Apple е копирала дизайна на iPhone от Sony, твърди Samsung

Stoicho_M4al
Регистриран: 13 яну 2007, 17:58

Apple е копирала дизайна на iPhone от Sony, твърди Samsung

Мнение от Stoicho_M4al » 26 юли 2012, 19:02

Apple ще загуби .
Xiaomi Mi Mix 3

julianjulian10
Регистриран: 18 юни 2007, 13:32

Re: Apple е копирала дизайна на iPhone от Sony, твърди Samsung

Мнение от julianjulian10 » 26 юли 2012, 20:42

Съгласен съм с теб(yes) .

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 26 юли 2012, 20:58

От Епъл действат много подмолно и най-вероятно, ще боцнат по неколко подкупа тук и там! Толкова съм отвратен от тях, че почти съжалявам, че взех айпада..(no)
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 26 юли 2012, 23:43

[Quote]От Епъл действат много подмолно и най-вероятно, ще боцнат по неколко подкупа тук и там! Толкова съм отвратен от тях, че почти съжалявам, че взех айпада..(no) [/Quote]
Вече имам чувство, че само като видите Епъл в някоя новина, автоматично започвате да си ги храните, без значение за какво става въпрос.

Няма значение, колко абсурдно е да копираш дизайн, само четейки нечие интервю, но за вас ясно е достатъчно да се отвратите от Епъл!? А направо ме е страх да попитам, за какво трябвало да дават подкуп...

A4i
Регистриран: 08 фев 2009, 02:32

Мнение от A4i » 27 юли 2012, 00:29

Общо взето въпросният дизайн не е толкова съществен като функционалност. Много по-ценно е рекламният бюджет на Apple - налят във визията на iPhone. Всяко друго устройство, което го копира, ползва наготово създадените облаги от рекламата. При желание Samsung може да подобри дизайна на iPhone - показаха го с Galaxy Tab в германия, но Apple вече е инвестирал толкова пари в реклама на точно този дизайн, че това не е икономически целесъобразно . Така че корейците ще копират до дупка. Така спестяват от реклама.

centur
Регистриран: 10 авг 2005, 22:39

Мнение от centur » 27 юли 2012, 00:56

Аман с тези "дизайни" и дела покрай тях. В такъв случай гумите на колите трябваше да са с различни от кръгла форма; лаптопите да нямат нищо общо един с друг на външен вид; CD-тата и DVD-тата трябваше да различни по форма, за да не се копира "дизайна"...
Ето така изглежда картината с Apple в момента - пълен смях. Те са измислили всичко и всеки копира от тях, нали така е правилно за теб :D
Xiaomi Redmi Note 9s (64GB) Glacier White + 64GB microSDXC (UHS-I)
Apple AirPods

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 27 юли 2012, 10:59

То всички патентни спорове са глупави, но е нормално да се случват. Това което не е нормално, е да четем толкова новини за това. На практика всяка една голяма компания води десетки патентни дела, но ние четем за делата само на една. Проблема идва от там, че редакторите на сайта са забелязали, че след всяка патентна новина за Епъл, следва едно избухване от редица потребители и никоя подобна новина не остава без коментари, което генерира активност. За това пускат все повече подобни новини, от което хората все повече се настройват негативно и коментират... и се получава един омагьосан кръг.

agroman12
Регистриран: 29 апр 2011, 14:42

Мнение от agroman12 » 27 юли 2012, 11:17

Аз по скоро изпитвам съжаление към тях. С тези патентни воини просто показват колко са изплашени и като детето на комшията от съседния вход, се плези на всички деца и си прибира играчките от пясъчника с обяснението, че са негови и никой не може да направи нищо по въпроса.
След време пордължава да е още по разреван сополанко, които се дразни, че и другите деца вече имат подобни на неговите играчки и прави това което едно сополиво и разлигавено богаташко дете прави, дере се с пълен гласи през сълзи хлипа "МОЕ СИ Е ПЪК!! ДАЙ МИ ГО!!" без да пита чие е и какво е вложено за него.

Отговори