Препоръчайте антивирусно приложение

kipe
Регистриран: 13 окт 2007, 20:59

Re: Re: Re: Препоръчайте антивирусно приложение

Мнение от kipe » 22 яну 2018, 12:07

Допуснал съм правописна грешка, разбира се. Или по точно е резултат на автокорекцията на телефона ми.
Да се чете плей протект (play protect).

А ти си толкова комлексиран нещастник, че само дебнеш да хванеш някого в крачка и да се вложиш там целия. Може ли за една заменена машинно буква да изпишеш толкова нещо?

ecstasy80
Регистриран: 09 фев 2011, 13:48

Re: Препоръчайте антивирусно приложение

Мнение от ecstasy80 » 22 яну 2018, 12:29

Dr.Web Lite

KuKeR
Регистриран: 31 окт 2006, 10:37

Re: Re: Препоръчайте антивирусно приложение

Мнение от KuKeR » 22 яну 2018, 12:38

[Quote]Dr.Web Lite [/Quote]
И за какво го ползваш това приложение?

sladyrko
Регистриран: 01 апр 2009, 18:02

Мнение от sladyrko » 22 яну 2018, 14:14

Плей Протекта е достатъчна защита по принцип.
В моя телефон има вграден Аваст, пускам го от време на време да сканира ей така за спорта.
Супер е лек и върши работа уж. Ако се свали отделно приложението не знам как ще е, но най-вероятно ще е идентично.

Като цяло не ти трябва антивирусна, не инсталирай приложения извън плей стора и спи спокойно. Ако инсталираш - само F-droid или XDA опън-сорс.
Бъдете добри едни към други! Да обиждаш някого заради предпочитанията му е много ниско! Намасте!

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Препоръчайте антивирусно приложение

Мнение от tzincbg » 22 яну 2018, 16:33

Google play сам си проверява за вируси. Ако качваш програми от други източници просто пускай файловете на virus total сайта за проверка преди инсталация.
Вибриращи и мигачи самоотварящи се прозорци затваря веднага и не пиши там и не инсталирай нищо, независимо дали пише, че е спешно, че има вирус, ъпдейт, че яка кака ти пише, независимо дали прилича на фейсбук или Google play, затваряш и не отговаряш.
Също ако получиш спешен мейл от paypal, НАП, банка, роднина, не кликаш и не отговаряш на нищо в него.
Това е достатъчно.

ecstasy80
Регистриран: 09 фев 2011, 13:48

Мнение от ecstasy80 » 22 яну 2018, 19:58

Преди го ползвах под Андроид. Продуктите на Dr.Web (особено Dr Web Cure it) са много добри - информация можеш да получиш на сайта им.
Malwarebytes също заслужават внимание.

zaboraboy
Регистриран: 06 сеп 2005, 12:29

Re: Re: Re: Re: Re: Препоръчайте антивирусно приложение

Мнение от zaboraboy » 22 яну 2018, 20:10

Внимавам къде влизам,но със стария J5 имах проблем на 2 пъти,отворих новина от социална мрежа и се появи оня досаден прозорец дето ти казва,че телефона ти е заразен или че има нужда от ъпдейт,казва какъв ти е телефона,оправи се като затворих браузера и рестартирах телефона а единия път се наложи да преисталирам и браузера.Мейли от непознати никога не отварям.Страхувам се от вируси,които пращат скъпи смс от твое име,но досега не съм имал такъв проблем.На стария бях с AVG безплатна,не помня дали втория път проблема беше преди или след да я инсталирам.

Xiaomi
Регистриран: 09 юли 2017, 14:17

Мнение от Xiaomi » 22 яну 2018, 21:38

@maxito2:
[i]"За нищо не става тоя Касперски, да не говорим какви данни събира и праща.."[/i]

Грешиш и така подвеждаш хората.

The best antivirus software for Android
av-test. org/en/antivirus/mobile-devices

The best antivirus software for Windows Home User
av-test. org/en/antivirus/home-windows

[B]Kaspersky, ESET, Bitdefender и други[/B] са много добри антивирусни. Предложих Kaspersky Free Antivirus, защото:
- е единствената антивирусна сред най-добрите, която има [B]безплатна версия[/B] (безплатната версия е със същото ниво на защита като платената, а само й липсват някои екстри);
- защото е сред най-добрите антивирусни вече достатъчно много години, т.е. няма риск следващите години драстично да занижи нивото, както се е случвало с други големи имена сред антивирусите;
- защото се надявам някои потребители тук да я инсталират на компютъра си, products.kaspersky-labs. com/bulgarian/homeuser/kfa2018, понеже ми е срамно толкова много компютри в България да са заразени с вируси, не може да сме толкова компютърно неграмотни (не сме бедните китайци с Windows XP компютри през 2018-та, които са развъдници на вируси), като я инсталирате и браузвате много в нета няколко седмици и тя ви спре няколко сайта с вируси, ще видите, че е много по-добре от вградената в Windows антивирусна.

Що се отнася до събираните данни, жалко, че трябва да се повторя, след като точно над твоето мнение съм го написал:
[i]"Kaspersky ви следи, всички други съвременни антивируси ви следят, Windows 10 ви следи още повече, Android ви следи още повече. Просто е въпрос на американски маркетинг, че Kaspersky са лоши, китайците са лоши, а Windows 10 и Android са добри."[/i]

@maxito2:
[i]"Иначе няма нужда от такова приложение на телефон, само товари излишно."[/i]

Ако браузвате в МНОГО сайтове и браузъра Ви има пуснати много разрешения за Android (storage, contacts и т.н.), e препоръчително в антивирусната да имате активна защита за интернет трафика на браузъра.

След 30 дни безплатния Kaspersky за Android си губи тази активна защита за интернет трафика на браузъра. Програмата почва да има само ръчно сканиране за вируси.

[B]Някой може ли да препоръча безплатна антивирусна за Android, която има активна защита за интернет трафика на браузъра?[/B]

Nik_21
Регистриран: 02 фев 2017, 14:17

Re: Re: Препоръчайте антивирусно приложение

Мнение от Nik_21 » 22 яну 2018, 21:40

[Quote]Иначе нещата са елементарни - Kaspersky ви следи, всички други съвременни антивируси ви следят, Windows 10 ви следи още повече, Android ви следи още повече. Просто е въпрос на американски маркетинг, че Kaspersky са лоши, китайците са лоши, а Windows 10 и Android са добри.[/Quote]+1 Браво, златни думи, респект, колега! Асандж и Сноудън с неоспорими доказателства доказаха, че всичко се следи. Но някакви тук подскачащи палячовци, врякат "Касперски ни следи, ужас"! Ами ако си решил да сваляш Путин от власт, просто няма да ползваш Касперски и това е. Мен пък [B]Google Maps[/B] ме следи - абе още не съм станал от масата в някой ресторант и получавам подкана да споделя: в ресторанта има ли тоалетна, има ли детско меню (става ли за семейна вечеря), сервира ли се алкохол, има ли панорамен изглед, оформено ли е в битов стил и т.н. и т.н. И какво ся, да си ликвидирам GPS-а ли?

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Препоръчайте антивирусно приложение

Мнение от Боби13 » 22 яну 2018, 21:50

Явно си решил да ползваш антивирусна и да натоварва напълно излишно телефона си. Посочените от тебе изскачащи те реклами не бива да са повод да инсталираш антивирусна, но телефонът е твой и ти си избираш как да го ползваш. И не страхувай толкова от вируси ;)

Отговори