Кредитна карта А1

iavorski
Регистриран: 01 мар 2006, 22:30

Re: Кредитна карта А1

Мнение от iavorski » 08 авг 2019, 15:37

algor написа:
07 авг 2019, 22:49
8 месеца ползвам картата и съм (меко казано) перфектно доволен.
Закрих 3 от предищните ми карти и мисря да остана само с тази.
Не само няма нищо скрито като такси и новопоявило се плащане на нещо с което да ме таксуват, а и лихвата е смешна.
Не съм платил повече от 20 лева лихва (между 14 и 19-20 лева ми е лихвата на 1700-2000 лева усвоен лимит) за месец.

И аз тръгнах с едно на ум, но нямам грам забележка до тук.
За да ти е толкова лихвата явно не я ползваш като кредитна. Тоест купуваш нещо и на другия ден теглиш защото тази имитация на КК няма гратисен период. А при КК имаш гратисен период имаш и кешбек. Пример - въртя от 1500 до 2500 на месец през КК. Годишна такса 39 лева. Годишен кешбек над 200. Нетно - няма лихви, и получаваш 150 лева на година за това че я ползваш. Разбира се всичко се погасява в 45-дневния гратисен период иначе резачката е сериозна. А и гледам че Бяла карта е с лимит 3000. Това е несериозно. На мен поне не би ми стигнала за нищо - даже в момента съм на 3200 на минус а до края на отчетния период имам още 2 седмици - при всички случаи ще ударя 4000 с ходенето на почивка в Гърция :)

takewaybg
Регистриран: 11 авг 2019, 16:06

Мнение от takewaybg » 12 авг 2019, 04:14

Ползвам я втори месец и съм много доволен. Всичко е ясно и прозрачно, може да се следи статистика на плащанията и погасяванията на уеб. Има опция за активиране и деактивиране на всяка услуга , както и на цялата карта в акаунта. Изключително удобно за погасяване, може да се погасява с банков превод или на Изипей гише. Аз го погасявам чрез Revolut, банковия превод е безплатен и влиза през Райфайзен на същия ден в който го излъча.
Картата няма никакви такси, нито за теглене, нито за пазаруване. Препоръчвам я на всички, може да се заяви само от абонати на А1.

maxito2
Регистриран: 17 юни 2008, 16:00

Мнение от maxito2 » 12 авг 2019, 09:46

takewaybg написа:
12 авг 2019, 04:14
Ползвам я втори месец и съм много доволен. Всичко е ясно и прозрачно, може да се следи статистика на плащанията и погасяванията на уеб. Има опция за активиране и деактивиране на всяка услуга , както и на цялата карта в акаунта. Изключително удобно за погасяване, може да се погасява с банков превод или на Изипей гише. Аз го погасявам чрез Revolut, банковия превод е безплатен и влиза през Райфайзен на същия ден в който го излъча.
Картата няма никакви такси, нито за теглене, нито за пазаруване. Препоръчвам я на всички, може да се заяви само от абонати на А1.
явно не си съвсем наясно или не си прочел условията/тарифата на картата.. 4.8% неустойка за неизпълнение на договорно задължение - това не е ли такса? И това се добавя към месечни лихвен процент ако не си погасил цялата усвоена сума или не им предоставиш поръчител. Все пак идеята на кредитната карта /в повечето случаи/ е да разсрочиш някаква голяма покупка за няколко месеца. Ако ги имаш парите накуп - ползваш дебитна. А с тая карта плащаш 75% годишен лихвен процент.. кой нормален човек с елементарна финансова култура би заявил и ползвал подобно нещо? Не бих я препоръчал на никой.

takewaybg

Мнение от takewaybg » 12 авг 2019, 10:09

Явно ти не си съвсем наясно, както си написал. Писал съм че я ползвам втори месец, хора които не си обслужват задълженията не ползват втори месец. Таксата която визираш касае именно хората които са в неизпълнение на договорните отношения. Всички доставчици на услуги имат записани неустойки в договорите и общите условия, които са неразделна част от тях. Аз лично използвам картата в началото на месеца и до края на месеца съм погасил цялото задължение. Не съм влизал в новия месец на минус. Според мен идеята на тази карта е краткосрочно кредитиране с ниска лихва, не е потребителски кредит. Давам примерен вариант, теглиш 100 кинта на 01.08 и на 01.09 ще дъжиш лихва 1.48 или иначе казано 5 стотинки на ден при използвани 100 лева, при използвани 200 лева ще бъде 10 стотинки на ден, при 300 лева 15 стотинки и така респективно лихвата ще нараства с 5 стотинки на всеки 100 лева. Трябва всички задължения да се изчистват до 5 - то число на следващия месец. Няма гратисен период.

iavorski
Регистриран: 01 мар 2006, 22:30

Мнение от iavorski » 12 авг 2019, 12:01

takewaybg написа:
12 авг 2019, 10:09
Давам примерен вариант, теглиш 100 кинта на 01.08 и на 01.09 ще дъжиш лихва 1.48 или иначе казано 5 стотинки на ден при използвани 100 лева, при използвани 200 лева ще бъде 10 стотинки на ден, при 300 лева 15 стотинки и така респективно лихвата ще нараства с 5 стотинки на всеки 100 лева. Трябва всички задължения да се изчистват до 5 - то число на следващия месец. Няма гратисен период.
Аз давам пример - купувам на 20-ти Август нещо за 5000. Погасявам на 5-ти Октомври цялата сума. Лихва нула лева, кешбек 0,2% = 10 лева. Годишна такса 39 лева която кешбека ми покрива във пъти. Кое ще избереш. И лимита ми е 10000 / това е стандартния лимит, не съм някакъв специален клиент с депозити или 5 цифрена заплата превеждана точно в тази банка /.

Потребителски аватар
n1
Регистриран: 31 юли 2006, 10:51

Мнение от n1 » 12 авг 2019, 13:05

Давам примерен вариант, теглиш 100 кинта на 01.08 и на 01.09 ще дъжиш лихва 1.48 или иначе казано 5 стотинки на ден при използвани 100 лева, при използвани 200 лева ще бъде 10 стотинки на ден, при 300 лева 15 стотинки и така респективно лихвата ще нараства с 5 стотинки на всеки 100 лева. Трябва всички задължения да се изчистват до 5 - то число на следващия месец. Няма гратисен период.
Теглиш? Няма гратисен период? Е за какво ви е подобна кредитна карта? :o
Аз съм останал с впечатлението, че кредитната карта се използва за покупки на терминал или онлайн, когато си в чужбина и не ти се занимава с менячници или нямаш достатъчно кеш в момента.
Ако ще теглиш кеш има дебитни карти, може да си пуснеш овърдрафт или аз си взех кредитна MasterCard Cash, без годишна такса, но с месечна такава в размер 2.95 и годишна лихва 19.90% при плащания и теглене в брой с гратисен период и за двете събития. :idea:
Отделно не съм задължен да върна цялата сума след гратисния период, имам минимално плащане, и в допълнение трупам парични награди на база получени точки.
Nokia 7 Plus DS
MS Lumia 950 DS

Paffkata™
Регистриран: 19 ное 2004, 16:39

Мнение от Paffkata™ » 13 авг 2019, 00:39

Takewaybg,
Я кажи сега на какъв точно пост си в ментел, че чак и регистрация днес си направи че да сложиш безплатна реклама на тая тъпотия ментел кредитна бяла карта?

takewaybg

Мнение от takewaybg » 13 авг 2019, 01:18

Мисля че за пореден път се изхвърляш ама карай, защо трябва да работя в А1 за да споделя тук какво ми е харесало. Прочети малко в нета и ще разбереш че картата само се казва А1 карта но реално е на кобрандиран продукт на Бяла карта, сега кажи че и там работя. Лека вечер ти желая и дано си научил нещо за тази карта.
Ако продължаваш да имаш съмнения относно картата попитай чичо Гугъл, той знае всичко.

Потребителски аватар
n1
Регистриран: 31 юли 2006, 10:51

Мнение от n1 » 13 авг 2019, 09:03

но реално е на кобрандиран продукт на Бяла карта
Това недоразумение и набутване го маркетират интензивно от доста време. На мен ми звъняха няколко пъти, но си отнесоха дебели..по надлежния ред :lol: Въпросния продукт е за хора с лоша кредитна история, според мен, влезли в черни списъци и целева група на кожодерите от бързите кредити.
Nokia 7 Plus DS
MS Lumia 950 DS

TRACKER
Регистриран: 11 апр 2006, 17:49

Мнение от TRACKER » 13 авг 2019, 09:29

n1 написа:
13 авг 2019, 09:03
но реално е на кобрандиран продукт на Бяла карта
Това недоразумение и набутване го маркетират интензивно от доста време. На мен ми звъняха няколко пъти, но си отнесоха дебели..по надлежния ред :lol: Въпросния продукт е за хора с лоша кредитна история, според мен, влезли в черни списъци и целева група на кожодерите от бързите кредити.
Абсолютно вярно. И на мен ми звъняха няколко пъти (идея нямам откъде са ми намерили номера), и аз им теглих една м....
Тез от "бяла карта" са точно кожодерите, които се възползват от хора с лоша кредитна история.
На 700 лв. използвани при лихва 3.5% лихвата беше нещо като 65-70 лв на месец! :shock:

Отговори