Huawei honor 7 lite-проблем

reninel
Регистриран: 23 мар 2017, 18:19

Huawei honor 7 lite-проблем

Мнение от reninel » 30 юли 2017, 16:28

Здравейте,преди няколко месеца купихтози модел телефон,но от месец някъде започна да му се срива батерията от примерно 70 % на 10 или минимума…И то без да има отворени приложения и др.подобни…Тази седмица вече 2-пъти се случва..оставям го на над 50 % нощно време и сутринта е паднал 🙁 .Понеже е гаранционен го носих-но от там ми казаха,че този проблем възниквал от андроид 7,който инсталирах като излезе за модела..не бил проблема в телефона…Уж и при някои модели самсунг имало подобен проблем…Възможно ли е това?Има ли друг с подобен проблем?Благодаря предварително.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Huawei honor 7 lite-проблем

Мнение от tzincbg » 30 юли 2017, 17:12

Винаги след ъпдейт правете hard reset

sgs_maniak
Регистриран: 22 окт 2013, 12:18

Re: Huawei honor 7 lite-проблем

Мнение от sgs_maniak » 30 юли 2017, 19:40

Прави хард ресет . Нали знаеш при ресет губиш информацията .

reninel

Re: Re: Huawei honor 7 lite-проблем

Мнение от reninel » 31 юли 2017, 13:56

Благодаря...Извинете ме за индианския въпрос,но хард ресет-възстановяване на заводските настройки ли е?И ако е така няма ли да върне пак стария си андроид(blush)?Признавам -не разбирам много от телефони-само ги ползвам.А и като си инсталира новия андроид сам нещо прави и ме предупреди 10 мин.да не го включвам и да прекъсвам процеса,т.е. нямах телефон (blush).Не го ли прави той....?

zazabg
Регистриран: 02 юни 2010, 02:40

Re: Re: Re: Huawei honor 7 lite-проблем

Мнение от zazabg » 31 юли 2017, 14:37

Не. Продължаваш със 7 но затриваш всички програми. Ако не помогне ти се е скапала батерията

Doondie
Регистриран: 03 юли 2017, 06:52

Re: Re: Re: Huawei honor 7 lite-проблем

Мнение от Doondie » 31 юли 2017, 14:59

Въпросът е съвсем резонен - аз лично не бях сигурен за отговора на втората част.
Хард рисет (hard reset) означава точно това - връщане на телефона към заводските настройки (factory settings). Това ще изтрие всички програми, съобщения, настройки и файлове от паметта на телефона (но не и от картата памет), затова задължително си направи резервно копие (back-up) на данните. Версията на операционната ти система (Android) обаче няма да бъде върната обратно.
Предупреждението да не закачаш телефона 10 минути е, за да не нарушиш процеса по обновяване. Компютърът ти казва същото, когато инсталираш обновление на Уиндоус, понеже може да се стигне и до системна грешка после с BSoD (blue screen of death), при което може да се наложи да преинсталираш операционната система. Рядко, но се случва.

Откъде си купил(а) телефона? На изплащане или в брой? Не си длъжен да знаеш от какво може да е проблемът, нито как да го отстраниш. Продавачът е длъжен да отстрани проблема, когато вината не е твоя. Ако хард рисет не помогне, занасяй телефона на ремонт, особено ако е с вградена батерия (не ми се проверява, но Хуауей обикновено са така). До 1 месец трябва да го оправят. Ако след 3 рекламации продължава да дава дефект, можеш да си искаш парите обратно. При всяка рекламация казваш, че искаш поправка или замяна на апарата с нов. Имай предвид, че имаш 2 месеца от откриване на несъответствието да предявиш рекламация. До 2 години след покупката, колкото ти е гаранцията по закон за фабрични дефекти.

Успех!

reninel

Re: Re: Re: Re: Huawei honor 7 lite-проблем

Мнение от reninel » 31 юли 2017, 15:07

Благодаря за подробния отговор :).Платен е в брой от магазин-не от оператор.От там едно момче ми каза ,че било от Андроида...това което писах по-горе,а не от батерията...Аз си мислех ,че като инсталира новия андроид прави този рисет :) -явно съм в грешка.И да-вградена му е батерията :).Ще действам тогава с рисета-да видя как и откъде в този телефон се прави :) и дано се реши проблема..без да се стига до рекламации.Мерси и за съветите за рекламацията-ще го имам предвид ако се наложи :)
Благодаря и на всички включили се :)

Отговори