно, Ферари ще фалират" :D

Guys, спрете да гледате ТВ и да четете конспиративни източници в Интернет. Седнете и прочетете някоя книга.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ето защо китайците ще превземат света

Мнение от tzincbg » 15 мар 2018, 10:15

Добре. Но какво от това - за много хора е достатъчно добро. Това е важното.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ето защо китайците ще превземат света

Мнение от Вито » 15 мар 2018, 10:17

Аз докато моя велик корейски флагман Г4 обикаляше сервизите и офисите на Виваком ползвах Xiaomi redmi 4 note два месеца. За цена 250 кинта мога да ви кажа, че телефонът е перфектен. Сега съм с по шикарен китаец Huawei P9+, за цена 600 кинта и той е трепач. Тва е мойто мнение. Който и да е от великите фирми цени от порядъка на 1500+ лв. за мен са неприемливи. За Г4 дадох 1000 лв. Но повече от тва не бих платил къвто и ще да е флагманът, корейски, хамерикански или китайски. 808-цата пък ми е тайванска, а за 5 години има една сменена вибрация и то гаранционно.
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
LG G4 Black, Red & Brown Leather
NOKIA 808 PureView Black

ilchev_n
Регистриран: 18 мар 2010, 20:10

Re: Re: Ето защо китайците ще превземат света

Мнение от ilchev_n » 15 мар 2018, 11:52

Те хората немогат да разберат , че над 50% от некачествените и опасни стоки идват от Китай ! Без контрол , канцерогенни пластмаси се изливат с контейнери из цял свят ! Ефтиното излиза скъпо дами и господа!!!

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Ето защо китайците ще превземат света

Мнение от tzincbg » 15 мар 2018, 12:08

Китайците също имат здравни власти и стандарти. А като Xiaomi стане скъпо, ще се появят нови изгряващи гладни китайски звезди. Празно няма.
А и така или иначе ниският клас става все по-мощен.

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Re: Re: Re: Re: Ето защо китайците ще превземат света

Мнение от radko89 » 15 мар 2018, 17:10

Ако вярваш, че китайците също имат здравни власти и стандарати ти пожелавам да посетиш тази велика държава..
Работя в голяма технологична фирма с производства в Щатите, Мексико, Малайзия и Китай - бил съм във всички локации за поне по 2-3 месеца наведнъж - повярвай ми - няма такова нещо като здравни власти и стандарти!

Също така при заливане на пазара от китайски ефтинджоси цената на премиум марките трябва да падне, да, но това със сигурност не е с цената на качеството!
За да намалиш цената трябва да правиш "умен" дизайн и да увеличаваш автоматизацията - това не води до по-ниско качество, напротив - това води до по-високо качество!

Айде със здраве.

polarr31
Регистриран: 07 дек 2011, 14:56

Re: Re: Ето защо китайците ще превземат света

Мнение от polarr31 » 15 мар 2018, 17:19

[Quote]Guys, спрете да гледате ТВ и да четете конспиративни източници в Интернет. Седнете и прочетете някоя книга.[/Quote]
(yes)

Отговори