iPhone от АT&T. А после как стоят нещата с прекъсването на договора?

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Re: iPhone от АT&T. А после как стоят нещата с прекъсването на договор

Мнение от mishobehar » 02 мар 2008, 17:10

Не става. Само за САЩ, Германия, Англия, Франция и Ирландия може да си поръчаш iPhone.Естествено че няма да може, защото те го заключват за оператора, а като ти дойде в България е 100% ясно че няма да го ползваш с АТ&Т

deezel
Регистриран: 23 авг 2006, 19:47

Мнение от deezel » 02 мар 2008, 17:48

Значи остава възможността да кажа на приятел/колега да ми го купи и да ми го прати чрез DHL. Интересно ми е обаче дали проветяват международните куриери на митницата...
ПС: Моля те, дай впечатления, защото ти имам доверие, а ревютата не винаги са обективни. Дори мисля да ползвам iPhone за първи телефон, а да оставя N95 за втори, поради лошото му вече физическо състояние. Струва ли си да си взема ябълка според теб? Мерси предварително. Също ме интересува добра ли е камерата, защото резолюцията не е от значение, но пък не знам дали липсата на автофокус разваля нещата много.

Nistel
Регистриран: 26 юли 2004, 01:14

Мнение от Nistel » 02 мар 2008, 17:53

Взех си го от човек,който го е вкарал като ръчен багаж от САЩ и го е ползвал около месец тук.Можеш да си вземеш до 2 телефона в магазин на Ейпъл(разбира се не е активиран и е кодиран),но само с кредитна карта - с пари кеш не може - по този начин се взимат всички телефони,които препродават тук скъпо и прескъпо.Иначе с тези договори които предлагат цената ще стане двойна поне.

Относно промяната имах предвид,че ще си промениш мнението за ябълката.Аз примерно от както излезе съм се скъсвал да му търся кусури,да изтъквам наляво и надясно липсата на 3Г и GPS и тн но когато за първи път го видях и разгледах обстойно на живо общо взето всичко остана на заден план.

Едно от най-големите предимства е,че в нито един момент на работата с него не може да се усети някакво забавяне - всичко става плавно и бързо.Общо взето всичко като софтуер е решено по най-добрия начин - без безмислени въпроси при всяко действие като ето един пример:

Ползвам Опера Мини 4 на Е61-цата - докато зареди минават поне 5-10 секунди като през тях трябва два пъти да натисна копче - веднъж да потвърдя,че искам Java(съжалявам за мръсната дума) приложението да ползва връзка с интернет и второ да избера,коя конекция да ползва.А отворя ли 2-3 приложения още заедно с Опера-та тя автоматично се затваря поради липса на памет - нещо което никога не ми се е случвало досега при Сафари.При основния браузър на Нокия положението е близко - отваряш няколко по-тежки сайта и ако ти стигнат нервите да изчакаш и скролираш до мястото където искаш рано или късно браузъра забива и всичко пак отначало.За GMAIL джава приложението,което било писано специално за Е61 положението е още по-трагично - зареда понякога по цяла минута.Докато на iPhone е за около секунда.

Аз давам парите си за телефони преди всичко заради интернет възможностите им и донякъде аудио възможностите - ако има някаква каква да е камера нямам нищо против - та определено интернет браузването е класа над това на конкуренцията от Нокия - макар и ядрото на самия браузър да е едно и също.

deezel

Мнение от deezel » 02 мар 2008, 20:02

Единственият недостатък на браузера е липсата на флаш-поддръжка, за сметка на това пък възпроизвежда QuickTime видео.
На мен не ми трябва за Интернет-браузинг, имам си N800 Internet Tablet. Основно мисля да го ползвам за музика, снимки (видях няколко и съвсем не са лоши) , гледане на видео и всички останали типични телефонни функции, които изглежда са удоволствие за ползване при ябълката.
Май ще го вземам, все пак при ниския в момента долар излиза само 650лв. , към 700 с почерпката за човека, който ще ми го донесе. Освен това 16ГБ никак не са малко. Пък и да не ми хареса, не е толкова скъп, няма да е голяма загуба.

anonim4o
Регистриран: 30 май 2004, 13:37

Мнение от anonim4o » 02 мар 2008, 21:21

Относно Изпращането не телефона по куриер от твой познат от САЩ - на всяка една пратка се декларира някаква стойност. И ако тази стойност прехвърля необлагаемия минимум пратката се отваря в присъствието на митничар и се облага. Необлагаемия минимум за БГ е 22 евро. Лошото е че митничарите разбират за какво иде реч като видят какво има вътре. Моя Айпод тъч беше пратен от щатите и ми беше подарък като изрично беше написано GIFT но според изискванията трябваше да му се декларира някаква стойност и изпращача написал 45 долара. В пощата - на гише митници ми казаха че дължа мито и пакета трябва да се отвори и една жена го отвори в присъствието на митничарката и мене и когато видя плеъра ми каза "Оооо това е айпод - те са много по-скъпи от 45 долара" с тон който ми казваше "Ти искаш да направиш измама и да минеш тънко но неможе така" Обясних им че е подарък и след известно разтъкаване между митницата и пощата успях да си го взема като разбира се платих мито и ДДС на тези декларирани 45 долара, и тъй като в тази държава всеки си прави каквото си иска в последствие се оказа че са ми начислили и мито и ДДС и на парите които изпращача е платил за доставката до БГ но така ми пушеше главата че не ми се разправяше. Така че с изпращането внимавай - естествено избягваш всички проблеми ако пратката е пратена от европейския съюз

Nistel
Регистриран: 26 юли 2004, 01:14

Мнение от Nistel » 03 мар 2008, 10:05

anonim4o винаги се плаща ДДС и МИТО върху цената и върху доставката.Ти си имал някакъв невероятен късмет,че са ти признали тази смешна цена и са те таксували само върху нея.

Иначе минималната цена за внос от САЩ върху,която няма мито е 45евро,но зависи коя фирма го доставя - цената варира

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Мнение от mishobehar » 03 мар 2008, 11:45

Смятам че като втори телефон е супер. Аз вече не го ползвам, защото не ми върши работа с е-мейла, затова ползвам BlackBerry 8310 от МТел.Честно да ти кажа много трудно се разделих с iPhone-a, защото бях свикнал с тъч скриина, а няма нищо по хубаво от това да имаш тези "екстрички" в джоба.По принцип аз го бях купил моя телефон да го продам в България, тогава(Август 2007) тепърва навлизаха и можех да му взема много добри пари, но реших да си го оставя да го ползвам и го продадох преди 2 седмици.

Пожелавам Ви успех! Днес заминавам за Хановер.Очаквайте от мен много новини от CeBIT само тук в MobileBulgaria.com!!!!

deezel

Мнение от deezel » 03 мар 2008, 18:54

Знам, че няма да ми отговориш сега, но се обръщам към всички:
Като за първи телефон става ли според вас?
Мисля да оставя N95 за втори.

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 11 мар 2008, 12:34

Какво стана, намери ли човек , да ти го донесе ? Или си се разколебал ?

deezel

Мнение от deezel » 11 мар 2008, 14:18

Приятелю, не знаеш как ме уцели по темата в момента. В последните няколко нощи сънувам телефони, летящи ябълки, смачкващи надписи HTC и Джобс, който ме гледа мъдро (и леко манипулативно) .
Искам нов телефон, но се колебая. Сега съм между HTC Touch Cruise и iPhone 16GB. Май ябълката ме привлча повече. Мисля да го взема от БГ, нямам познати в Англия или Америка. Една фирма, Едепот, го предлага на 1100лв. и отключен (щеше ми се сам да го отключа, за тръпката) .
Дай съвет, струва ли си според теб?

Отговори