Galaxy S7 edge

nikolaiii
Регистриран: 15 ное 2006, 10:03

Re: Re: Samsung Galaxy S7 edge

Мнение от nikolaiii » 20 мар 2016, 07:02

[Quote]Кое имаш предвид, че е по- ограничено при Айфоня и е по - свободено при Андроид? Дай примери.[/Quote]
:D Ще трябва доста примери да даде, особено,като натрупа опит.
На първо място са,почти неограничените възможности за работа с трансфер и обработка на мултимедийни файлове.

Holon
Регистриран: 06 юли 2013, 19:43

Samsung Galaxy S7 edge

Мнение от Holon » 20 мар 2016, 22:22

Освен малко по-бързата, по-гладка работа, iCloud, по-добър пръстов отпечатък и find my iPhone всички ползи са в ползва на Самсунг-а.

Може би като минус на Самсунга е кабела на юсбито, че може да се поставя само по един начин, а не и от двете страни, но това са дреболии.

Екран, батерия, лекота, компактност, водоусточивост, цена (ниска), наличност по магазините и още други са в ползва на еджа.

За самата операционна система вие си го знаете, с лекота всичко се прави без да се изисква висше образование, като се почне от лесно слагане на музика, лесно прехвърляне на филми и снимки, прехвърля за минута филм от около 6-8гб.
Паметта от 32 гигабайта вече не е страшна защото има сд карта с която се работи много лесно, цената на 128гигабайта дори тези на Самсунг са "жълти стотинки" в сравнение с аксеоарите на Епъл.

Приложенията в гугъл плея са много повече от Аппсторе.
Тежките гимнастики с джейлбреак тук отпадат, искаш нещо търсиш .apk, буташ го в телефона install и си готов, без да мислиш за версии, бесбанди, дали ще имаш обхват или не.

Андроид е доста по-лесна за работа от iOs, много по-гъвкава, едно нещо можеш спокойно да го направиш по 10 начина и си караш с този дето те кефи.

Най-после мога да сложа рингтон на песен която искам, без да се занимавам с рязане, редактиране на файла.
Истински блутут за мятане на файлове за всеки телефон.
Запис на разговор- най-после, нещо което никога нямаше да го има на Айфон.
Български Език- можеш спокойно да си му сложиш който си език искаш.
Ровене на файловата система без хакове-макове и глупости.
Теми- най-после можеш да си правиш иконките да изглеждат както теб те кефят.
Уйджетите и те са интересни макар, че мен не ме кефят толкова.
Торенти- мога да свалям, да местя, да гледам, без джейлбреци и простотии.

И още много други предимства, настройките и персонализацията край нямат.

Айфона е за хора който не искат да си играят много много и просто да го ползват.

Андроида е повече технически хора, който харесват иновациите и искат да пробват и да откриват все нови неща.

Аз определено съм от вторите.

За два пъти по-малко пари взех телефон който е 3 пъти по функционален...
Ако успеем да се сработим добре с Андроид, следващият ми телефон, определено ще е друг от Айфон 7:)
Засега е в период на тест- да го видим дали ще е така бърз и след 2-3 месеца- ако не е... няма да се разберем, но да видим:)

Аз съм си фен на Епъл, но всичко което написах горе е вярно и така го виждам.
Със здраве.

alphaleader
Регистриран: 06 авг 2004, 21:15

Re: Samsung Galaxy S7 edge

Мнение от alphaleader » 20 мар 2016, 22:37

"...прехвърля за минута филм от около 6-8гб..."
може ли един screenshot на това постижение?

Holon

Мнение от Holon » 20 мар 2016, 22:41

не

alphaleader
Регистриран: 06 авг 2004, 21:15

Re: Re: Re: Samsung Galaxy S7 edge

Мнение от alphaleader » 20 мар 2016, 22:45

естествено...приблизително 130мб/с....да, ама не:D

Beчния
Регистриран: 09 юни 2011, 09:28

Samsung Galaxy S7 edge

Мнение от Beчния » 21 мар 2016, 03:53

(woo) Ти съвсем ме отказа, да пробвам айфон телефон, колега, но щом казваш , че е така, значи е така, да видим след 3 месеца ръчкзне какво ще ти е мнението, безпроблемно ползване и със здраве.(flower);):P

Holon

Мнение от Holon » 21 мар 2016, 06:04

Грешката е моя прехвърля файл 5гб за около 3-4 минутии все пак е по- бързо от Айфона.
Казах не, за снимка, защото не ми се занимава.

Вечният, ако си човек който обича техника, персонализацията, многото опции и лесното прехвърляне на файле без гимнастики, ограничения и т.н, Айфон не е за теб, нищо не ти пречи да пробваш все пак, Айфон определено е победител в стабилоност и бързина на работа (но не с много).

И все пак за бюджет от 1300лв можеш да си купиш Note 5, S6 edge+, S7 edge все флагмани.
А Айфон за 1300лв бюджет (казвам приблизително не ме хващайте за цената), ще е дребосъка и то 16-то гигабайта, а тези 16 гигабайта, да не казвам къде човек може да си ги завре...6 плюса ми беше 16гигабайта, 2 игрички, малко снимки, малко музика и си out, няма сд няма нищо, а си дал 1000 и кусур лева.

apolon25
Регистриран: 01 мар 2005, 01:38

Samsung Galaxy S7 edge

Мнение от apolon25 » 21 мар 2016, 06:34

:D Разбирам, но си спомянм как преди го защитаваше айфоня, и сега ме изненада с коренно различната си позиция. Явно Андроид се развива.(yes)(coffee)(beer)(cyber)(whistle)
Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Black
128 Gb , 12 Gb Ram, Android 10.1; One UI 2
Chipset Exynos 990 (7 nm+) - Global
Закупен от Теленор България.

НАЙ-ДОБРИЯТ ТЕЛЕФОН ПРАВЕН НЯКОГА ОТ SAMSUNG. ВЗИМАЙТЕ ГО, КАКВО ЧАКАТЕ ПУСТИНЯЦИ :D

Holon

Мнение от Holon » 21 мар 2016, 07:09

Не защитавам нищо и не вземем страна, казвам как стоят нещата.
Айфон е един прекрасен телефон, бърз, стабилен с добра батерия, добри материали, красив дизаин, цената му е висока, но това е заради фирмата.

Преди имах лг3, лг г4, хтц м8, шиаоми ми3 и др.... Те бяха бъгави, греещи и много ме нервеха.
Използвал съм и самсунг с5, телефона си лагваше, с пуснат гпс в колата телефона пареше след 15минути.

Купих си s7 edge за проба- телефона е страхотен, както описах по-нагоре, няма нищо общо с предните андроиди които съм имал, затова и казах, че по бързина е като Айфона.
И все пак да видим как ще де държи след няколко месеца.

Но общо взето всичко е въпрос на гледна точка...нищо повече.

nikolaiii
Регистриран: 15 ное 2006, 10:03

Мнение от nikolaiii » 21 мар 2016, 07:37

Почти съм сигурен ,че Айфона ти вече събира прах от бездействие. :D
Инсталирай си Apex или Nova launcher, ако искаш още удобства при персонализирането.

Отговори