Galaxy Note9

В@НК0
Регистриран: 18 окт 2011, 08:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samsung Galaxy Note9

Мнение от В@НК0 » 26 авг 2018, 11:59

Има и едносимова версия на s9+ за европа g965f. Който не вярва може да провери. Предполагам и note 9 има едносимова версия за европа. Въпросът е защо операторите и големите вериги в бг внасят именно двусимовите версии. Отпреди си спомням, че двусимовите телефони са за развиващите се пазари. Както беше при нас преди време. Ходиш с няколко телефона с безплатни разговори само към собствената мрежа на оператора. И отделна карта за интернет евентуално.
Сега честно казано не виждам голям смисъл да има двусимови телефони. По-добре е ако човек има втора карта да си държи един телефон резерва. В случай, че му падне батерията на първия.
Искам да чуя и други мнения. Дали има смисъл в днешно време от двусимови телефони. И какъв е той. Как трябва да се използва един двусимови телефон.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samsung Galaxy Note9

Мнение от Ванката » 26 авг 2018, 12:09

Има смисъл от двусимов и телефони, защото от време на време изпадат оферти за мобилен интернет с много гигабайти за никакви пари. В случая с Виваком за 20 лв дават 50000 мб, като комбинираш със скрития план за 12 лв 2000 минути и 2000 мб., се получава че имаш за 32 лв 2000 минути (за много хора са си неограничени) и 52000 мб. Това е само един пример.
Samsung Galaxy S9+ 64GB
Samsung MicroSD 128GB EVO Plus UHS-I (U3)
Samsung Galaxy Watch Active
Samsung Galaxy Buds

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samsung Galaxy Note9

Мнение от tzincbg » 26 авг 2018, 12:09

Еми има някакъв смисъл - за съжаление нашите оператори върнаха плановете назад и в единия слот е за разговори предимно, в другият е data карта... Някои пък ползват предплатена с добър пакет, но не важи в роуминг...

Gilespi
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samsung Galaxy Note9

Мнение от Gilespi » 26 авг 2018, 12:17

Двусимовите са за третия свят

pretorianec
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Мнение от pretorianec » 26 авг 2018, 12:20

Причината поради която се продават само двусимови тук не са операторите или техноверигите, а Самсунг. Преценили са че за Европа сега ще вкарват такива. Версиите които се предлагат тук спрямо кодировката на модела се водят DUAL SIM INTERNATIONAL с Ексинос процесор(упоменавам го нарочно защото има и такава версия за Китай само със Снапдрагон).
Колкото до това да си заслужава телефон с две сим карти и има ли полза от него-моя отговор е твърдо да! Използвам личен,както и служебен телефон който не мога да си позволя да оставя след работа и трябва да е винаги с мен! Може да си представиш неудобството да носиш постоянно два апарата,особено лятото когато всички ходят леко облечени. Привърженик съм на Самсунг за тази идея както и за опцията Dual Smart Sim,която поддържат в менюто и която позволява разговорите да се прехвърлят между двете карти когато говориш по-едната,а те търсят на другата! Това е и причината да се интересувам от евентуално закупуване на Note 9,въпреки че предпочитам iOS,и в момента използвам iPhone X за личен тел,и iPhone 7 за служебен тел. Добрата батерия на Note 9,и съответно двусимовата поддръжка,определено ме карат да се замислям сериозно! Ако iPhone(както има слухове)тази година имат двусимов вариант за нашия пазар в Европа,разбира се ще предпочета тях,но засега това са само слухове,докато при Самсунг е реалност! А това че телефона е двусимов не означава че задължително трябва да го ползваш с две карти! Това е опция,която ако не ти харесва си слагаш мемори картата във втория слот,ако не ти стигат 128GB и си на шест! Нито някъде има някаква дразнеща иконка да ти се набива в очите че имаш празен слот,нито нещо друго!

gog88
Регистриран: 27 яну 2006, 08:24

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samsung Galaxy Note9

Мнение от gog88 » 26 авг 2018, 12:30

pretorianec,
Явно аз не се изразявам правилно или пък ти по някакви причини не се опитваш да ме разбереш. Тази снимка, която съм качил е от кутията на телефона, който аз съм [B]ЗАКУПИЛ[/B], а не тази от обявата. На снимката от обявата [B]НЯМАШЕ[/B] надпис DUOS, а в описанието към обявата се твърдеше, че трите телефона са взети от Виваком. На гърба на модела, който аз съм закупил очаквано пише DUOS. За да не влизам повече в обяснителен режим обобщавам:
"Ноут 9 закупен от Теленор е с надпис DUOS на кутията и на гърба на телефона,а модел Ноут 9 за който се твърди, че е взет от Виваком е без надпис DUOS на кутията".
Мой човек, дано вече си ме разбрал;)

p.s.
Относно евентуалното закупуване на Ноут 9 от теб, аз също ползвам Х, сравнявах ги няколко дни, но предпочитам да си остана Х за мен, а Ноут 9 го подарих на съпругата ми. Определено физическите размери на Х ми допадат повече от тези на Ноут 9. В следващите дни ще се опитам да сравня батериите, но се съмнявам Ноут 9 да изкарва повече Х при еднакво ползване. Камерата на Ноут-а определено е по- добра от тази на Х, затова този модел на Самсунг се отправи към нея ... тя е по селфитата и снимките :D . Единствено мога да й завидя за този чудесен дисплей, тъй като е невероятно удоволствие да се гледам филми на него. Снощи погледах 30-40 минути и се насладих на него, на Х това усещане при този размер на екрана го няма.
Apple iPhone XS max
Apple Watch Series 4 44mm
Apple AirPods

pretorianec

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samsung Galaxy Note9

Мнение от pretorianec » 26 авг 2018, 12:39

Не съм те разбрал извинявай! По-принцип ако е двусимов освен надписа на гърба на кутията,мисля че трябва да има същия и на лицевата страна. Иначе тази обява аз не мога да е намеря вече,или са продадени,или е имало нередност и в докладвана и свалена от сайта! Иначе това че не е представил гаранция в обявата не означава че лъже! Просто някои хора са доста немарливи понякога и нямат търговско мислене! Купувал съм S9 за подарък от OLX, на който снимката беше лицева страна на кутията само,и трябваше да пиша на продавача да ми даде данни като произхода на телефона,снимка на гаранцията,снимка на задната страна на кутията,като отделно се договорих и преглед и тест като го изпрати на куриера с изричната уговорка че ако всичко е наред съм сериозен и го взимам! Всичко беше точно и го взех! Така че моят съвет е да се процедира винаги така! Особено за скъпи телефони за да нямата ядове! Другия вариант ако не ви се рискува,е от оператора директно или техно верига....
P.S. Относно батерията на Х и Note 9-не ми трябва да кара повече от Х,а да може да изкара колкото него с поддръжка на две сим карти! Както казах това ми е основната идея да мисля да го взимам за да съчетая личен със служебен апарат в едно! Така че изкара ли колкото Х(един пълен ден без да се шашкам дали няма да му падне батерията в 15:00ч) ми е достатъчен!

В@НК0
Регистриран: 18 окт 2011, 08:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samsung Galaxy Note9

Мнение от В@НК0 » 26 авг 2018, 13:16

Аз за мен се чудя какъв е смисълът от двусимов телефон след като имам карта с неограничени разговори и нет. Този личен номер се използва и като служебен. А другият номер с неограничени и 12 гиги нет съм го прехвърлил на първия номер.:)

pretorianec

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Samsung Galaxy Note9

Мнение от pretorianec » 26 авг 2018, 13:19

Различни хора-различни нужди! Всекиму според потребностите,но за мен това е по-скоро плюс отколкото минус...че телефона поддържа две сим карти! А всеки може да си ползва една или две спрямо нуждите...

hristonikolov
Регистриран: 23 фев 2009, 12:16

Samsung Galaxy Note9

Мнение от hristonikolov » 26 авг 2018, 15:16

Какво Ви бърка че има 2 сим карти?, така или иначе или ползвате 2 сим карти, или карта памет и сим карта - слота е хибриден!

Отговори