Galaxy Note 20 Ultra

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Galaxy Note 20 Ultra

Мнение от Spikul » 10 сеп 2020, 21:55

radko89 написа:
10 сеп 2020, 21:35
Спик,

С повечето неща, които се споменават във видеото съм напълно съгласен, но въпреки това - важното е кой от каквото има нужда - и в това видео се питвърждават нещата, които повтарям от много време - ако телефонът ти трябва за видео - видеото на айфона е по-добро и airdrop и continuity просто надделяват каво плюсове за мен над минусите.

Иначе бих искал да добавят в следващото поколение неща, които от самсунг са заковали точно - по-бързо зареждане, по-добър звук и по-бърза мобилна връзка.

За нещастие ще добавят само 5G в следващия.

Всичко останало, което се споменава е въпрос на вкус поне за мен.

Въпреки това ултрата е голям звяр.
Ако римския бог беше тук и възхваляваше ноута така както възхваляваше галаксито щях да го подкрепя повече ;)
Естествено, че всичко е въпрос на вкус и приоритети.
Аз няколко пъти съм писал какво пък на мен не ми харесва, но това за видеото просто не е вярно, защото ти казах, че доста класации или ги слагат на равно или дават превес на Ултрата. Но и там говорим за авторежима, защото в ръчен режим, Ултрата има много повече възможности при видеото. Да не говорим, че Ноута вече има възможност за 10-кратно увеличение и при 4k и дори при 8k.
Та и едните и другите има доста трески за дялане, включително и операционните им системи, но хубавото при Самсунг е, че вече ще пускат 3 големи ъпдейта на системата.

Huaweimatexs
Регистриран: 15 авг 2020, 17:01

Мнение от Huaweimatexs » 10 сеп 2020, 22:01

В авторежим айфоните правят страхотно видео.

Spikul

Мнение от Spikul » 10 сеп 2020, 22:05

Huaweimatexs написа:
10 сеп 2020, 22:01
В авторежим айфоните правят страхотно видео.
Така е, но нямат ръчен режим, а който може да борави с него, само с една промяна на баланса на бялото, ще направи нещата с андоридски фалгман, да изглеждат далеч по-добре. Да не повтарям пак за 10-кратното приближение и опция да избиране потоката на звука от къде да го записва.

Huaweimatexs

Мнение от Huaweimatexs » 10 сеп 2020, 23:22

Повечето хора, в повечето случаи предпочитат да направят хубава снимка или видео на автоматичен режим. Затова е много важно този режим да е максимално добър. Предполагам, че за няколко долара има достатъчно апове, които предлагат ръчен режим за ябълките. Разбира се още по-добре беше да е включен както е при андроида.

Spikul

Мнение от Spikul » 11 сеп 2020, 08:44

Huaweimatexs написа:
10 сеп 2020, 23:22
Повечето хора, в повечето случаи предпочитат да направят хубава снимка или видео на автоматичен режим. Затова е много важно този режим да е максимално добър. Предполагам, че за няколко долара има достатъчно апове, които предлагат ръчен режим за ябълките. Разбира се още по-добре беше да е включен както е при андроида.
Ако питаш мен, повечето хора правят снимки и видеа за социалните мрежи, където разлика няма да видиш, дори и да е снимано с апарат на 5 години.
Иначе не се сещам за такова приложение в ейпъл което да ти дава възможност да променяш дори само баланса на бялото при видео. Ако ти се сещаш, поне го напиши как се казва и колко струва, защото предположенията до сега винаги са били грешни.
И за да не съм голословен, ето за какво говоря при Ноута - има настройки дори при 8k за ISO, фокус, баланс на бялото, бленда, звук:
Изображение
Изображение

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 11 сеп 2020, 09:54

Аз ползвам ето това filmic pro - бях го купил на някаква промоция за 20тина лева, но сега мисля, че е към 30.

Има доста функции, а за айфоните с по 3 камери има опция да снима с 3те едновременно, което ти дава много хубави възможности за композиция и зрително поле, с които да си играеш при пост продукцията. Уникална опция е - затова и искам много да сменя телефона - това ще даде доста повече възможности за създаване на страхотни кадри.

Изображение

Spikul

Мнение от Spikul » 11 сеп 2020, 10:02

radko89 написа:
11 сеп 2020, 09:54
Аз ползвам ето това filmic pro - бях го купил на някаква промоция за 20тина лева, но сега мисля, че е към 30.

Има доста функции, а за айфоните с по 3 камери има опция да снима с 3те едновременно, което ти дава много хубави възможности за композиция и зрително поле, с които да си играеш при пост продукцията. Уникална опция е - затова и искам много да сменя телефона - това ще даде доста повече възможности за създаване на страхотни кадри.

Изображение
Значи съм в грешка. Явно за WB има приложение.
Остава да направят за ISO, звук и бленда.

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 11 сеп 2020, 10:06

Има си и контрол на блендата.
Само звукът не може да се избира от кой микрофон да се хваща, но това не е нещо, което бих ползвал така или иначе т.к. ползвам допълнителен външен микрофон за качествено аудио с филтри и заглушители.

Ето всички функции на приложението:
http://www.filmicpro.com/FilmicProQSGv6.pdf

Spikul

Мнение от Spikul » 11 сеп 2020, 10:23

radko89 написа:
11 сеп 2020, 10:06
Има си и контрол на блендата.
Само звукът не може да се избира от кой микрофон да се хваща, но това не е нещо, което бих ползвал така или иначе т.к. ползвам допълнителен външен микрофон за качествено аудио с филтри и заглушители.

Ето всички функции на приложението:
http://www.filmicpro.com/FilmicProQSGv6.pdf
В такъв случай признавам грешката, макар и платено, приложението си го бива.
И без това видео лично аз правя само на концерти, а тази година липсват или са ограничени и съм загубил тренинг :mrgreen:
Само Рони Ромеро ме изкушава да отида, но заради работата, няма да мога и няма да тествам Ноута.
Иначе мен в Ноута ме дразни, че на 108 МР всичко е на авто. Ако искаш да промениш нещо като WB, трябва да редактираш после самата снимка.

Huaweimatexs

Мнение от Huaweimatexs » 11 сеп 2020, 12:26

[*]
Spikul написа:
11 сеп 2020, 08:44
Huaweimatexs написа:
10 сеп 2020, 23:22
Ако питаш мен, повечето хора правят снимки и видеа за социалните мрежи, където разлика няма да видиш, дори и да е снимано с апарат на 5 години.
Иначе не се сещам за такова приложение в ейпъл което да ти дава възможност да променяш дори само баланса на бялото при видео. Ако ти се сещаш, поне го напиши как се казва и колко струва, защото предположенията до сега винаги са били грешни.
И за да не съм голословен, ето за какво говоря при Ноута - има настройки дори при 8k за ISO, фокус, баланс на бялото, бленда, звук:
Изображение
Изображение
Както вече казах за айфоните има всякакви апове. Не ги ползвах, защото снимките и най-вече видеото на автоматичен режим са мноооого добри. Сега предполагам, че ще ми се извиниш. Иначе аз не съм някоя кифла, че да слагам снимки във фейсбук. Нямам такъв, а и жена ми също. Снимките и видеото си ги гледаме най-често на 85 инча. Голям кеф е. П.П. Предполагам, че и сам виждаш, че кадрите, които си постнал не правят добра реклама на камерата, на самсунга. Не изглеждат добре.

Отговори