iPhone 12 Pro Max

Huaweimatexs
Регистриран: 15 авг 2020, 17:01

Re: iPhone 12 Pro Max

Мнение от Huaweimatexs » 22 ное 2020, 12:49

Spikul написа:
21 ное 2020, 18:56
Huaweimatexs написа:
20 ное 2020, 03:44
radko89 написа:
18 ное 2020, 08:51
Виждам, че и двата са изравнили или подобрили 11 рекорда, като 8 от тях съвпадат по категория, 3 се различават.
Това означава, че ноута има 3 параметъра, които са по-добри от айфона, а айфона има други 3, които са по-добри от ноута.
Абсолютните стойности и при двата варират малко, но разликите са незначителни и общата оценка на тези параметри е примерно Excellent.

Аз директно четейки тези ревюта не бих могъл да кажа дали единият е по-добър от другият, но е факт, че и двата телефона получават най-високата за момента оценка.

Дразни ме обаче как във всички сайтове за айфон кривят нещата пишейки, че айфонът получава най-високата до момента оценка, при положение, че тази оценка е същата като на ноута - А+...

Яко се изкривява информацията по тези статии...
Айфона е тестван последен, което значи, че би трябвало да е по-добре от самсунга. Явно е подобрил рекордите на тестваните преди това телефони.
Пак си в грешка, Сравни резултатите в какви катергории са, за да разбереш, че едните рекорди не се припокриват с другите.

Иначе явно съм грешал, че на айфона няма да е по-здраво стълото от Gorilla Glass 7. Оказва се доста по-здраво, з акоето заслужават адмирации:
Пак си в грешка. Припокриват се в 8 категории.

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 22 ное 2020, 15:05

Huaweimatexs написа:
22 ное 2020, 12:49

Линк съм дал, ама пак няма кой да седне да чете. По-лесно е да се плямпорят празни приказки у форуму :lol:
Какви 8 категории, като те рекордите на Ноута са 5 :shock:
Ти можеш ли да отсееш думата рекорд от думата много високо???
Айфона няма нито един рекорд, което автоматично означава, че НЕ Е ПОДОБРИЛ рекордите на Ноута! На какъв език да ти се напише?
И за да приключа с простиите и разтягането на локуми, ще дам смляно точка по точка рекордите на Ноута и стойностите на айфона:

1. Color Accuracy and Intensity Scales that are Independent of the on-screen Image Content
- Note 20 Ultra · Record (There is only a very small Shift in the Intensity Scales, with the Gamma varying from 2.12 for Low APL to 2.16 for 50% APL).
- iPhone 12 Pro Max (For the iPhone 12 Pro Max there is just a tiny Shift in the Intensity Scales with APL, with a measured Gamma of 2.19 for both Low APL and 50% APL).

2. Very High Absolute Color Accuracy for Calibrated Screen Modes
- Note 20 Ultra · Record (The Galaxy Note20 Ultra has a Record Setting Absolute Color Accuracy of 0.5 JNCD, which is Visually Indistinguishable From Perfect, and almost certainly considerably better than your existing Smartphone, living room HDTV, Tablet, Laptop, and computer monitor).
- iPhone 12 Pro Max ( It has an Absolute Color Accuracy of 0.9 JNCD).

За останалите рекорди на Ноута няма даже данни от айфона - Peak Luminance that is Independent of the on-screen Image Content и High Brightness Mode.
Та само не ми пиши кой пак е в грешка, че там си ненадминат :mrgreen:

Huaweimatexs

Мнение от Huaweimatexs » 22 ное 2020, 15:19

Spikul написа:
22 ное 2020, 15:05
Huaweimatexs написа:

Линк съм дал, ама пак няма кой да седне да чете. По-лесно е да се плямпорят празни приказки у форуму :lol:
Какви 8 категории, като те рекордите на Ноута са 5 :shock:
Ти можеш ли да отсееш думата рекорд от думата много високо???
Айфона няма нито един рекорд, което автоматично означава, че НЕ Е ПОДОБРИЛ рекордите на Ноута! На какъв език да ти се напише?
И за да приключа с простиите и разтягането на локуми, ще дам смляно точка по точка рекордите на Ноута и стойностите на айфона:

1. Color Accuracy and Intensity Scales that are Independent of the on-screen Image Content
- Note 20 Ultra · Record (There is only a very small Shift in the Intensity Scales, with the Gamma varying from 2.12 for Low APL to 2.16 for 50% APL).
- iPhone 12 Pro Max (For the iPhone 12 Pro Max there is just a tiny Shift in the Intensity Scales with APL, with a measured Gamma of 2.19 for both Low APL and 50% APL).

2. Very High Absolute Color Accuracy for Calibrated Screen Modes
- Note 20 Ultra · Record (The Galaxy Note20 Ultra has a Record Setting Absolute Color Accuracy of 0.5 JNCD, which is Visually Indistinguishable From Perfect, and almost certainly considerably better than your existing Smartphone, living room HDTV, Tablet, Laptop, and computer monitor).
- iPhone 12 Pro Max ( It has an Absolute Color Accuracy of 0.9 JNCD).

За останалите рекорди на Ноута няма даже данни от айфона - Peak Luminance that is Independent of the on-screen Image Content и High Brightness Mode.
Та само не ми пиши кой пак е в грешка, че там си ненадминат :mrgreen:
Това не го казвам аз:
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Spikul

Мнение от Spikul » 22 ное 2020, 15:31

Huaweimatexs написа:
22 ное 2020, 15:19

Това не го казвам аз:
Не, ти казваш това:
Huaweimatexs написа:

Айфона е тестван последен, което значи, че би трябвало да е по-добре от самсунга. Явно е подобрил рекордите на тестваните преди това телефони.
После казваш и това:
Huaweimatexs написа:

Та не ми се прави на ощипана мома, а се дръж като мъж и ми кажи къде са тези рекорди и с кое се припокрива?
Дал съм конкретни стойности и вместо да си затраеш, ти продължаваш да се излагаш и да спориш за неща, които очевдино не са верни!

Huaweimatexs

Мнение от Huaweimatexs » 22 ное 2020, 15:39

Spikul написа:
22 ное 2020, 15:31
Huaweimatexs написа:
22 ное 2020, 15:19

Това не го казвам аз:
Не, ти казваш това:
Huaweimatexs написа:

После казваш и това:
Huaweimatexs написа:

Та не ми се прави на ощипана мома, а се дръж като мъж и ми кажи къде са тези рекорди и с кое се припокрива?
Дал съм конкретни стойности и вместо да си затраеш, ти продължаваш да се излагаш и да спориш за неща, които очевдино не са верни!

Spikul

Мнение от Spikul » 22 ное 2020, 15:46

Абе и 1000 пъти да качиш тази снимка, пак няма да се появи думата Record :mrgreen:
И аз мога да кача скрийншот, но поне там пише кое е рекорд и кое не:
Изображение

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 22 ное 2020, 16:12

По време на теста на самсунг са стигнали до извода, че задава или изравнява 12 рекорда по различни параметри.

Айфонът е тестван наскоро и задава или изравнява също 12 рекорда.

По 8 от тях двата телефона се припокриват, като к двата имат по 4 различни параметъра, по които задават самостоятелно рекорди.

Spikul

Мнение от Spikul » 22 ное 2020, 17:21

radko89 написа:
22 ное 2020, 16:12
По време на теста на самсунг са стигнали до извода, че задава или изравнява 12 рекорда по различни параметри.

По 8 от тях двата телефона се припокриват, като к двата имат по 4 различни параметъра, по които задават самостоятелно рекорди.
Пак казвам, че грешно разбирате рекорд и много добро представяне.
Рекордите на Ноута са точно 5 и за това съм дал скрийншот, докато айфона няма нито един рекорд.
Не случайно съм дал и цифри, за да се види, че стойностите в рекордите на Ноута са все още по-добри от тези на айфона - 2,12 срещу 2,19 отклонение при цветопредаване в полза на Ноута и 0.5 JNCD срещу 0,9 пак в полза на Ноута, както и 1609 нита срещу 860 за сега при айфона.
Нека все пак говорим с цифри, а не с оценка отличен, защото тя вече е валидна за повечето нови телефони във високия клас.

Dan4o13
Регистриран: 21 окт 2019, 09:24

Мнение от Dan4o13 » 22 ное 2020, 21:46

Spikul написа:
28 окт 2020, 21:12
Dan4o13 написа:
28 окт 2020, 20:55

Бях в Африка преди 4 дена и снимахме из сахара с телефоните сравнявах моя iphone 11 pro max и самсунг нот 20 ултра моя просто го смаза
:lol: :lol: :lol:
Има тема за смазване viewtopic.php?f=7&t=40615&start=330 , качи там снимките да видим какво си смазал с мижавото си сензорче :lol: :lol: :lol:
Много обичам гръмките изхвърляния и празните приказки, но когато поискам някоя снимка и изчезвате :mrgreen:
То всъщност аз ходих до Ганимед миналата седмица и там снимахме с моя и 12 про макс, но моя просто за размаза :mrgreen:
Пъпеш качих няколко снимки в раздел снимки качи и ти някоя от село селяк

mod edit: Бан за 24 часа!

Huaweimatexs

Мнение от Huaweimatexs » 22 ное 2020, 22:22

Spikul написа:
22 ное 2020, 17:21
radko89 написа:
22 ное 2020, 16:12

Пак казвам, че грешно разбирате рекорд и много добро представяне.
Рекордите на Ноута са точно 5 и за това съм дал скрийншот, докато айфона няма нито един рекорд.
Не случайно съм дал и цифри, за да се види, че стойностите в рекордите на Ноута са все още по-добри от тези на айфона - 2,12 срещу 2,19 отклонение при цветопредаване в полза на Ноута и 0.5 JNCD срещу 0,9 пак в полза на Ноута, както и 1609 нита срещу 860 за сега при айфона.
Нека все пак говорим с цифри, а не с оценка отличен, защото тя вече е валидна за повечето нови телефони във високия клас.
Уж говориш с цифри, а пак удобно си изпуснал няколко. На ръка съм дописал данните на нота.

Отговори