Изчезнал сервиз

Petrov222
Мнения: 4
Регистриран: 09 ное 2019, 09:37

Изчезнал сервиз

Мнение от Petrov222 » 09 ное 2019, 09:43

Здравейте!
Искам да ви помоля за съдействие по един малко странен проблем.
Дадохме телефон за сервиз в магазин ИЗИ на ул .Мария Луиза 64. Звъня след три дни за резултат и ми казаха , че е в сервиза и не е готов.
След това изключиха телефона си за връзка, а на място има само бележка , че са в болничен.И така вече три седмици :(
Знаете ли с кой сервиз работи този магазин за да си взема телефона.
Благодаря!

Потребителски аватар
algor
Мнения: 1401
Регистриран: 07 сеп 2006, 10:38
Местоположение: София

Re: Изчезнал сервиз

Мнение от algor » 09 ное 2019, 10:16

Пуснете си жалба в КЗП, но ако нямате издаден документ за апарата при приемането за ремонт, шансът ви за успех е минимален.

пп. И как, аджеба, си оставяте апаратите по такива измислени сервизи, ако може да ни кажете, че ми е интересно?
Някой ви го препоръча или ниска цена ви дадоха или как точно се спряхте на него?
Ако искаш незабавно да видиш резултатите от труда си, мий чинии!

Petrov222
Мнения: 4
Регистриран: 09 ное 2019, 09:37

Re: Изчезнал сервиз

Мнение от Petrov222 » 09 ное 2019, 10:44

Мерси за бързия отговор.
Всъщност беше наблизо и бързахме. Документ имаме и сме пуснали към КЗП, но там бавно се задвижват нещата.
В България така се учат уроците - не трябва да бързаш и да се доверяваш лесно.
Поздрави!
Последна промяна от Petrov222 на 09 ное 2019, 11:08, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
algor
Мнения: 1401
Регистриран: 07 сеп 2006, 10:38
Местоположение: София

Re: Изчезнал сервиз

Мнение от algor » 09 ное 2019, 10:58

Само уточнение - не е КЗК, както сте написал, а КЗП.
КЗК няма да ви свърши работа...
Ако искаш незабавно да видиш резултатите от труда си, мий чинии!

Petrov222
Мнения: 4
Регистриран: 09 ное 2019, 09:37

Re: Изчезнал сервиз

Мнение от Petrov222 » 09 ное 2019, 11:09

Така е.
Редактирах го.

iWolff
Мнения: 1186
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Re: Изчезнал сервиз

Мнение от iWolff » 09 ное 2019, 11:10

За съжаление такъв тип сервизи процъфтяват в днешно време. Имам двама познати, които имат такива сервизи, единия буквално стана богаташ от сервиза си, отвори втори сервиз и печели много на гърба на хората, които не са запознати с това как и с какви части им ремонтират телефоните. В близките 2-3 години изобщо не съм стъпвал в сервиза му, защото като отида да го видя, влезне клиент и като почне да го лъже по най-долния начин направо ми идва да го ударя с нещо. На всичкото отгоре взима повече пари, от колкото биха взели в официален сервиз. За пример, отива човек с iPhone 5s със счупен дисплей. Обявява му 100 лв. за смяна на стъклото само, а за целия дисплей 300+, но дисплея бил оригинален ЯПОНСКИ :lol: :lol: :lol: Същото нещо в iStyle или Creative Center ще струва 270-280 и там дисплея наистина ще е оригинален и с международна гаранция след смяната му. А относно частите, абсолютно всички сервизи в София пазаруват части от склад в Илиенци и АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ части са китайски ментета. Това лично моят познат ми го е казвал на времето, когато още можеше да се говори с него, защото вече е от "голямото добро утро" и гледа на останалите със снисхождение.
В официален сервиз също може да се случи да ти осерат телефона, но там имаш официален документ от фирма, която си плаща данъците и е много по-лесно някоя институция да ти съдейства. Докато в друг сервиз нито ти дават официален документ, нито фирмата е официална и чиста пред държавата, нито пък получаваш платежен документ, с който да претендираш за нещо.
И преди съм го казвал, ако зависеше от мен, на момента бих затворил всеки един такъв сервиз.
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Изчезнал сервиз

Мнение от tzincbg » 09 ное 2019, 11:15

iWolff написа:
09 ное 2019, 11:10
За съжаление такъв тип сервизи процъфтяват в днешно време. Имам двама познати, които имат такива сервизи, единия буквално стана богаташ от сервиза си, отвори втори сервиз и печели много на гърба на хората, които не са запознати с това как и с какви части им ремонтират телефоните. В близките 2-3 години изобщо не съм стъпвал в сервиза му, защото като отида да го видя, влезне клиент и като почне да го лъже по най-долния начин направо ми идва да го ударя с нещо. На всичкото отгоре взима повече пари, от колкото биха взели в официален сервиз. За пример, отива човек с iPhone 5s със счупен дисплей. Обявява му 100 лв. за смяна на стъклото само, а за целия дисплей 300+, но дисплея бил оригинален ЯПОНСКИ :lol: :lol: :lol: Същото нещо в iStyle или Creative Center ще струва 270-280 и там дисплея наистина ще е оригинален и с международна гаранция след смяната му. А относно частите, абсолютно всички сервизи в София пазаруват части от склад в Илиенци и АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ части са китайски ментета. Това лично моят познат ми го е казвал на времето, когато още можеше да се говори с него, защото вече е от "голямото добро утро" и гледа на останалите със снисхождение.
В официален сервиз също може да се случи да ти осерат телефона, но там имаш официален документ от фирма, която си плаща данъците и е много по-лесно някоя институция да ти съдейства. Докато в друг сервиз нито ти дават официален документ, нито фирмата е официална и чиста пред държавата, нито пък получаваш платежен документ, с който да претендираш за нещо.
И преди съм го казвал, ако зависеше от мен, на момента бих затворил всеки един такъв сервиз.
Мда. Има дори един пич със сайт и форум за телефони, много разбирал, щеше жака и буксата да ми смени. Не ми прие вече поръчаните части, поръча уж други, бавиха се 3 месеца, накрая платих, а буксата не беше сменил.
Платих отново на Вектурс на Метро станция Надежда, смениха ми я за половин час. Идеална си е още. Има един на пазара евтин и точен, ама не е много сръчен, прецака ми един резистивен екран, пукна ми една пластмаса друг път.
Сега не смея да занеса телефона да сменят батерията, чета, че ползвали гадни батерии, обаче много пощи вече не доставят батерии, чака се маса време през естонски или казакстански пощи и е 50/50 дали ще дойде...

iWolff
Мнения: 1186
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Re: Изчезнал сервиз

Мнение от iWolff » 09 ное 2019, 11:22

А не можеш ли да звъннеш на сервиза, който поддържа официалната гаранция на марката телефон, който ползваш и да попиташ за цена на батерията. Много хора си мислят, че там е адски скъпо, а всъщност не е.
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Изчезнал сервиз

Мнение от tzincbg » 09 ное 2019, 11:26

iWolff написа:
09 ное 2019, 11:22
А не можеш ли да звъннеш на сервиза, който поддържа официалната гаранция на марката телефон, който ползваш и да попиташ за цена на батерията. Много хора си мислят, че там е адски скъпо, а всъщност не е.
Мога, но понеже бях чул, че Булграм са претоварени и се чака... Но пък може да е бързо за извън гаранционните, знам ли?

iWolff
Мнения: 1186
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Re: Изчезнал сервиз

Мнение от iWolff » 09 ное 2019, 11:27

Може, този който си плаща винаги е с предимство :)
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

Отговори