iPhone от АT&T. А после как стоят нещата с прекъсването на договора?

deezel
Регистриран: 23 авг 2006, 19:47

iPhone от АT&T. А после как стоят нещата с прекъсването на договора?

Мнение от deezel » 01 мар 2008, 20:27

Здравейте приятели.:)
Покрай Баба Марта, я от пролетна умора, я от недоспиване, ме хвана тъпата мисъл да си купя ябълка за втори телефон. Знам, че поне 5% от мненията ми във форума са анти-iPhone настроени, все още не съм напълно привърженик на ябълките, но ще ми бъде интересно да пробвам някои параметри, които според големите производители работят, но реално не вършат никаква работа, тоест, има ги само на хартия. Доколкото виждам при iPhone не е така, интересно ми е да пробвам такова устройство.
Та, въпроът ми е:
Забелязвам, че в БГ цените са прекалено завишени (ориентирам се към 16ГБ-овата версия) . При положение, че в Щатите струва $499, а тук е 1300лв. , почвам да се чудя дали няма да ми излезе по-изгодно да платя неустойка на AT&T за прекъсване на доховора и сам да си отключа телефона. Освен това не знам има ли вече unlocker за версия 1.1.3, защото предполагам, че ще ми го пратят готово с такава.
Благодаря предварително за отговорите, весело изкарване на вечерта!:)

Nistel
Регистриран: 26 юли 2004, 01:14

Re: iPhone от АT&T. А после как стоят нещата с прекъсването на договор

Мнение от Nistel » 02 мар 2008, 10:18

Няма нужда да плащаш неустойка.Просто трябва да си купиш от магазин на Ейпъл а не от AT&T.После разкодирането е лесно - вмомента на всичко възможни версии на софтуера е възможно лесно софтуерно разкодиране така,че взимай смело.

Междудругото очаквам пълна промяна за теб след като си го вземеш - аз поне претърпях такава след прехода Нокия - Ейпъл :)) дори взех да се оглеждам за Macbook ..

deezel

Мнение от deezel » 02 мар 2008, 12:22

А ти откъде си го взе?
Доколкото знам дори да си го вземеш от магазините на Епъл пак трябва да си го купиш с договр към AT&T, май не се продава свободен.
Дай ми впетления от телефона, предполагам, че ползваш Installer и приложенията за него. Кажи ми ти как си го набави и за колко, моля те. А какво имаш предив под това, че ще се променя? Аз вече съм направил първата стъпка - имам iPod. Как е звукът на ябълката, аз мисля да я ползвам и за плеър.
Мерси предварително.

anonim4o
Регистриран: 30 май 2004, 13:37

Мнение от anonim4o » 02 мар 2008, 14:12

Имам айпод тъч и мога да ти кажа че работата с него е неуписуема... естествено не съм с оригиналните слушалки. А иначе за айфона защо не си го поръчаш в ebay направо отключен ще ти дойде. То и без това от сайта на епъл неможеш да го поръчаш - те не изпращат до БГ. От друга страна ако някой познат в САЩ ти го вземе и после ти го изпрати на митницата ще го видят и ще дължиш мито и ДДС. Решението според мене е да си го купиш от ebay и да ти бъде пратен някъде от европа.

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Мнение от mishobehar » 02 мар 2008, 15:45

Като купиш iPhone-а той си идва в пакета със СИМ карта на АТ&Т,която я вадиш и я хвърляш, слагаш си твойта и го отключваш. Повече инфо за отключването - http://i.unlock.no . Ако имаш проблеми ми пиши - разкодирал съм над 30 iPhone-а.

deezel

Мнение от deezel » 02 мар 2008, 15:56

За мен отключването не е проблем, само покупката е.

mishobehar

Мнение от mishobehar » 02 мар 2008, 16:22

Те не ти искат никакви данни и не подписваш договора на място. Отиваш, казваш - един iPhone и плащаш.Идеята е като го купиш да отидеш в къщи да го свържеш с компютъра, да си въведеш номера на кредитната карта и да почнеш да го ползваш

deezel

Мнение от deezel » 02 мар 2008, 16:29

А ти откъде си го взе и за колко?

mishobehar

Мнение от mishobehar » 02 мар 2008, 16:50

Аз си го купих от Ню Йорк за 399$ от магазин на Apple

deezel

Мнение от deezel » 02 мар 2008, 17:01

Аз ще си купувам 16ГБ версия, иска ми се да не е от eBay, пълно е с мошеници там. В БГ пък си е пладнешки обир. Не мога си да си го поръчам от Епъл?

Отговори