Виваком интерактивна тв , аз разочарован.

avanteex
Мнения: 289
Регистриран: 20 юни 2020, 16:01

Виваком интерактивна тв , аз разочарован.

Мнение от avanteex » 05 май 2021, 14:36

Така много питах вие помните преди да реша да се абонирам, абонирах се ок каналите от тях нямам оплакване.
но самият приемник много често особенно след последния ъпдейт преди дни , почна да забива това май е номрално за операторско оборудване ?

примерно днеска след като цяла вечер приемника е работил , само телевизора бях спрял на сутринта пускам и беше забил на зелен екран ?

е бива ли така бях го взел тоя приемник да може баща ми който е 70+ години и е инвалид , да може по лесно да работи с дистанционното но уви , ако да речем мен ме няма в нас а той си гледа и приемника забие , как да стане от леглото за да го рестартира ?

язък толкова много реклама за тези модерни интернет тв платформи накрая греда !

сега да питам от виваком ползвам оптичен интернет и тв , но двете услуги са на отделен договор , какво ще ми струва нали имаше опция 3 месечни такси и да им го връщам ама сега как е да спра това непосилно за мен и бащата мъчение , то ако редовно забива не мерси , предпочитам да си гледам на сателита по малко Български канали има вярно е , но поне съм без договор и няма такива мъки.

дайте съвет

Благодаря !

ivobel721
Мнения: 1177
Регистриран: 05 юни 2018, 17:37
Местоположение: София/Варна

Re: Виваком интерактивна тв , аз разочарован.

Мнение от ivobel721 » 05 май 2021, 14:39

avanteex написа:
05 май 2021, 14:36
но самият приемник много често особенно след последния ъпдейт преди дни , почна да забива това май е номрално за операторско оборудване ?

примерно днеска след като цяла вечер приемника е работил , само телевизора бях спрял на сутринта пускам и беше забил на зелен екран ?

На EON платформата ли сте? Ако не, искай смяна на платформата, но вероятно това ще идва с такса.

avanteex
Мнения: 289
Регистриран: 20 юни 2020, 16:01

Re: Виваком интерактивна тв , аз разочарован.

Мнение от avanteex » 05 май 2021, 15:45

не съм на приемника от горе има знака логото на виваком, не е еон старите приемници са , като го включвам на ново изписва първо Андроид и после чак се появават м енютата.

но аз не искам да минавам на другата платформа а да спра тоя договор да ми се маха от главата !

dinkog
Мнения: 24
Регистриран: 08 окт 2019, 08:11

Re: Виваком интерактивна тв , аз разочарован.

Мнение от dinkog » 05 май 2021, 17:20

Когато извикаш техник ще поискш протокол че не могат да отстранят проблема. С този протокол във Вивком и без неустойки. Пиша ти от опит.

vanci1990
Мнения: 1014
Регистриран: 28 авг 2012, 15:04

Re: Виваком интерактивна тв , аз разочарован.

Мнение от vanci1990 » 06 май 2021, 05:31

Звъниш на 123, искаш подмяна на приемника, защото е дефектирал, като изрично искаш от Huawei Q11, мисля че имат още от тях, оставяш го Q11 на стария изглед на телевизията, няма да забие, няма да се рестартира. Аз съм с такъв приемник, нямам грижи и с новия изглед на тв, но, радиата при новия изглед не можеш да ги пуснеш като зададеш номер на канал - пример радио Energy 503 канал, със стария изглед пишеш номера и хоп Айде, но на новия не става.

Rinvoq
Мнения: 10
Регистриран: 24 апр 2021, 23:25

Re: Виваком интерактивна тв , аз разочарован.

Мнение от Rinvoq » 06 май 2021, 14:16

Всичките им услуги са с това качество. Колко нерви и време съм загубил в разправии с тяхни служители! Отдавна съм се отказал от Виваком и то на пожар с плащане на неустойки. Толковя бях изнервен от номерата им!

dimitrov68
Мнения: 145
Регистриран: 28 ное 2015, 12:22

Re: Виваком интерактивна тв , аз разочарован.

Мнение от dimitrov68 » 06 май 2021, 16:32

Аз вече никога няма да подписвам договор към оператор да влезе веднага в действие.При Виваком може 14 дни да решиш,при А1 е 7.И четене на договора преди подписите.

avanteex
Мнения: 289
Регистриран: 20 юни 2020, 16:01

Re: Виваком интерактивна тв , аз разочарован.

Мнение от avanteex » 06 май 2021, 18:38

vanci1990 написа:
06 май 2021, 05:31
Звъниш на 123, искаш подмяна на приемника, защото е дефектирал, като изрично искаш от Huawei Q11, мисля че имат още от тях, оставяш го Q11 на стария изглед на телевизията, няма да забие, няма да се рестартира. Аз съм с такъв приемник, нямам грижи и с новия изглед на тв, но, радиата при новия изглед не можеш да ги пуснеш като зададеш номер на канал - пример радио Energy 503 канал, със стария изглед пишеш номера и хоп Айде, но на новия не става.
само че има вариант ако поискам да го подменят , да ми удължът договора всичко се очаква от нашите родни тв оператори.

vanci1990
Мнения: 1014
Регистриран: 28 авг 2012, 15:04

Re: Виваком интерактивна тв , аз разочарован.

Мнение от vanci1990 » 07 май 2021, 00:19

При дефектирал приемник, никой НИКОЙ оператор не удължава договор.

zynth
Мнения: 31
Регистриран: 23 мар 2007, 21:15

Re: Виваком интерактивна тв , аз разочарован.

Мнение от zynth » 13 май 2021, 12:22

Или нямат Huawei Q11, или се правят и не искат да сменят с такива. Баба ми абонирах преди няколко месеца и е с по-новия приемник, при който ест няма стария дизайн на телевизията, пък и съобщението за ъпдейтите на устройството я затруднява. Мъчих ги бая, нямало как да го сменят, въпреки че на други 2 адреса ползвам точно Huawei Q11.

Иначе спокойно можеш да си подадеш официално оплакване, за да дойдат и да сменят приемника. Ако проблема продължава, пак оплакване, но този път и до КЗП с искане за прекратяване на договора без неустойка, поради невъзможност да се предложи адекватна и стабилна услуга, може и да мине :)

Отговори