iPhone SE

Nikoss
Регистриран: 15 юли 2015, 17:05

Re: iPhone SE

Мнение от Nikoss » 14 сеп 2020, 15:11

Dubspace написа:
14 сеп 2020, 13:30
От днес и аз съм горд собственик на черен iPhone SE в 128 GB. Засега съм с добри впечатления.
Ще взимаш ли еSIM?

Dubspace
Регистриран: 28 мар 2014, 19:21

Мнение от Dubspace » 14 сеп 2020, 17:07

Nikoss написа:
14 сеп 2020, 15:11
Ще взимаш ли еSIM?
Не, ще си остана с физическата, тъй като ще си ползвам и стария телефон.
iPhone SE (2nd generation) 128 GB Black
Xiaomi Mi9T 128 GB Glacier Blue
Sony WI-C200 Wireless Earbuds

Dubspace

Мнение от Dubspace » 14 сеп 2020, 17:13

Ванката написа:
14 сеп 2020, 15:10
Честито и безаварийно ползване! Чакаме отзиви и снимки.👍
Благодаря, Ванка! Ще пусна снимки малко по-късно през деня.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 14 сеп 2020, 17:26

Dubspace написа:
14 сеп 2020, 17:13
Ванката написа:
14 сеп 2020, 15:10
Честито и безаварийно ползване! Чакаме отзиви и снимки.👍
Благодаря, Ванка! Ще пусна снимки малко по-късно през деня.
С преподписване ли го взе от Виваком, и ако да, с кой план, и какви пари ти дойде?
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Dubspace

Мнение от Dubspace » 14 сеп 2020, 18:27

Ванката написа:
14 сеп 2020, 17:26
С преподписване ли го взе от Виваком, и ако да, с кой план, и какви пари ти дойде?
Да, с преподписване от Виваком. Тъй като имам ограничение от 600 лева за вземане на устройство (а това е повече), заплатих еднократно 175.61, и сега вместо лизингът да е 34.98, сега е 27.06 лв на месец. Планът е Smart L+ на 31.99 с неограничени минути, 20 GB интернет и имам включени Tidal, 20 GB за TV GO за 3 месеца и 10 лева кредит за вземане на платени пакети в приложението. Мисля даже в следващите месеци да погася всичките вноски.

Dubspace

Мнение от Dubspace » 15 сеп 2020, 09:56

Та така, ето първи впечатления от телефона след почти 24 часа ползване.
1. Макар и да е малък, е всъщност доста удобен. Много добре ми седи на ръката, и мога с палеца си да достигам по всички страни на екрана.
2. Стерео говорителите са мнооого добри в сравнение с моя Mi9T (който ще си го пазя като моя Android телефон). Звукът от тях е по-богат, и дори има малко бас.
3. Макар и екранът да е IPS LCD, цветовете са реални и не толкова наситени (при AMOLED, това ми пречи доста на очите, особено при дълго използване). True Tone доста спомага за това.
4. Камерата. Макар че тествах само задната камера, мога да кажа, че съм доста доволен от снимките, които устройството изкарва, като тук Smart HDR играе огромна роля за постигането на този резултат.
4. Touch ID. Това нещо лети. Винаги като си доближа пръстта до home бутона, ме разпознава и отключва на секундата.
5. iOS. Много добре оптимизирана операционна система. Работи доста плавно и без никакви забавяния. Като забележки, днес имах crash на Google Photos, и че не мога да отварям документи от друг браузър, различен от Safari. Също така, клавиатурата ми е леко неудобна от страна на разположение на бутони (тъй като досега ползвах Gboard на Android), като разменени “ю” и “ч”, бутон за Dictation, и при смяна на езици (Apple са счели, че emoji-тата са като език).
6. Производителност на модема. И тук идва още една леко слаба част на телефона, и тя е в модема. На WiFi нямам забележки, докато на мобилна мрежа, скоростите са с до 30-50 Mbps по-ниски (отнася се за download) от стария ми телефон, който има модем на Qualcomm. Но все пак, не е никак зле.
7. Зареждане. С 5-ватовото зарядно, което идва в комплекта, зареждането на устройството до 100% отнема над 2 часа. Затова моята препоръка е да си вземете 10-ватово зарядно, за да не бъде толкова бавно.
Та това са моите отзиви след почти 24 часа използване на апарата. :)

pretorianec
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Мнение от pretorianec » 15 сеп 2020, 10:34

Dubspace написа:
15 сеп 2020, 09:56
Та така, ето първи впечатления от телефона след почти 24 часа ползване.
1. Макар и да е малък, е всъщност доста удобен. Много добре ми седи на ръката, и мога с палеца си да достигам по всички страни на екрана.
2. Стерео говорителите са мнооого добри в сравнение с моя Mi9T (който ще си го пазя като моя Android телефон). Звукът от тях е по-богат, и дори има малко бас.
3. Макар и екранът да е IPS LCD, цветовете са реални и не толкова наситени (при AMOLED, това ми пречи доста на очите, особено при дълго използване). True Tone доста спомага за това.
4. Камерата. Макар че тествах само задната камера, мога да кажа, че съм доста доволен от снимките, които устройството изкарва, като тук Smart HDR играе огромна роля за постигането на този резултат.
4. Touch ID. Това нещо лети. Винаги като си доближа пръстта до home бутона, ме разпознава и отключва на секундата.
5. iOS. Много добре оптимизирана операционна система. Работи доста плавно и без никакви забавяния. Като забележки, днес имах crash на Google Photos, и че не мога да отварям документи от друг браузър, различен от Safari. Също така, клавиатурата ми е леко неудобна от страна на разположение на бутони (тъй като досега ползвах Gboard на Android), като разменени “ю” и “ч”, бутон за Dictation, и при смяна на езици (Apple са счели, че emoji-тата са като език).
6. Производителност на модема. И тук идва още една леко слаба част на телефона, и тя е в модема. На WiFi нямам забележки, докато на мобилна мрежа, скоростите са с до 30-50 Mbps по-ниски (отнася се за download) от стария ми телефон, който има модем на Qualcomm. Но все пак, не е никак зле.
7. Зареждане. С 5-ватовото зарядно, което идва в комплекта, зареждането на устройството до 100% отнема над 2 часа. Затова моята препоръка е да си вземете 10-ватово зарядно, за да не бъде толкова бавно.
Та това са моите отзиви след почти 24 часа използване на апарата. :)
Да считам тогава че не се чувстваш нещо прецакан,и сякаш си дал парите си на вятъра,било то заради операционна система,камера,дисплей,или размер? Мое лично наблюдение(сега се потвърждава отново)че хората които използват iOS за първи път(като допреди това са били на Андроид)се справят с този преход доста бързо,като са изключително доволни от софтуера независимо от всички критики за ограничената система и прочие! Същевременно обаче тези които използват iOS и след това минават на Андроид(особено за пръв път)не са ОК,и в повечето случаи се връщат обратно на iPhone.

Dubspace

Мнение от Dubspace » 15 сеп 2020, 10:50

pretorianec написа:
15 сеп 2020, 10:34

Да считам тогава че не се чувстваш нещо прецакан,и сякаш си дал парите си на вятъра,било то заради операционна система,камера,дисплей,или размер? Мое лично наблюдение(сега се потвърждава отново)че хората които използват iOS за първи път(като допреди това са били на Андроид)се справят с този преход доста бързо,като са изключително доволни от софтуера независимо от всички критики за ограничената система и прочие! Същевременно обаче тези които използват iOS и след това минават на Андроид(особено за пръв път)не са ОК,и в повечето случаи се връщат обратно на iPhone.
Никак не се чувствам прецакан, направо съм си доволен. Свикнах доста бързо с основните функции на софтуера. Ще свикна и с другото (миналата година бях по същия начин, като взех Xiaomi-то, но после свикнах). Считам го за един от най-добрите бюджетни телефони за тази година.

pretorianec
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Мнение от pretorianec » 15 сеп 2020, 10:58

Dubspace написа:
15 сеп 2020, 10:50
pretorianec написа:
15 сеп 2020, 10:34

Никак не се чувствам прецакан, направо съм си доволен. Свикнах доста бързо с основните функции на софтуера. Считам го за един от най-добрите бюджетни телефони за тази година.
Пожелавам ти тогава,да се екипираш скоро и с един Apple Watch,за да видиш за каква прекрасно направена синхронизация между телефон,часовник, и функции става въпрос! Особено ще ти е полезен и ако спортуваш! Довечера на събитието им,се говори много че щяла да покажат нещо като бюджетна SE серия на Apple Watch,така че се предполага че ще може да се напазарува нещо и за невисока цена.

kanar
Регистриран: 17 сеп 2014, 15:38

Мнение от kanar » 15 сеп 2020, 10:59

GBoard можеш да си я ползваш спокойно на iOS, ще ти е по-лек прехода.

Отговори