Теленор VOLTE - Юбилей 100

Потребителски аватар
centur
Регистриран: 10 авг 2005, 22:39

Re: Теленор VOLTE - Юбилей 100

Мнение от centur » 22 фев 2020, 17:42

IphoneXSMax написа:
22 фев 2020, 15:56
Какво толкова им харесвате на теленор?
Че:

* На iPhone мога да ползвам VoLTE, а не като Vivacom само с няколко модела Huawei и Samsung.
* Имам 4G покритие на работа - това беше главната причина да се пренеса въпреки, че ми оставаше още 1 година от договора с Vivacom, а вкъщи дори ми се е случвало, докато си чатя по Messenger получавам съобщение за пропуснато повикване, което е нелепо в централната част на града да нямам обхват вкъщи :shock:
* Качеството на разговор е по-добро, както и приложението им My Telenor също :idea:

mjoy383
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от mjoy383 » 22 фев 2020, 18:06

Теленор е с най-доброто качество за разговори в мрежата им, но и най-малката латенция при свързване. На практика с който и друг оператор да проведеш разговор в много добро, нещо повече: говорих с О2 Англия и имам hd voice, T-mobile Amerika пак се свързвах с hd voice. Огромна е разликата в качеството на разговорите. не ми харесват плановете и няма много добро покритие извън градовете , но в градовете 3г няма да видите ако поддържате Volte. Днес даже наблюдавах като пътувах картите на мрежите на Теленор и Виваком, вивата клякаше на 2 чертички а Телвнор навсякъде бе пълно покритие. 9км обседвах в София.

terry1
Регистриран: 24 сеп 2007, 17:01

Мнение от terry1 » 22 фев 2020, 21:17

mjoy383 написа:
22 фев 2020, 18:06
Теленор е с най-доброто качество за разговори в мрежата им, но и най-малката латенция при свързване. На практика с който и друг оператор да проведеш разговор в много добро, нещо повече: говорих с О2 Англия и имам hd voice, T-mobile Amerika пак се свързвах с hd voice. Огромна е разликата в качеството на разговорите. не ми харесват плановете и няма много добро покритие извън градовете , но в градовете 3г няма да видите ако поддържате Volte. Днес даже наблюдавах като пътувах картите на мрежите на Теленор и Виваком, вивата клякаше на 2 чертички а Телвнор навсякъде бе пълно покритие. 9км обседвах в София.
Абонат съм на Теленор и колкото да съм доволен от плана ми, има и неща които не ми харесват и са свързани предимно с обхвата. Все още в София има места в които обхвата е табу или супер слаб, както и такива в които е супер добър. В прованса има места където А1 или оранжевото недоразумение имат отличен обхват, а за Теленор трябва да забравиш. Нали не мислиш че 9 км. или някакви чертички са нещо кой знае колко или определящо за мрежата им?

Maxthon
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Мнение от Maxthon » 22 фев 2020, 21:23

mjoy383 написа:
22 фев 2020, 18:06
Многократно е обсъждано от какво зависи при един разговор какво ще е качеството му. Теленор докато не започнат да използват EVS кодек изобщо не могат да претендират за най-качествени разговори. В интернет има достатъчно материали за разликата между него и стария AMR_WB. Даже в настройките на теленор в някои телефони има така да се каже разрешение да го ползват стига и оператора да го е пуснал, но не би.... И понеже и при двата оператора има доста телефони, които използват чужди операторски профили напоследък забелязвам некоректно работещо SRVCC при Теленор при използването на чужд профил, което води до неприятно прекъсване на разговора. Колкото до покритието и "чертичките" всеки телефон в софтуера си има различен начин да отбележи сигнала според това каква сила и качество получава от антената.

alexandrov1
Регистриран: 29 юни 2012, 20:36

Мнение от alexandrov1 » 22 фев 2020, 22:06

Изравняването и покачването на цените при трите оператора, най-вероятно, не е случайно.

Имат доста инвестици в 4G, а в следващите години предстои и 5G.

Цените на всички стоки и услуги се увеличават постоянно.

Важното е да се предлага добро съотношение качество-цена на мобилните услуги, както и нови полезни такива. Всичко друго са измислици и реклами.

STE1
Регистриран: 14 окт 2006, 20:35

Мнение от STE1 » 22 фев 2020, 23:04

Изравняването и покачването на цените при трите оператора, най-вероятно, не е случайно.

Имат доста инвестици в 4G, а в следващите години предстои и 5G.

Цените на всички стоки и услуги се увеличават постоянно.

Важното е да се предлага добро съотношение качество-цена на мобилните услуги, както и нови полезни такива. Всичко друго са измислици и реклами.
Къде го виждате това съотношение цена качество , просто си вдигат печалбата.Плановете се напълниха с всевъзможни глупости които не може да ги отказваш , 5G e излишно при планове с лимитиран интернет .
Samsung Galaxy S10 Plus

mjoy383
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от mjoy383 » 22 фев 2020, 23:38

Виж сега, покритието го следих през една програма а телефона е самсунг с 9 и двете карти са в един и същи телефон. Много ясно се виждаха двете клетки на един блок в надежда и различно ниво на сигнала като Телвнорското превъзхождаше Виваком. А относно качеството на разговора не ми обяснявай какви кодеци са а какво се чува. Още когато беше Глобул , още тогава бяха с най-малка латетност и най добра чуваемост. Виваком още не могат да си оправят разговорите между тях и А1 , все едно говоря по радиостанция докато Теленор са най добре пт всички. Ползвам и трите оператора мога да кажа кой как работи. Та не ми ги хвали Виваком. Селтаци са и такива ще си останат. Мрежата им в 900мгц е направо бритално ужасна на Виваком, дори и в 4г нет няма. 3г мрежата им отдавна е метафора за добра мрежа. Теленор не държат много високи скорости, но приоритет им е да си в 4г не като Виваком да се върти като чекрък. Всички режими. Казах ти с виваком се връзвам даже с ХД+ и кво от това. Само това им е хубаво всичко друго е боза

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 22 фев 2020, 23:46

@mjoy383, написа всичко това, което и аз мисля, като ползващ и трите оператора. Моите наблюдения се припокриват на 100%.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

alexandrov1
Регистриран: 29 юни 2012, 20:36

Мнение от alexandrov1 » 22 фев 2020, 23:51

Силно е възможно да се окаже, че средностатистическият клиент, който използва смартфон, няма никаква необходимост от 5G свързаност.

Потреблението на мобилен интернет става все по-голямо и скоро включен месечен трафик от 10-15GB на максимална скорост ще са недостатъчни на стандартния потребител.

O2 в Германия започва да предлага фундаментално нови тарифни пакети на достъпни цени, като например
Неограничен мобилен интернет
с различна максимална скорост -
2MBit/s
или
10MBit/s,
т.е. скоростта определя цената,
като трафикът е неограничен.

https://www.o2online.de/e-store/tarife/ ... ited-smart

Това е едно разумно решение -
клиентите плащат по-изгодна цена,
ползват неограничен мобилен интернет -
при по-ниска, но напълно достатъчна скорост в 3G/4G/5G мрежа.

Maxthon
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Мнение от Maxthon » 23 фев 2020, 10:29

mjoy383 написа:Виж сега, покритието го следих през една програма а телефона е самсунг с 9 и двете карти са в един и същи телефон. Много ясно се виждаха двете клетки на един блок в надежда и различно ниво на сигнала като Телвнорското превъзхождаше Виваком. А относно качеството на разговора не ми обяснявай какви кодеци са а какво се чува. Още когато беше Глобул , още тогава бяха с най-малка латетност и най добра чуваемост. Виваком още не могат да си оправят разговорите между тях и А1 , все едно говоря по радиостанция докато Теленор са най добре пт всички. Ползвам и трите оператора мога да кажа кой как работи. Та не ми ги хвали Виваком. Селтаци са и такива ще си останат. Мрежата им в 900мгц е направо бритално ужасна на Виваком, дори и в 4г нет няма. 3г мрежата им отдавна е метафора за добра мрежа. Теленор не държат много високи скорости, но приоритет им е да си в 4г не като Виваком да се върти като чекрък. Всички режими. Казах ти с виваком се връзвам даже с ХД+ и кво от това. Само това им е хубаво всичко друго е боза
Разговори през 3г мрежата с Теленор и А1. Нямам повече коментар. Интересното е, че с волте го няма hd кодека. Нормално сигнала при антени на едно място да има разлика. Използва се различно оборудване. Секторните антени вероятно да обърнати различно. Къде си видял само 900 мхз покритие, че да нямаш достатъчно интернет? Виж на Теленор има доста повече места само с лте 900. 3г мрежата при Теленор и Виваком използват едни и същи ленти така, че не може изобщо да се говори за голяма разлика в мрежите. В 3г мрежата на Теленор има ли изобщо hd voice?ИзображениеИзображение

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Отговори