Apple oт olx ?

telefoncho
Регистриран: 03 авг 2009, 09:07

Re: Re: Re: Re: Re: Apple oт olx ?

Мнение от telefoncho » 27 сеп 2018, 11:38

И аз от това се протеснявам и мисля, че няма да ми дадат да видя имей на самия телефон (да отворя кутията) може бо трябва да взема човек със себе си, който разбира

josipz
Регистриран: 23 ное 2007, 16:26

Re: Re: Re: Re: Re: Apple oт olx ?

Мнение от josipz » 27 сеп 2018, 11:49

Питал съм познат в Теленор "какво става, ако не се плаща лизинга?" - Отговора му беше "Нищо". Лизинга се качва като задължение на физическо/юридическо лице. Съответно лизингодателя си гони длъжника. Законово нямат основание да държат телефона заключен след приключване срока на договора. Без значение платено/неплатено. Не че е невъзможно да пробват.

pretorianec
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple oт olx ?

Мнение от pretorianec » 27 сеп 2018, 13:36

Без да се засягаш много поздрави да пратиш на твоя познат,и да му кажеш тия глупости да внимава на кой ги казва,ча ако разбере някой от началниците му може и да му изстине мястото! Лизинга по-смисъла на финансово задължение се изисква от лицето подписало договора! Казано иначе сумите по него няма да се изискат от новия собственик в случай на препродажба ма апарата.Но заключванвто на апарата е друго нещо,там изрично се упоменава че телефона се отключва след изтичане на срочния договор при надлежно заплатени абонаментни такси и лизингови вноски за същия.Дори телефона да е купен в брой(само с договор) положението е същото докато не изтече договора! Това се прави защото ползваш субсидия за този телефон и оператора иска да си гарантира един вид че телефона не може да работи и няма да работи с друга мрежа докато не си събере задълженията. Единствения начин за отключване преди изтичане на договора е плащането на съответните неустойки+разликата в цената на апарата без субсидия.

telefoncho

Re: Apple oт olx ?

Мнение от telefoncho » 27 сеп 2018, 13:47

Демек ако си взема телефон, купен от А1 телефон и ползвам тяхна карта карта няма проблем нали ?

pretorianec

Re: Re: Apple oт olx ?

Мнение от pretorianec » 27 сеп 2018, 13:52

Ако си вземеш iPhone от А1 дали ще го ползваш с тяхна карта или не няма разлика,телефона ще работи защото те(засега поне) не заключват iPhone. Ше трябва обаче да си плащаш сметките и лизинговите вноски разбира се,защото иначе ще те погнат затова(ако картата и договора за на твое име разбира се) От двата оператора в момента на пазара предлагащи iPhone в момента(Теленор и А1)само Теленор заключва апаратите.

telefoncho

Re: Re: Re: Apple oт olx ?

Мнение от telefoncho » 27 сеп 2018, 14:00

Идеята ми е ако купя телефон от olx от някой, който го е взел на лизинг.

pretorianec

Re: Re: Re: Re: Apple oт olx ?

Мнение от pretorianec » 27 сеп 2018, 14:23

Ползваш си без проблем! И телефона ще е отключен(говоря за iPhone)и лизинга или таксите дали са платени,няма да е твой проблем!

Legolaself01
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Мнение от Legolaself01 » 27 сеп 2018, 14:27

Много приятели са купували телефони от OLX, включително и айфони. Ходил съм с тях до офиса за да проверя дали всичко е наред с апарата.
Значи, телефоните винаги бяха запечатани, неотваряни, неактивирани, некодирани. Съветвам те да търсиш такъв тип телефон. Врели-некипели от сорта ТЕЛЕФОНА Е НОВ, НО ГО ОТВОРИХ САМО ЗА СНИМКИТЕ В ОБЯВАТА, или ОТВОРИХ ГО САМО ЗА ТЕСТ, не се връзвай.
И още един съвет, в днешно време всеки има автомобил, нищо не пречи да си направиш разходка и да отидеш на място.

telefoncho

Мнение от telefoncho » 27 сеп 2018, 14:32

И аз това търся, но не съм купуваш преди и искам да се застраховам някак си. Ако можеш погледни обявата в началото на темата да кажеш ?

pretorianec

Re: Re: Apple oт olx ?

Мнение от pretorianec » 27 сеп 2018, 14:47

Обявата изглежда ОК. Но не мога да преценя дали кутията е запечатана или не? Както казах в началото още,аз предпочитам неразпечатани кутии! Не харесвам отворени кутии с телефон,и които вече са били пипани от някой или някои.Касаха ти също заедно а другите колеги и за какво друго трябва да се оглеждаш. И задължително преглед и тест! Ако не си ползвал айфон досега,вземи си някоя дружка с теб който има представа за нещата. Така шанса да ти пробутат реплика е минимален.

Отговори