iPhone X

Legolaself01
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone X

Мнение от Legolaself01 » 21 мар 2018, 02:46

Като размер 10-ката е много удобен. Почти го докарва до чистата 7-ца, който имах. В навигирането ме дразнят някой неща. Първо, когато си в някое приложение, не може веднага да отидеш в мулти-таскинг менюто. Като приплъзнеш, първо те вади от приложението. Трябва втори път да приплъзнеш за да отидеш в отворени приложения. И невинаги сработва от първия път. Другото, което ме дразни, когато отидеш в отворени приложения, не може да ги затвориш веднага, трябва допълнително да задържиш пръст върху някое от тях за да се появят иконките за затваряне. Изобщо home-бутона ми липсва. Дисплея леко червенее, но си личи само когато директно го сравняваш с друг телефон. Снимал съм ги с note 8.
Но ако ти е мерак си вземи Х-а

Потребителски аватар
algor
Регистриран: 07 сеп 2006, 10:38

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone X

Мнение от algor » 21 мар 2018, 06:41

[Quote]Първо, когато си в някое приложение, не може веднага да отидеш в мулти-таскинг менюто. Като приплъзнеш, първо те вади от приложението. Трябва втори път да приплъзнеш за да отидеш в отворени приложения. И невинаги сработва от първия път. [/Quote]

Абсолютно не съм съгласен с това твърдение.
Във всяко отворено приложение с натискане, приплъзване нагоре и задържане за секунда си в мултитаскинга веднага и без проблем навигираш между всички отворени приложения.
Тоест не е необходимо първо да излезеш от приложението и после да отвориш мултитаскинга.
Ако искаш незабавно да видиш резултатите от труда си, мий чинии!

gog88
Регистриран: 27 яну 2006, 08:24

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone X

Мнение от gog88 » 21 мар 2018, 08:42

Потвърждавам думите на Алгор. Никакъв проблем няма с преминаването от едно в друго отворено приложение. Това, което е описал е точно така. Относно размера, за мен Х е с компактна големина на фона на плюс серията, където моделите ми идват малко неудобни. В началото дискомфорт ми създаваше теглото на телефона, което не е малко за този модел, но бързо се свиква. Още един глас за Х спрямо 8 плюс, но и 8 плюс си има своите предимства.
Apple iPhone 11 pro max
Apple iPhone XS max
Apple Watch Series 4 44mm
Apple AirPods
Samsung Galaxy Tab S4 SM-T835-10.5",LTE, Black

Stennn
Регистриран: 17 юни 2008, 13:29

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone X

Мнение от Stennn » 21 мар 2018, 10:55

Благодаря колеги!!!
Gog88, моля сподели кои биха били предимствата на 8 Plus?

gog88
Регистриран: 27 яну 2006, 08:24

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone X

Мнение от gog88 » 21 мар 2018, 12:31

За мен предимствата на 8 плюс спрямо Х, могат да се търсят в следните посоки:
1.Цена; 2.Наличие на сензор за пръстови отпечатъци Touch ID (ако имате съмнение в новата технология Face ID); 3.Дизайна на 8 плюс е класически за епъл, с дебели рамки, апарата стои солидно в ръката; 4.Батерията държи малко повече от тази на Х; 5.При гледане на видео, при Х не може да се използва целият екран, който в този случай е по-малък като площ за гледане от този при 8 плюс. 6.Ако те дрази веждата (изрязаната област в горната част на дисплея при Х)имаме още едно предимство за 8 плюс.
За мен лично, въпреки че съм ползвал 6 ес плюс и 7 плюс и съм свикнал на такъв размер като 8 плюс, не ми липсват нито Touch ID, нито дебелите рамки, нито ме дразни веждата, нямам проблеми на този етап и с Face ID. Ако трябваше да избирам пак щях да взема Х пред 8 плюс. Не мога да отрека обаче, че има хора, които си взеха Х, не им допадна и отново се върнаха на 8 плюс. Най-важното е да вземете телефоните в ръка и който ви допадне повече и ви е на сърце вземате него.
Apple iPhone 11 pro max
Apple iPhone XS max
Apple Watch Series 4 44mm
Apple AirPods
Samsung Galaxy Tab S4 SM-T835-10.5",LTE, Black

Legolaself01
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone X

Мнение от Legolaself01 » 21 мар 2018, 14:48

[Quote]Във всяко отворено приложение с натискане, приплъзване нагоре и задържане за секунда си в мултитаскинга веднага[/Quote]

Сега го тествах, става (yes)
Но още загуба на време. :X
Далеч съм от мисълта да убеждавам закоравели фенове.
Все тая и без това ползвам няколко телефона.
Като плюс на Х-ката мога да посоча различния от другите телефони дизайн, на всички им е втръснало все едни и същи айфони.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone X

Мнение от Ванката » 28 апр 2018, 18:01

Приятели, да ви попитам, какви са опасностите които се крият, ако си купя айфон Х от ОЛХ? Има чисто нови неотваряни към Теленор на поносима за моя джоб цена, както и алтернативи на ползвани малко, но пак с над 20-месеца остатъчна гаранция. Питам, защото, ако взема мтелски примерно (те са отключени), обаче е лизингов и собственика запали оператора, няма ли да се отрази това и на мен?
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung MicroSD 128GB EVO Plus UHS-I (U3)
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
GARMIN vivoactive 3

chasovnik
Регистриран: 07 юни 2017, 20:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone X

Мнение от chasovnik » 28 апр 2018, 18:10

X е по-тежък от 7+, предполагам и от 8+

apolon25
Регистриран: 01 мар 2005, 01:38

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone X

Мнение от apolon25 » 28 апр 2018, 18:12

Защо се отказа то Note 8?
Samsung Galaxy S 9+

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Apple iPhone X

Мнение от iWolff » 28 апр 2018, 18:14

Гледам, че си тръгнал по моя път, от Note 8 към iPhone X :) Относно гаранцията на телефон втора употреба, няма никакви поводи за притеснение ако е лизингов и не се изплаща редовно, само и единствено този на който се води лизинга ще търсят. Но! Ако е от Теленор и не се изплаща редовно, след изтичането на двете години гаранция няма да искат да го отключат да работи с други оператори. Така че гледай да е или Мтелски или от свободна продажба, след време да можеш да му вземеш повече пари при продаване.
И естествено да няма въведени акаунти, но ти това си го знаеш. Друго няма какво да му мислиш.
iPhone 11 + AirPods 2

Отговори