Предсрочно прекратяване на цифрова телевизия, поради липсващи гарантирани канали

zynth
Мнения: 31
Регистриран: 23 мар 2007, 21:15

Предсрочно прекратяване на цифрова телевизия, поради липсващи гарантирани канали

Мнение от zynth » 28 май 2020, 11:58

Здравейте!

Някой, по-запознат от мен, може ли да ми каже какво трябва да направя, за да прекратя предсрочно пакет ТВ+Нет към А1,тъй като от списъка с гарантирани канали в договора ми липсват програми - 7 канала, които са ми надлежно описани в договора като гарантирани, не ми се предоставят от А1.

Какво трябва да напрвя, жалба ли да пусна или?

Предварително много благодаря за съдействието :)

nbamrvolte
Мнения: 233
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Re: Предсрочно прекратяване на цифрова телевизия, поради липсващи гарантирани канали

Мнение от nbamrvolte » 28 май 2020, 15:38

Трябва да направиш една жалба, като подробно описваш всичко. На какъв план си, какво има заявено и т.н. Копие от договора също прикачваш към жалбата.
Отиваш на платформата на КЗП и пускаш една жалба като попълваш онлаин формуляра

тук: https://kzp.bg/elektronna-forma-za-poda ... lba-signal

След това отиваш на сайта на А1 :

https://www.a1.bg/mscontacts

И пускаш едно копие до тях на това което си пратил и изготвил в ПДФ (защото трябва да има твой подпис отдолу) предварително до КЗП.
И накрая, след като минат две седмици трябва да имаш в предвид, че никои няма да те потърси, а ти сам трябва да почнеш да звъниш и да търсиш отговора на жалбата до някои офис. Отговора от А1 искаш да ти го разпечатат в някой офис. И вола.
Пак повтарям КЗП има един срок от две седмици в които чака сами да си решите спора и чак тогава започва да се занимава.
Тоест реално минава един месец в който КЗП може и да ти отговори.
Трябва да се действа иначе правят каквото си искат.
Успех

Потребителски аватар
NSWDG
Мнения: 754
Регистриран: 03 май 2004, 19:02

Re: Предсрочно прекратяване на цифрова телевизия, поради липсващи гарантирани канали

Мнение от NSWDG » 30 май 2020, 08:00

Преди да си загубиш времето с писане на жалба, виж в общите условия на договора, дали има клауза "Операторът си запазва правото да променя списъка с канали". Много вероятно да са натикали нещо подобно вътре. Ако го няма, можеш да пишеш жалба, но ако го има, за съжеление си с вързани ръце.
==================
MPXV3RX/A

Боби13
Мнения: 3553
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59
Местоположение: Земя

Re: Предсрочно прекратяване на цифрова телевизия, поради липсващи гарантирани канали

Мнение от Боби13 » 30 май 2020, 08:52

Мисля, че го има във всеки договор, споменатото преди мен :)

criminall
Мнения: 87
Регистриран: 05 сеп 2007, 01:56

Re: Предсрочно прекратяване на цифрова телевизия, поради липсващи гарантирани канали

Мнение от criminall » 31 май 2020, 06:09

Първо пусни жалба в офис на А1. Аз така навремето се отказах от blizoo и преминаха на Мегалан. :lol: и после А1 купиха Мегалан.. живот какво да го правиш.. :lol: Та.. като пуснеш жалба задължително искай входящ номер. Имат 30 дена да ти отговорят. Ако не стане така.. тогава се занимавай с КЗП и така.. И като пускаш жалбата хубаво опиши техните грешки. ПС. Страшно много канали спряха тия нещастници. Точно заради телевизията преминах на Виваком.

Успех и пиши какво е станало!!!

dinkog
Мнения: 24
Регистриран: 08 окт 2019, 08:11

Re: Предсрочно прекратяване на цифрова телевизия, поради липсващи гарантирани канали

Мнение от dinkog » 31 май 2020, 11:00

Никакви жалби. Отиваш в магазин на А1 и пускаш молба за прекратяване на договора поради точка еди коя си от договора. Връщаш обурудване ако имаш и непременно протокол. Договора се прекратява след 1 месец. Няма никакви неустойки. Правил съм го ,така че действай.

nbamrvolte
Мнения: 233
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Re: Предсрочно прекратяване на цифрова телевизия, поради липсващи гарантирани канали

Мнение от nbamrvolte » 31 май 2020, 11:23

Винаги пускаш жалба/сигнал.
Защото пускането на жалба е принципен. После може да прекратяваш договора както си искаш.
И жалбите се пускат винаги паралелно, защото (като са едновременно) имаш двуседмичен срок от А1. Ако не я пуснеш паралелно и до КЗП,
ще чакаш 30дни + 15 дни за реакция от КЗП =45дни. Така, че действай.
И още нещо запомнете: Тези които са юристите в КЗП са били в правните отдели на операторите и обратно.
Договорите на операторите са направени именно от тези юристи, които после са отишли в КЗП. Това трябва да ви е пределно ясно.
Разберете, именно те знаят и са сигурни, че никой не му се занимава и на това разчитат. И затова така лесно си заслужават и заплатите.
Защото с нищо не се занимават и не решават никакви казуси.

И пускаш и до тук:
https://ec.europa.eu/consumers/odr/main ... how&lng=BG
Задължително.

Потребителски аватар
jonibg
Мнения: 137
Регистриран: 11 дек 2014, 02:13

Re: Предсрочно прекратяване на цифрова телевизия, поради липсващи гарантирани канали

Мнение от jonibg » 31 май 2020, 18:57

criminall написа:
31 май 2020, 06:09
ПС. Страшно много канали спряха тия нещастници. Точно заради телевизията преминах на Виваком.
Може ли да попитам кои са тези "страшно много канали", които са спрели?

criminall
Мнения: 87
Регистриран: 05 сеп 2007, 01:56

Re: Предсрочно прекратяване на цифрова телевизия, поради липсващи гарантирани канали

Мнение от criminall » 31 май 2020, 19:46

jonibg написа:
31 май 2020, 18:57
criminall написа:
31 май 2020, 06:09
ПС. Страшно много канали спряха тия нещастници. Точно заради телевизията преминах на Виваком.
Може ли да попитам кои са тези "страшно много канали", които са спрели?
Ти шегуваш ли се? тв туризъм, tv999, дисни ченъл, дисни джуниър, rtl, rtl 2, vox, fight channel world, fuel tv, kerrang, fashion tv.
Това са каналите спрени последните няколко месеца. Освен тези смяташ поне още 15 coming soon-a. Абе за две години реалната бройка спрени канали е около 30. Ама таксата не падна и със стотинка. :lol:

Dubspace
Мнения: 1851
Регистриран: 28 мар 2014, 19:21

Re: Предсрочно прекратяване на цифрова телевизия, поради липсващи гарантирани канали

Мнение от Dubspace » 31 май 2020, 19:53

jonibg написа:
31 май 2020, 18:57
criminall написа:
31 май 2020, 06:09
ПС. Страшно много канали спряха тия нещастници. Точно заради телевизията преминах на Виваком.
Може ли да попитам кои са тези "страшно много канали", които са спрели?
Deluxe Lounge, Deluxe Music, Disney Channel, Disney Junior, RTL, RTL Zwei, VOX (тези 3 канала на RTL ги махнаха наскоро, като оставиха Sat.1 и ProSieben), Kabel Eins, ORF 1, ZDF, ARD, Arte, KIKA, BN Music, TVE, Comedy Central, Hustler TV, Hustler HD, Private TV, Penthouse, Barely Legal, Dorcel, Pinko TV (и той наскоро спрян), Jukebox, RCK TV, Mezzo, 360 Tune Box, iConcerts, RTG International, Fight Network, Fuel TV, Chasse & Peche, Luxe.TV, Fashion One, Eurochannel и English Club TV. Това са реално 36 канала, които А1 е спряла от тяхна страна. А пък ако добавим и каналите, които са преустановили излъчване за България, стават още повече.
iPhone 13 128 GB Starlight
Apple Watch Series 8 45 mm Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Xiaomi Mi11 Lite 5G Truffle Black

Отговори