Zamunda и Arena може да бъдат свалени “всеки момент”

Cv3T0m1R
Регистриран: 17 сеп 2011, 02:38

Re: Zamunda и Arena може да бъдат свалени “всеки момент”

Мнение от Cv3T0m1R » 04 апр 2020, 03:35

Пак се заформи вечния спор. Буржоата vs простолюдието. Торентите ще умрат когато стандарта ни на живот стигне западноевропейския. Не случайно над 2/3 от торент сайтове в света са основани и поддържани от хора от Източна Европа и Азия. Конкретно за Арена и Замунда, аз не се притеснявам защото първия го посещавам веднъж годишно като последна възможност да намеря нещо, което разбира се не намирам. Втория отдавна е сянка на това което беше преди 10 години и там съм по-скоро по навик. Използвам го като каталог. Харесвам си някой филм, чета резюмето на български, свалям субтитрите и отивам в rarbg да го сваля с 4K HDR качество, каквото в замунда не се качва. Отделно от това, модераторите и администраторите са адски противни, надменни, излишно строги и сприхави. Създават една тегава атмосфера, която преди години ми се струваше че я нямаше. Трият се теми и коментари за най-малкото. Та гилдията за която трябва да се притесняваме всъщност, са преводачите и сайтовете за субтитри. За мен те са MVP от много години. Не е трудно да свалиш един филм от пиратския залив и да ги качиш в замунда (толкова се изкалпазаниха, че вече дори не превеждат резюмето на български, и не слагат скрийншотове от самия филм). Трудно е да хванеш едни субтитри и да ги преведеш. Дано RARBG да продължи да съществува, защото без него вече наистина ще е тегаво. Да са живи и здрави и руснаците, че и без тях сме за никъде.

Потребителски аватар
n1
Регистриран: 31 юли 2006, 10:51

Мнение от n1 » 04 апр 2020, 10:43

Тъкмо свалих последния епизод на Star Wars на 4К. Иначе който има мерак да плаща за права, може директно на Санчето Армутлиева :lol: Какви са алтернативите? Недоразумението Войо или HBO Go, гледах един месец Netflix, нещо не ми падна и го разкарах. Особено сега къде да отида на кино?
Nokia 7 Plus DS
MS Lumia 950 DS

arakchiev
Регистриран: 01 мар 2014, 11:45

Мнение от arakchiev » 04 апр 2020, 11:01

Моята работа е такава, че сме пряко засегнати от торент сайтовете. Кажете ми, как да се вдигнат доходите до европейски нива за мен и всички колеги в бранша, като съзнанието на цял един отрязък от света е, че понеже са бедни всичко им се полага безплатно. Битка на буржуазия срещу бедни, но така всички седим бедни, вместо един по един да изплуваме до нормалните нива. Интересен е казусът като цяло, но ме смущава ревностното защитаване на незаконното, само защото не сте пряко засегнати. Представете си вие и хиляда други ваши колеги да създадете нещо за 100 милиона долара и след седмица всички да ви го откраднат, защото "им се полага"... странно, нали?

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 04 апр 2020, 11:07

Не съм свалял торенти от около 13-14 години вече. Всичко, което ползвам си го плащам.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Cv3T0m1R
Регистриран: 17 сеп 2011, 02:38

Мнение от Cv3T0m1R » 04 апр 2020, 11:15

arakchiev написа:
04 апр 2020, 11:01
Моята работа е такава, че сме пряко засегнати от торент сайтовете. Кажете ми, как да се вдигнат доходите до европейски нива за мен и всички колеги в бранша, като съзнанието на цял един отрязък от света е, че понеже са бедни всичко им се полага безплатно. Битка на буржуазия срещу бедни, но така всички седим бедни, вместо един по един да изплуваме до нормалните нива. Интересен е казусът като цяло, но ме смущава ревностното защитаване на незаконното, само защото не сте пряко засегнати. Представете си вие и хиляда други ваши колеги да създадете нещо за 100 милиона долара и след седмица всички да ви го откраднат, защото "им се полага"... странно, нали?
Ще ме извиняваш, но продуцентите на филми и музика са пределно наясно със съществуването на торентите и загубите от тях са калкулирани още преди да започне да се работи по даден проект. Все още музикантите, актьорите и продуцентите са едни от най-богатите и влиятелни хора в света, въпреки наличието на пиратство. Там парите се правят от реклами, кинопрожекции, а от няколко години и от услуги като Нетфликс. А относно доходите, да - ако започнем да си купуваме дискове, вместо да сваляме торенти, ще забогатее една много тънка каста от хора работещи най-общо казано в шоубизнеса. Хора които и сега не са бедни. Но за да почнем да си купуваме дискове, трябва първо ние да забогатеем. А няма да забогатеем, като започнем да наливаме пари в продуценти, певци и актьори, а чрез реалната икономика която включва производство, индустрия, туризъм, преработвателна промишленост, високи технологии, и още куп неща. Така че ентъртеймътна е накрая на хранителната верига и последен ще се облажи от забогатяването ни.
Между другото днес нещата са много по-добре отколкото преди 10 години. Едно време българина и да искаше да си купи оригинален филм или музика, законно и лицензирано, не можеше. Днес спокойно можеш да си купиш песен за 99 цента, или филм за няколко долара. Аз лично все още не съм започнал да купувам музика и филми, но пък за последните няколко години съм оставил няколкостотин лева за приложения в google play. Лека-полека започваме да ставаме част от хранителната верига. Помним колко струваше лицензиран Windows преди 10-15 години, нали? Е днес, можеш да си го купиш за 10% от цената му тогава. Подозирам че не е далеч времето когато и аз ще започна да си си плащам за лицензиран софтуер, вместо да се занимавам с кракове и серийни номера. След това ще дойде ред на филмите и музиката. Нека да паднат още малко цените, и нека да се вдигне още малко стандарта ни.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 04 апр 2020, 11:32

Плащам за музика Spotify, имам акаунт и в hbo go. Блурей дискове няма къде да пускам и без тва лаптопите се продават вече без CD... Та няма касов филм дето е излязал и не е навъртял няколко стотин милиона горница над бюджета. Айде без драми. Обичам и на кино да ходя, но последните години вместо да гледам разни келеши как си ровят в телефона по време на филма предпочитам да си го гледам у дома без излишни нерви и не с по-лош звук и картина.
Рарбг не съм ги ползвал, но каталогът на руснаците е несравнимо по-богат от този на замунда и арена, специално от към блурей и суперкачествени сериали, някои от които и с dts... Както колегата по-долу казва и аз ползвам нашите по-скоро за каталог, да видя какво ново е излязло и да, по-скоро бих платил за субтитрите защото трудът наистина е огромен. Ако има месечен абонамент на юнаците или subsab бих плащал.
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

jonibg
Регистриран: 11 дек 2014, 02:13

Мнение от jonibg » 04 апр 2020, 12:21

Само при мен ли в момента Арена я няма?

Потребителски аватар
centur
Регистриран: 10 авг 2005, 22:39

Мнение от centur » 04 апр 2020, 12:36

По принцип ходя на кино (преди корона вируса имам предвид), за да гледам филмите, които ми харесват. В Zamunda излизат с що годе хубаво качество 2 - 3 месеца след киното. Вече не помня от кога не съм ползвал zamunda за теглене на филми (откакто пуснаха кино Латона в Шумен), но от 5 - 6 години насам със сигурност предпочитам ходене на кино пред чакане 2 - 3 месеца.

Потребителски аватар
n1
Регистриран: 31 юли 2006, 10:51

Мнение от n1 » 04 апр 2020, 14:09

Когато отключат планетата, ама доказано безвирусно изобщо няма да допра ни до телевизор ни до торенти.
Впрочем блурей не се ле води legacy product и приключи като формат? А 4К филми с бг субтитри откъде се теглят срещу заплащане?
Nokia 7 Plus DS
MS Lumia 950 DS

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 04 апр 2020, 15:11

n1 написа:
04 апр 2020, 14:09
А 4К филми с бг субтитри откъде се теглят срещу заплащане?
Огромна част от филмите в Apple TV са с 4К качество и БГ субтитри. Купуване на филм е 15-20 лв., а вземане "под наем" е 5-6 лв. И това са нови филми, не от едното време. Естествено ще ти трябва и Apple TV мултимедиен плеър, който да включиш в телевизора, той е около 350 лв. по техноверигите. Но така прави цял свят без африканските държави и България...
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

Отговори