Информация за iPhone

scenic
Регистриран: 16 май 2007, 18:59

Re: Информация за iPhone

Мнение от scenic » 31 май 2020, 12:37

Да бе, и мен това с ограничените тегления нещо ме зачуди, защото макар и съвсем нов във света на айфон, с един архаичен вече модел 7, знам че може да се тегли през оригиналния браузър сафари. А иначе лично моите впечатления са, че някак съвсем естествено този айфон 7 измести дори Пиксел 2 ХЛ, който също имам от позицията "ежедневен" телефон и който сам по себе си е перфектен. Просто някак по-удобно и по-приятно ми е с айфона, може и да е заради по-компактните размери, но може би и не само заради тях...
Pixel 4

YoungGuy
Регистриран: 30 дек 2019, 20:08

Мнение от YoungGuy » 01 юни 2020, 06:10

centur написа:
31 май 2020, 09:57
YoungGuy написа:
31 май 2020, 02:46

Настройването на твоя mp3-ка за рингтон е почти мисията невъзможна. Лично при мен прехвърлянето на музика удари на камък още в началото след като itunes просто си даде някаква грешка и не тръгна. След търсения намерих програми за прехвърляне директно на папки в айфон и песните се прехвърлиха, обаче първо теглиш една програма слагаш мп3ката вътре и след 300 мъки е готово. Торенти забрави. Персонализация забрави. Безплатните програми са много по-малко от при андроид. Няма споделяне на дисплея към google chromecast. Тегления от интернет сайтове става чрез специални браузъри.
Просто трябва да е "отрязана" до 30 секунди, а с iTunes можеш да си "режеш" всяка песен: ЦЪК

Прехвърлянето е елементарно с iTunes. Само трябва да сложиш отметка тук (при свързан телефон):

Изображение

Толкова "трудно" с drag & drop :lol:

Изображение

За торенти има iTransmission, но това са подробности :D
Защо да забрави за персонализация? Може да си смени фона, да си подреди иконките на десктопа, папки и т.н., но вече за смяна на иконки и такива неща - трябва jailbreak.
Има споделяне към Chromecast, но с инсталирано външно приложение nPlayer
Тегленето става точно през вградения браузър Safari.
Как мога да видя направена снимка колко мб-та заема? откъде мога да променя резолюцията в която се записва екрана? как мога да махна гадната нотификация,която се показва при включен хотспот и звукозапис? Къде е опцията хотспота да си остане включен , дори и да няма свързани устройства? Коя безплатна програма за разговори ще ми препоръчаш? Itransmission струва 6,50лв. Купих си го телефона специално за да видя разликата между андроид и iOs и мога да продължа надълго и нашироко.

Потребителски аватар
centur
Регистриран: 10 авг 2005, 22:39

Мнение от centur » 01 юни 2020, 13:42

YoungGuy написа:
01 юни 2020, 06:10

Как мога да видя направена снимка колко мб-та заема? откъде мога да променя резолюцията в която се записва екрана? как мога да махна гадната нотификация,която се показва при включен хотспот и звукозапис? Къде е опцията хотспота да си остане включен , дори и да няма свързани устройства? Коя безплатна програма за разговори ще ми препоръчаш? Itransmission струва 6,50лв. Купих си го телефона специално за да видя разликата между андроид и iOs и мога да продължа надълго и нашироко.
Директно от Photos няма как да видиш, но има алтернативен начин:

Изображение Изображение

Изображение Изображение

С вградената програма за запис на екрана нямаш такива възможности, но с външно приложение като Screen Recorder⋆ имаш :)
На мен въобще не ми пречи в горния ляв ъгъл на екрана (до notch-а), пък отделно целта е да ти е максимално удобно да я спреш, а не да се чудиш дали си записваш екрана или не, в което няма логика.
Каква е логиката hotspot-а да ти е включен и не го ползваш въобще? Нещо не мога да схвана въпроса ти? Хората са го направили точно както трябва - когато го ползваш/има свързани устройства работи, а когато няма свързани устройства (съответно не го ползваш) изключва, за да не ти хаби излишно батерия.
Някъде да съм казал, че има програма за запис на разговори? Слагаш ми думи в устата.
"Itransmission струва 6,50лв." - ами той и хляба в магазина струва 1 лев и нещо, ама не ходя да крада или да ровя по кофите, а си го купувам.
Продължавай, ако искаш на късо и тясно, все ми е тая! Никога няма да ме видиш да твърдя, че iOS е по-функционална от Android, защото съм ползвал и двете и много добре знам предимствата/недостатъците и на двете.

chasovnik
Регистриран: 07 юни 2017, 20:20

Мнение от chasovnik » 01 юни 2020, 14:58

Скачай с двата крака и не се замисляй. Ако не ти хареса го продаваш или бартеросваш за Самсунг и си готов. Поздрави!!! От 2010 г. съм айфон и досега не съм изпитал нужда от друга марка телефони, дори в момента съм си ХС-макс, но с нетърпение очаквам 12-ката.

npet
Регистриран: 07 фев 2014, 12:05

Мнение от npet » 02 юни 2020, 12:38

chasovnik написа:
01 юни 2020, 14:58
Скачай с двата крака и не се замисляй. Ако не ти хареса го продаваш или бартеросваш ..
Това си е супер предимство на ябълките. Винаги държат цена и винаги има търсене на вторичния пазар.
Дори и да не го харесаш, винаги може да го продадеш на добра цена и бързо.
Nokia 100 black

Mihail_
Регистриран: 09 мар 2015, 22:18

Мнение от Mihail_ » 02 юни 2020, 19:06

npet написа:
02 юни 2020, 12:38
chasovnik написа:
01 юни 2020, 14:58
Скачай с двата крака и не се замисляй. Ако не ти хареса го продаваш или бартеросваш ..
Това си е супер предимство на ябълките. Винаги държат цена и винаги има търсене на вторичния пазар.
Дори и да не го харесаш, винаги може да го продадеш на добра цена и бързо.
Не си съвсем прав, вярно че цената му няма да пада рязко, но с първия ден ползване ще е с 200-300 лева надолу.

Отговори