Galaxy S5 mini

julianjulian10
Регистриран: 18 юни 2007, 13:32

Samsung Galaxy S5 mini

Мнение от julianjulian10 » 30 апр 2015, 23:59

Здравейте! Първите ми впечатления от телефона са много добри. Единствен недостатък открих до сега е, че по време на разговор не ме чуват добре отсреща, т.е. трябва да говоря по-силно за да ме чуват . Предполагам причината за това е пребпазна мембрана на микрофона против намокряне.

julianjulian10

Мнението е изтрито.

Мнение от julianjulian10 » 01 май 2015, 00:05

[b]Модератор: [/b]Няма връзка с обсъжданата тема.

mikon
Регистриран: 06 мар 2007, 12:09

Re: Re: Samsung Galaxy S5 mini

Мнение от mikon » 08 май 2015, 21:21

Здравей,първия пост може да го изтриеш за да не се пълни темата излишно,защото двата поста са почити еднакви.Дай повече информация за телефона.Как се държи батерията,дисплея при дневна светлина,процесора,сила на звънене и каквото се сетиш още.Незнам защо няма мнения за този телефон,все пак има доста продажби от него.Обмислям да си взема такъв от Теленор,че моят С3 ми идва малко голям и неудобен при боравене с една ръка.:)

julianjulian10

Re: Re: Re: Samsung Galaxy S5 mini

Мнение от julianjulian10 » 12 май 2015, 03:46

Здрасти, опитах да изтрия първия пост , но не се получи. Батерията издържа около два дни с постоянно включен Wi-Fi и 3G. При дневна светлина се вижда всичко по дисплея идеално. Процесора се справя задоволително с бързодействието на поставените му задачи. Силата на звънене е достатъчна. Скоро ще го тествам в басейн за подводни снимки и видеоклипове. Задължително след намокрянето му ще тествам дали може да се проведе нормален телефонен разговор, защото на SONY Xperia V това бе невъзможно. Трябваше да се изчака един, два часа докато водата се изпари от телефона за да могат да ме чуват отсреща.

LAODSE
Регистриран: 10 ное 2012, 16:02

Re: Re: Re: Re: Samsung Galaxy S5 mini

Мнение от LAODSE » 13 май 2015, 22:48

Някой собственик на това телефонче може ли да каже колко време издържа батерията в UPSM Mode? Примерно остават 10% процента батерия и с включен режим... Замислям се да сменя С4 главно заради слабата батерия с този.

julianjulian10

Мнение от julianjulian10 » 21 май 2015, 09:14

Ще има скоро време ъпдейт до версия 5.0.1. Дано само не е бъгава като за по-големия събрат.http://www.mobilebulgaria.com/news/34588/samsung-galaxy-s5-mini-ще-получи-ъпдейт-до-android-501

sgs_maniak
Регистриран: 22 окт 2013, 12:18

Мнение от sgs_maniak » 21 май 2015, 10:40

Здравей
НЕ ТЕ съветвам да го държиш под вода !!
Ако толкова искаш да правиш подводни снимки и клипове има специални калъфи
.

julianjulian10

Re: Re: Re: Re: Re: Samsung Galaxy S5 mini

Мнение от julianjulian10 » 24 май 2015, 00:42

Здравей sgs_maniak! Защо ме съветваш това? Нали е сертифициран точно за да се правят подводни снимки и клипчета без да има нужда от допълнителни калъфи?! Да не си патил?

julianjulian10

Мнение от julianjulian10 » 06 юни 2015, 16:26

Здравей LAODSE, пробвах въпросния супер икономичен режим при 18% батерия и ми показа, че така щяла да издържи батерията още 1,8 дни.
Занесох днес телефона за рекламация заради проблемния микрофон в Техномаркета и там започна обичайното разследване. Теставаха и тамошния , който е изложен за разглеждане от клиентите и се оказа , че и от него те чуват така слабо, както и от моя. И извода е ,че явно Самсунг са сложили слабочувствителен микрофон, уви(angry). Така , че ако някой се е навил на този телефон трябва да знае , че трябва да говори доста по-силно и ясно за да го чуят на другия край на линията. Дискретен разговор с този телефон е невъзможен,т.е. всички около теб в радиус от 10 метра ще чуят разговора ти, майтап голям.

julianjulian10

Мнение от julianjulian10 » 22 юни 2015, 22:59

Здравейте! Направих теста на телефона в басейн. Потапянето беше точно за 5 секунди, защото го държах в ръка, спускайки се по водната пързалка и бухнах в басейна. Подадох го на жена ми, тя го подсуши с кърпата и го прибра. След около три часа го взех, натискам бутона за да се включи дисплея и изведнъж виждам сякаш някой с невидима ръка е натиснал бутона за намаляване на звука до краен предел. Изключих дисплея и пак пробвам, пак същото от максимално усилен звук се намали на минимум. И веднага се сетих за sgs_maniak , който ме посъветва да не го държа под вода. Освен този проблем се появи и надпис, че са включени слушалките, без да съм ги включвал обаче. След още няколко часа, явно водата беше се изпарила от всички процепчета, дупки и цепнатини, вече можеше да се провежда разговор, естествено на висок тон. Голяма излагация е този mini S5 (no). Не го препоръчвам на никой.

Отговори